Skocz do zawartości

MiG-29 SMT - Zvezda 1/72


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

No to mój pierwszy samolot odrzutowy uważam za ukończony. Moim zdaniem model Zvezdy jest ładnie zrobiony i w zasadzie poza słabym pomysłem na końcówki skrzydeł, słabymi jakościowo dyszami i zbyt dużym szkłem na tym elemencie przed owiewką za bardzo nie mam na co narzekać. Samoloty są dla mnie wyzwaniem i jak zawsze uświadamiają że mimo iż jest to dalej modelarstwo, to znacząco różni się od pojazdów wojskowych.

W moim modelu znajdzie się na pewno trochę błedów. Moim najwiekszym było oderwanie owiewki ze względu na no iż nie pomalowałem ramki HUD-a. Starałem się to potem jakoś wpasować, ale przy dokładniejszych oględzinach widać że nie jest za dobrze. Rakiety R-27 miałem gotowe, gdy okazało się że brzechwy mają mieć kolor stali. Maskowanie za bardzo nie działało i malowałem pędzlem. Lepiej byłoby pomalować stal i zamaskować.

Teraz fotki, jest kilka zbliżeń ale makro jest wrogiem modelarstwa.

Mv1bcDnYxr9LBzBtdjKbMV-Kok9VOL0wCui21Mrq

8p9g3f7LmPbMtg4C7lpoSYcXEACN6Iqr4srZqj1j

KWiZT_Djf58je6d2mkCnv0CjJmW2kvfUknJh0yiR

kDdDtY0BSFraNYTUXMmdmojQGxHT-dt2BkAGNjDK

bPQIQeByycxoUTWWT1RUIkynqi7QtbaomI4tOPPb

AoJUuOesrDeKo8VzkW_0sHZjLNbfCAGnZLMl-op9

ZnwJ47zfnbawxukaR2TptE8wIAMKgqhPzLClT9Jw

YQr-bC8H8RU_RNua6HU-CqFUmmUMy6nXonK1kboK

yrMTZFc_3n6k2mJhV7NZqI9kkHL87J691i056-TH

NJI_yemd1XM8KVFHB1iq9H1zH99XKbFkbWIxcBR_

6Wti8IH8YccOCmhBhBWot2_ycMcRO555yakPHQB2

VR2twYR6i0C4zul7v58mciIYL01cdwFKnYLu4y1c

8cubW2sLIRNj9NSFxgG6Z6ReHbiLIU3qjlE2XOoe

ac9qDXlzlAdTw_gSu8b0XRmlpqrW_Y6e7agSEQXW

BEbFS9RXIJfASlcYn_o95sNsRBo3PhBlToJ_4sxJ

0AjoOX7Sw1AK6J3etlp5xbMltYgS5hYbJsv02Sdd

rn-jMmFobHQ5X2atqu-Rs2zoEO7lic45ZdOrXo2_

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mi się podoba, zbliżenia wywołują wrażenie, że pod koniec doszło do nieuzasadnionego przyspieszenia.

Prośba - zrób proszę parę fotek z tzw żabiej perspektywy, ale tak w rzutach tył-bok, przód-bok. Chciałbym zobaczyć jak się garb prezentuje z tych rzutów.

Pudło przysunąłem w kierunku biurka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model, kamuflaż ekstra. Ode mnie też duży plus za nie polskie malowanie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka i smakowicie zmalowana :szampan1:

A poza tym odważnie tu Kolega poleciał. Bez szachownic i malunków z Mińska - duży plusik za "przełamanie" tradycji :piwo: (pomimo że tej wersji w Polsce nie było 🙃)

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Plusa za ruskie malowanie się nie spodziewałem, ale cieszy fakt że nie ma ciśnienia tylko na polskie oznaczenia.

12 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

... zbliżenia wywołują wrażenie, że pod koniec doszło do nieuzasadnionego przyspieszenia.

Czy ja wiem, raczej to brak koncepcji na jakieś dalsze działania.

12 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

Prośba - zrób proszę parę fotek z tzw żabiej perspektywy, ale tak w rzutach tył-bok, przód-bok. Chciałbym zobaczyć jak się garb prezentuje z tych rzutów.

Czy to jest takie ujęcie jakby lekko od dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Krzysztof, to takie ujęcie z dołu. Interesuje mnie na ile poprawnie Zvezda odtworzyła bryłę garbu, a to się szczególnie dobrze ujawnia przy takiej perspektywie, niech będzie fota i z przodu i z tyłu tak lekko z boku, jeśli Ci się będzie chciało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.