Skocz do zawartości

RWD 6 SP-AHN 1/72 ZTS Plastyk, Part, scratch


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

RWD-6 nie miał kołpaka śmigła... Jeśli chodzi Ci o tą tłoczoną osłonę silnika, to była ona wykonana z polerowanej blachy duralowej. Pierścień Townenda i osłony kół zdaje się również. Ja pomalowałem je najpierw szarym podkładem, potem porobiłem ciapki farbką Gunze MC213 Stainless i na koniec psiknąłem kolorem Gunze MC-211 Silver chrome. Dopiero wtedy zamaskowałem boki osłon kół i dekoracyjny klin na ich grzbietach psiknąłem czerwoną farbą Tamiya.

A wracając do planów. Może źle Was zrozumiałem dlatego wskazałem strzałkami skosy które ja mam na myśli:

W książeczce A. Glassa na której bazuję jeśli chodzi o malowanie (być może mam jakieś zrewidowane wydanie bo skosy są):

kvIFkmh.jpg

Oraz w Planach modelarskich na których bazuję w budowie:

K5qlRqY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KayFranz napisał:

 No i przede wszystkim jest na planach wg E. Ferka - chyba najrzetelniejszych. Ze dwa razy drukowane w Modelarzach.

Pamietasz w którym numerze można je znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pytanie

16 minut temu, kret69 napisał:

Ja mówię o podstawie na płaty - to jakiś styropian czy plastik czy drewno?

Jest odpowiedź 

W dniu 5.04.2019 o 14:34, Marudek napisał:

Zamówiłem grawer w kawałkach plastiku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2019 o 02:38, spiton napisał:

W jaki sposób "frezowałeś" te powierzchnie kryte płótnem ?

Poprzednia strona:

W dniu 5.04.2019 o 14:34, Marudek napisał:

Zamówiłem grawer w kawałkach plastiku odpowiadającym łączną grubością grubości płata w najszerszym miejscu przekroju. 

@Marudek mam nadzieję, że się nie gniewasz za moje goszczenie się w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, crustian napisał:

Grzes powtarzasz się ?

Sam widzisz, tyle pytań można rozwiązać jedną odpowiedzią... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzes napisał:

Sam widzisz, tyle pytań można rozwiązać jedną odpowiedzią... 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Przepraszam, ale ostatnio nie miałem zbyt wiele czasu i zaniedbałem swój własny wątek :) Dzięki Grześ za pomoc w udzielaniu odpowiedzi. Jednak wydaje mi się, że Spitonowi chodziło o rodzaj plotera na którym powstał grawer. To był laser - taki zwykły do robienia tabliczek i gadżetów reklamowych.

Ostatnie etapy prac na d modelem to oklejenie płatów błyskotkami, wykonanie zastrzałów i śmigła, no i malowanie:

s6dfSMM.jpg
FkCrpEx.jpg
vLMZlgb.jpg
CU1JFIA.jpg

W zasadzie model jest już skończony. Dziękuję wszystkim za doping i pomoc w doprowadzeniu tego projektu do końca. Galeria gotowego modelu już wkrótce.

P.S. Kolejny będzie lepszy (ten w 1:144 ?  )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marudek napisał:

Hej,

Przepraszam, ale ostatnio nie miałem zbyt wiele czasu i zaniedbałem swój własny wątek :) Dzięki Grześ za pomoc w udzielaniu odpowiedzi. Jednak wydaje mi się, że Spitonowi chodziło o rodzaj plotera na którym powstał grawer. To był laser - taki zwykły do robienia tabliczek i gadżetów reklamowych.

Ostatnie etapy prac na d modelem to oklejenie płatów błyskotkami, wykonanie zastrzałów i śmigła, no i malowanie:

s6dfSMM.jpg
FkCrpEx.jpg
vLMZlgb.jpg
CU1JFIA.jpg

W zasadzie model jest już skończony. Dziękuję wszystkim za doping i pomoc w doprowadzeniu tego projektu do końca. Galeria gotowego modelu już wkrótce.

P.S. Kolejny będzie lepszy (ten w 1:144 ?  )

Jak skończony? A gdzie są stateczniki?

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej,

Szczerze mówiąc ten model wcale mojego oka nie cieszy. Jak na niego patrzę to widzę same błędy. Nawet nie mam weny żeby galerię zrobić... Zastanawiam się czy w ogóle targać go ze sobą na Babarybę.

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Marudek napisał:

Zastanawiam się czy w ogóle targać go ze sobą na Babarybę.

Kolega jeszcze raz przemyśli to co napisał i podejmie jedynie słuszną decyzję:wpier:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.