Skocz do zawartości

F-35 dla polskiego lotnictwa


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczający dla targetu do którego jest kierowany ? .

Tak BTW a propos sposobu kupowania to naprawdę każdy kupiec z dowolnej branzy śmieje się jak głupi z nas ( napisałem grzecznie bo to minimum jakie ciśnie się na usta) nigdzie w europie i mało gdzie na świecie ( poza krajami zatoki perskiej) nikt nie sprzedał samolotów bez offsetu.  Trump może dopisac kolejny rozdział do swojej "Art of Deal" Jak załatwiłem kmiotków bez mydła, za 3 zdjęcia, pióro + shakehand i machanie łapką z trawnika WOW!!!

Jak kiedys nasz biedny kraj dojony prze polityków z prawa i lewa  wróci wreszcie do  strategicznego podejścia do budowania swojego rozwoju  oraz zabezpieczania potrzeb i interesów to mam nadzieję, że ten sposób dokonania zakupów będzie wynagrodzony w postaci  wieloletnich wyroków , słonych kar finansowych i utraty dożywotniej praw obywatelskich.!

Nie mamy stanu wojny i nie mamy żadnej pilnej potrzeby operacyjnej. Dla tych co nie rozumieją albo czytają  "niezależnych" to wprost: Nigdy w historii handlu bronią w Europie  jeden koncern (Lockheed Martin) nie dostał tylu  kontraktów nie dając niz w zamian. Poprzednio skończyło się to gigantyczna aferą łapówkarską w latach 60/70  kiedy sprzedawali w Europie F-104. ??

 

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tap-chan napisał:

Czy tylko dla mnie ma to poziom reklam TV Marketu?

Nie.

Ja wolę inne zdjęcie, koniecznie z cytatem głowy państwa  "Pomyślałem: coś się stało? Nie za szybko leci:haha:

11c6c623-0af5-4a54-91e0-81813281d9bc.jpg.523ee10fce7f598b47ede655be6a47fd.jpg

Edytowane przez Super_Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Qz9 napisał:

Tak BTW a propos sposobu kupowania to naprawdę każdy kupiec z dowolnej branzy śmieje się jak głupi z nas ( napisałem grzecznie bo to minimum jakie ciśnie się na usta) nigdzie w europie i mało gdzie na świecie ( poza krajami zatoki perskiej) nikt nie sprzedał samolotów bez offsetu.  Trump może dopisac kolejny rozdział do swojej "Art of Deal" Jak załatwiłem kmiotków bez mydła, za 3 zdjęcia, pióro + shakehand i machanie łapką z trawnika WOW!!! 

Zgadza się. Trump a przede wszystkim CEO Lockheeda nie pójdą w weekend na jogging... Mięśnie brzucha aż ich bolą ze śmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Solo napisał:

Rozstrzelać pisiorów. :)

Nie o to chodzi, włączasz instykt stadny przykrywania szkód i zwierania szeregów bo naszych biją!

To jest ta  sama ekipa, która zrobiła szopkę 4 lata temu uwalając caracale bo offset nie był wystrczająco dobry i odmieniając prze wszystkie istniejące i nieistniejące pprzypadki rozwój polskiego przemysłu i patriotyzm gospodarczy

. Istotne  zakupy za ich kadencji idą w zasadzie bez offsetu. Kto wywalił 2 mld na 3 boeingi? Jaki mamy offset za patrioty? Przy f-35 już nawet nie udają - kupują najnowocześniejsze  i koniec. Kto tak robi zakupy? Dziecko z przedszkola lepiej negocjuje z rodzicami. Przeciez to nie jest tak, że stoi kolejka chętnych wyrywająca sobie te lightingi, cokolwiek by na ten temat skrobali usłużni "dziennikarze" ? 

Kupujemy kolejny system z półki od lockheeda a jeśli rzeczywiście weźmiemy tureckie z lini to dopiero będzie wesoło bo one sa skonfigurowane pod tureckie systemu, które z naszymi tożsame nie są. 48 F-16 kosztowało przez 10 lat ponad 15 mld PLN, zebranych z wielu różnych miejsc. AMmy lepszą sytuację gospodarczą niż 15 lat temu kiedy zamawialismy F-16 ale teraz mówimy o samej kwocie za samoloty na poziomie 17 mld PLN. A gdzie uzbrojenie, gdzie serwis, gdzie cała logistyka? Ile kosztuje tak naprawdę ich utrzymanie? Nie wiemy o tym nic. Mozna się zżymac na F-16 ale one były kupowane w przetargu, gdzie brana bya pod uwagę całość kosztów. Tu nie ma przetargu, nic, kupujemy jak arabia saudyjska. To są stealthy. Także jak już skończymy sikać po mogach jaka to super duper technika to jestem ciekaw ile kosztuje utrzymanie tych właściwości? Bo np największy koszt F-22 to koszt powłoki stealth i jej serwisowanie - wszystkie latają łaciate. Jak to wygląda przy F-35?  Takich pytań jest bez liku a wszystko wyjdzie jak zwykle w praniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qz9 napisał:

włączasz instykt stadny

Widzę że rozgryzłeś mnie w 3 sekundy i wiesz o mnie wszystko.
Już tu jeden pisał o mnie że mam skrajne poglądy.
Podziwiam ludzi którzy potrafią mnie tak zanalizować, nie mając przy tym pojęcia o czym piszą.
W sumie to witaj na liście ignorowanych. Fajny wynalazek, ostatnio mocno testuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Solo napisał:

W sumie to witaj na liście ignorowanych. Fajny wynalazek, ostatnio mocno testuję.

Panowie, wszystko jasne!
Dlatego nie ma dyskusji z Waszymi argumentami i merytoryczych kontrargumentów, bo każdy kto punktuje autora wątku, pokazuje jego brak wiedzy i zorientowania w temacie lotnictwa,  jest dodawany do ignorowanych.
Ot i cała tajemnica... :glupek:
Liczę, że za swoje kpinki trafiłem na listę  już dawno i autor nie wie, że my wiemy :mrgreen:

Edytowane przez Grzes
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Solo napisał:

Widzę że rozgryzłeś mnie w 3 sekundy i wiesz o mnie wszystko.
Już tu jeden pisał o mnie że mam skrajne poglądy.
Podziwiam ludzi którzy potrafią mnie tak zanalizować, nie mając przy tym pojęcia o czym piszą.
W sumie to witaj na liście ignorowanych. Fajny wynalazek, ostatnio mocno testuję.

Nie zgrywaj się ignorancie ( mogę chyba tak napisac skoro dodałeś mnie do listy ignorowanych ?) to nie ja pisałem na tym forum, że popieram pis i wspominałem o ORP Lech Kaczyński ???

czekam na wezwanie admina, żeby posprzątał...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Super_Hans napisał:

A czy można się dopisać do tego klubu ignorowanych jakoś? 

Dawaj, jest jeszcze miejsce :szampan:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dajcie już spokój, wyobraźcie sobie spotkanie na jakiejś wystawie, i co ręki sobie nie podacie bo jednym się podoba chęć zakupu F-35, a innym nie podoba. Guzik mamy do gadania co i czy w ogóle ten, czy tamten rząd kupi, a dyskusja zażarta jakby wasze życie od tego zależało (oby nie ?).

Tak poza wszystkim poziom tej dyskusji "Onetowy".

Bez urazy, pozdrawia,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Temat o F-35 zmienił się w temat polityczny.

Chętnych do dyskusji o partiach politycznych itp., zapraszamy do odwiedzenia forum o tematyce politycznej, będziecie mogli się tam wypowiadać do woli.

Myślę, że to co najważniejsze, zostało wyjaśnione.

Dziękujemy osobom które brały udział w dyskusji o F-35 i na tym kończymy ten temat.

:stop:

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.