Skocz do zawartości

Problem z farbami AK


zipster

Rekomendowane odpowiedzi

MRP to są kapitalne farby, lepsze nawet od gunze C.Jednak nigdy nie zgodzę sie z faktem że Ammo Mig to gówno.Te farby zemiszane z LT idą jak przeciąg, raz na 5h malowania farba przyschnie na igle.Do tego Ammo ma najlepszą paleta farb do radzieckiej pancerki.Tyle w temacie.Te farby są w c*** dobre ale tylko z LT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zipster napisał:

Teraz zastanawiam sie nad jakims zlotym srodkiem  i o ile bardzo fajnie i przyjemnie m sie malowalo tamką to o tyle niezbyt szeroka gama kolorow u nich i potrzeba mieszania aby uzyskac to czego sie chce troche.. nie moge powiedziec, ze odstrasza ale wolalbym gotowca.

MRP może the best ale cena... Złotym środkiem między ceną ilością i jakością to chyba jedynie zakup Leveling Thinnera i pójdą na to i Tamki (cena za 23 ml farby bardziej konkurencyjna od gunze) i Gunziaki (tam gdzie paleta Tamki się kończy, zestawy do modulacji) i Hataki (tematyczne zestawy malowań) a także jak dwóch przedmówców napisało klasyczne akryle wodne i mamy niczym nieskrępowane pole do wyboru do koloru. Jak czytam to forum i tematy o farbach to wydaje mi się, że cały sekret przyjemnego malowania aerografem kryje się w buteleczce LT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu maluję AK zestawami do okrętów brytyjskich i niemieckich i jestem zadowolony. Fakt, że do Tamki im daleko, ale dają radę. Chociaż są dość wodniste to i tak trzeba je rozcieńczać. Jak dasz jedną krople na 5/6 kropli zwykłej wódki, to nie ma dużego problemu z zatykaniem dyszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wiesiek_2 napisał:

.Jednak nigdy nie zgodzę sie z faktem że Ammo Mig to gówno.Te farby zemiszane z LT idą jak przeciąg, raz na 5h malowania farba przyschnie na igle.

W jakich proporcjach to mieszasz? Pytam bo czeka mnie malowanie migami a zamierzam kupić też LT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziś popróbowałem sobie tych migowskich farb i przez około dwie godziny malowania nie miałem żadnych problemów. Użyłem eksperymentalnie z Leveling Thinnerem 1:1. Malowałem na jednym zbiorniku bez dolewania nowej i nie było żadnego plucia, zapychania i tylko raz ściągnąłem małego glutka z igły. Dysza 0,2 ciśnienie 1,5 bara i szło wręcz bezproblemowo co np. nie do pomyślenia dla mnie było z Vallejo Air + thinner i flow improver tej samej firmy. Leveling Thinner chyba wszystkiemu daje rade i nawet z niekorzystną pogodą wygrał więc AK pewnie też na niego pójdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak się okazuje LT idzie też na zwykłe akryle choć gdzieś tu na forum ktoś pisał, że np Vallejo już nie za bardzo z LT współpracują. Tak więc nie wiem jak z AK ale kupić go warto bo jak już sam wiesz (i ja też) lepiej kupić Tamiye albo Mr Hobby a do tego Levelling Thinner się przyda. Jak już będziesz próbował to i na mniejszym ciśnieniu ok 0,8 bara mi to Migowskie błoto spokojnie przechodziło przez aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, spróbuje i dam tutaj znać jak poszło, jak będzie dalej tragedia to uciekam do tamki, choc z nia jest o tyle 'niemiło' ze nie ma dedykowanych zestawow albo chociaz dedykowanych farbek do AFV WW2 i trzeba samemu bawic sie w mieszanki. 

Mysle jeszcze nad w ogole przezuceniem sie na lakiery na hataka orange, podobno niezbyt smierdzace a z racji 'lakierowosci' malo problematyczne dla aero, no i maja dedykowane zestawiki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sobie sprawdzajcie konkretne  kolory, bo niektóre ida z LT a niektóre sie ścinaja jak galareta. Lepiej to zmieszac przed wlaniem do aero niz potem wydłubywać gluta. Przewaga MRP czy generalnie lakierów nie jest to czy zasychaja czy nie. Po prostu mozna nimi malowac transparentnymi warstwami. W AK subtelnie cieniowania i laserunki niespecjalnie wychodzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2019 o 15:36, TAW napisał:

gdzieś tu na forum ktoś pisał, że np Vallejo już nie za bardzo z LT współpracują

Bo kompletnie nie współpracują.

19 godzin temu, zipster napisał:

ok, spróbuje i dam tutaj znać jak poszło, jak będzie dalej tragedia to uciekam do tamki,

 Nie ma takiej konieczności. AK RC są do Tamki podobne a mają zestawy kolorystyczne itp. Z mojego doświadczenia wynika, że trzeba je dość mocno rozcieńczać i malować cienkimi warstwami. Inaczej potrafią dać dość nieciekawy, bardzo głęboki mat. Są jednak od Tamiyi zdecydowanie droższe. Przynajmniej w UK, gdzie Tamiya to chyba najtańsza farba, często tańsza od Humbrol-a.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, HKK napisał:
W dniu 12.08.2019 o 16:36, TAW napisał:

gdzieś tu na forum ktoś pisał, że np Vallejo już nie za bardzo z LT współpracują

Bo kompletnie nie współpracują.

Co też może o nich dobrze świadczy, że różnią się składem od Migowskich, których jakość powłoki jest fatalna. Farby Vallejo wraz z ich thinnerem i improverem może nie pozwalają na dwie godziny bezproblemowego malowania ale jak się pilnuje gluta na końcu iglicy to dają zadowalający efekt na modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, przetestowałem i LT i AK nikaj nie chce z nim współpracować - znowu kleisty glut. 

A żeby było śmieszniej zmieszałem jeszcze raz z dedykowanym thinner em ale tym razem nie w aero jak to robię z Tamką i jej dedykiem ale w osobnym kubeczki.. Nie zważyła się i ładnie rozcienczyła.. Może całe zamieszanie to kwestia nieodpowiednio przemytego aero po wcześniejszych tamkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revell Aqua Color MIx. Fajny rozcieczalnik do wodnych akryli. Bardzo go lubiłem...
100ml Aqua Color Mix Revell

...do czasu gdy znalazłem MSDS z którego wynika, że to 40% roztwór alkoholu etylowego. Wychodzi 100 PLN za pół litra wódki, w dodatku niesmacznej.

Edit. Być może zawiera również nieco glikolu propylenowego. 15 PLN za litr.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to robicie, że te AK w miarę działają... Mam kiedyś kupiony zestaw „Air series” do luftwaffe i od razu go odstawiłem na półkę, bo z ich firmowym rozcieńczalnikiem klasjtrował mi aerka (PS290). Teraz właśnie sprawdziłem to co wyżej koledzy pisali, w nadziei, że może jednak wykorzystam ten zestaw.

No i zipa dumna...

Z oryginalnym od AK - jak pisałem wyżej, działa fatalnie; z MLT - waży się natychmiast po dodaniu tegoż do farbki; z IPA - przy mieszaniu rozcieńczonej farbki tworzą się jakieś grudki; najmniej problemu było z X-20A od Tamki - konsystencja w miarę OK, ale za to jakieś „dziwne” plamki pojawiają się podczas mieszania. Nie sprawdzałem tylko żołądkowej, bo nie mam - jutro kupię małpkę, jak nie zadziała to przynajmniej będzie chwilowa przyjemność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to kwestia okresu produkcji farb (różne fabryki itp.?) ale ja pamiętam, że gdy na rynku pojawiły się AK - co to Jimenez się napinał jeszcze przy tym to całkiem dobrze się tym malowało prosto z butli w aerograf (uogólniam, bo sam trafiłem na zestaw masakrę do modulacji Olive Drab). Te stare zestawy dawały radę. Jak jest teraz to chyba coraz częściej widać/słychać na forach. Ja rozcieńczałem dedykowanym ich rozpuszczalnikiem w niebieskiej butli i było ok, ale podkreślam, że była to stara seria przed wyłomem Jimeneza z firmy i rebrandingiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2019 o 12:12, chudyhunter napisał:

A sprawdzałeś to co wczesniej napisałem?

Nie, zobaczę czy jakaś czysta w barku się nie kurzy. 

A jak nie bedzie jakiejs znaczacej poprawy przejde na cos innego, np. wspomniane wyzej AK RC, nauczony na bledach kupie jakas 1 farbke co obecnie potrzebuje, potestuje z LT, zobacze jak bardzo smierci etc. i jak bedzie fajnie dokupie reszte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci już druga strona tematu rozwodzenia nie wiem o czym a wystarczy zakupić pierwsze z brzegu farby tamiya, gunze, mr paint i życie staje sie piękne.O czym wy tu piszecie? czy to tak ciężko przesiąść sie z malucha na mercedesa? dla mnie to jest wybór trwający sekunde.A tu 1000 dywagacji jak malowac błotem od AK, jak rozcieńczyć.Jeden podpowie, drugi sprawdzi itd itd.Podpowiedziałem, że zamiast błota AK używać lepiej błota Miga rozcieńczonego LT.Kolega sprawdził i działa więc co kolega jeszcze szuka w tym temacie? :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.