Jump to content
zipster

Problem z farbami AK

Recommended Posts

Przetestowane z wódą.. Działa. Tzn rozcienczyła i dało się malować. Ale co ciekawsze, po ponownych testach z ich dedykowanym rozcieczalnikiem też działa ok.. Różnica to miejsce mieszania, wcześniej mieszałem bezpośrednio w aero "na wstecznym" zatykając dysze a teraz rozmieszałem w kubeczki i dopiero przelałem.. No idea skąd takie zachowanie, może niedbalstwo z mojej strony i w aero były jeszcze jakieś pozostałości po tamce i cofając flow powietrza się rozmieszały i robiły gluty? Choć sądziłem, że aero wyczysciłem dogłębnie.. 

Jako bonus zakupiłem i sprawdziłem AK RC, rozcieczana z LT idzie jak szalona, z tamiyowskim rozcieczalnikiem do akryli jednak nie współpracuje.

Podsumowując muszę jednak oddać trochę honoru tej starej serii AK bo najwyraźniej problem leżał po mojej stronie, niemniej jednak obecnie są na rynku bardziej "user friendly" cuda i poza obecną paletą akryli AK raczej będę już zaopatrywał się albo w tamki albo AK RC. 

18 godzin temu, wiesiek_2 napisał:

Leci już druga strona tematu rozwodzenia nie wiem o czym a wystarczy zakupić pierwsze z brzegu farby tamiya, gunze, mr paint i życie staje sie piękne.O czym wy tu piszecie? czy to tak ciężko przesiąść sie z malucha na mercedesa? dla mnie to jest wybór trwający sekunde.A tu 1000 dywagacji jak malowac błotem od AK, jak rozcieńczyć.Jeden podpowie, drugi sprawdzi itd itd.Podpowiedziałem, że zamiast błota AK używać lepiej błota Miga rozcieńczonego LT.Kolega sprawdził i działa więc co kolega jeszcze szuka w tym temacie? :D

Kolego, nie wiem jak Ty, ale ja szanuję swoje zarobione ciężko pieniądze. Więc jeżeli coś kiedyś zakupiłem za w końcu nie małą kwotę, to nie będę ot tak sobie wyp... tego do kosza. Dlatego próbuję dotąd, aż się przekonam, że jednak to była pomyłka... 

Tak jak w tym przypadku - ostatnią pozycją na liście testerowej była żołądkowa. Nie udało się, więc zestaw został wylany  i ostały mi się chociaż buteleczki z zakraplaczami po nich, do wykorzystania na mieszane „gunziakowe cuda”.

• Like 1