Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.08.2020 o 08:53, fanpancerki napisał:

Mam pytanie czy wiadomo coś więcej o casie answera?Już jakiś czas temu pojawiła się jej zapowiedź na scalmates.

jak do tej pory maja opóźnienia w w-3 w pozostałych wersjach 1/48. nie wiadomo kiedy będzie 1/72. a casa to chyba jeszcze dalej.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 5.01.2020 o 20:00, _OldMan_ napisał:

Niektórzy już budują, a inni marzą żeby kupić. .placze:

 

Właśnie mam ten model przed sobą, patrze w ramki i jestem w 99% pewien, ze z tych wyprasek można skleić nie tylko wersje A ale również B i D ! Ponieważ mamy 2 wersje: stateczników pionowych, tablic przyrządów, foteli wyrzucanych, dysz silników, chin pod'ów, beaver tale'ów oraz pylony pod kadłubem z opcja podwieszenia bomb jak również same bomby. Niech ktoś ze znawców mnie ewentualnie wyprowadzi z błędu albo potwierdzi ta radosna wiadomość ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Solo napisał:

Nie wiem tylko jak z podwoziem i osłonami działka? Dali późniejsze wersje?

Osłon działka są 3 wersje. Podwozie tylko jedna - ale nie kojarzę by w podwoziu były jakieś zmiany ...
Gdyby w tym modelu była pełna mechanizacja skrzydeł, to nawet bym nie patrzył w kierunku 2,5 raza droższego modelu z GWH ....
Ale jak tu zrobić inaczej szykującego się do strzału Tomcata na Italeri Carrier Deck Section ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie jest takie samo, jedynie felgi na kołach podwozia głównego miały trzy wzory i z tego co pamiętam są w tym modelu wszystkie trzy.
W Academy są też zarówno trzy osłony działka jak i 5 różnych chinpodów + oba rodzaje foteli więc da się zrobić prawie każdą wersję.
Jedyna wersja której nie zrobimy to pierwsze serie ze względu na brak "bobrzego ogona".
O wzmocnieniu stopnia RIO, różnych pitotach, antenach ECM, różnych liniach podziału nie wspominam ?
Akurat w przypadku F-14 trzeba wszystko sprawdzać po BuNo i roku co miał a czego nie bo te maszyny cały czas się zmieniały.

W razie czego służę pomocą jak ja szukam poszczególnych maszyn.

Edytowane przez ESP
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Psar77 napisał:

Podwozie tylko jedna - ale nie kojarzę by w podwoziu były jakieś zmiany ...

Nigdy nie pamietam czy w F-14 były różne koła czy całe podwozie. No ale z tego co piszesz to masz wszystko tylko brakuje kalkomanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ESP napisał:

O wzmocnieniu stopnia RIO, różnych pitotach, antenach ECM, różnych liniach podziału nie wspominam ?

 

Tego wzmocnienia to nie ma chyba nawet w modelu GWH, ale mogę się mylić ? 
Z anten ECM to chyba brakuje tych na napływach przed skrzydłowych przy wlotach
powietrza, bo ta na końcu ogona kolo "rurki" zrzutu paliwa jest w Academy uwzględniona ?
A rożne linie podziału blach to już level, w który się nie będę zagłębiał ? Super, ze da się z tego zrobić B/D bo malowanie pudełkowe takie sobie, a generalnie Tomki wole w szatach low-vis ? I sie teraz zastanawiam czy wersja D z VF-31 czy B z VF-103 ?
Solo - właśnie kaleczki mam fajne z PrintScale Decals ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Solo napisał:

A co do kalkomanii, to ja kiedyś zdobyłem takie cudeńko, aż sam nie wiem które malowanie użyć:

 

Nom - ten zestaw jest zacny aczkolwiek jedyny rodzynek tutaj to kalki do VF-213 Black Lions bo do Vf-31 i VF-2 to jest na rynku chyba więcej niż do nieśmiertelnych Jolly Rogers ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Psar77 napisał:

bo do Vf-31 i VF-2 to jest na rynku chyba więcej niż do nieśmiertelnych Jolly Rogers

Czyżby? Szukałem z rok temu kalkomanii w 72 to Bounty Hunters w low vis i jakoś tylko te udało mi się znaleźć, a i te musiałem ściągać z Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Solo napisał:

Czyżby? Szukałem z rok temu kalkomanii w 72 to Bounty Hunters w low vis i jakoś tylko te udało mi się znaleźć, a i te musiałem ściągać z Japonii.

To słabo szukałeś ? Raz ze to malowanie pudełkowe do modelu F-14D hobby bossa a dwa w Martoli kupiłem bez problemu kalki z obrazka poniżej - zresztą mam ich zamiar użyć do tego gniota z Revella, którego usiłuje skończyć....
A w ogole
  mam ambitny plan zrobienia sobie maszyn z CWV-8 z okresu stacjonowania na USS Roosevelt i udziału w Pustynnej Burzy. Mam już odpowiednie kalki, do Intrudera, Prowlera i Hawkeya ? Tomcat w potrzebnym mi malowaniu Black Aces wyszedł niedawno z GWH ale wciąż mi zal wydać na niego fortuny, natomiast największy problem to kalki do F/A-18A ? Nie udało mi się namierzyć takowych do żadnego z dwóch stacjonujących wtedy na Roosevelcie dywizjonów ...

7227202.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Psar77 napisał:

Weź nie strasz ! Wyglądają ok na papierze ?

To Solo, on ma specyficzne poczucie jakości. Kalki PrintScale faktycznie są dość delikatne i trzeba się z nimi ostrożnie obchodzić bo lubią się zwijać i drzeć, ale nic z czym by sobie normalny, ogarnięty modelarz nie poradził. Sam stosowałem wiele razy i tylko raz miałem faktycznie problemy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Solo napisał:

Zaciekawiłeś mnie. Rozwiniesz nieco myśl? :)

Po prostu często używasz sformułowań mieszających różne produkty modelarskie, i całe firmy, z błotem. I to takie, z którymi wielu modelarzy sobie całkiem nieźle radzi. Nie tylko kalki, też modele, farby i różne inne takie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Solo napisał:

Cóż, z reguły doświadczenie ma tu wiele do rzeczy, to że ktoś sobie radzi z badziewnym produktem nie zmienia tego że to dalej badziewny produkt. Nawet farbami Vallejo ludzie ładne modele potrafią zrobić.

Myślę, że po prostu mamy różny próg, przy którym dla nas produkt przestaje być akceptowalny i zaczyna być badziewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.