Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Matys napisał:

Myślę, że po prostu mamy różny próg, przy którym dla nas produkt przestaje być akceptowalny i zaczyna być badziewny.

O tak.

2 minuty temu, _OldMan_ napisał:

Najprawdziwsza prawda. Gdybyś robił więcej modeli , a mniej czasu spędzał w internetach byłoby to z korzyścią dla obydwu stron. wink3

A skąd wiesz ile robię modeli?
Myślę że ja wiem lepiej co byłoby korzystne dla mnie, więc będę wdzięczny jeśli powstrzymasz się od personalnych przytyków, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Matys napisał:

Kalki PrintScale faktycznie są dość delikatne i trzeba się z nimi ostrożnie obchodzić bo lubią się zwijać i drzeć, ale nic z czym by sobie normalny, ogarnięty modelarz nie poradził. Sam stosowałem wiele razy i tylko raz miałem faktycznie problemy.

można to uznać za coś w rodzaju recenzji/opinii...

Pisanie ograniczone do stwierdzenia że to szajs - nie bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i znów na tym forum jakaś gównoburza.

ostatnio szukałem. może źle szukalem ale nie znalazłem żadnego warsztatu bryzy z aeroplastu w 1/72 zdjęć zresztą tez. tak tak na marginesie 

wolałbym czytać coś fachowego, opinie porady itp. a nie ze jednemu się z wija a innemu się nie zwija, jednemu bardziej świeci innemu bardziej matowieje :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bart207skw napisał:

a nie ze jednemu się z wija a innemu się nie zwija, jednemu bardziej świeci innemu bardziej matowieje

Przynajmniej wiadomo co może się stać z tymi kalkami...jakaś wiedza przekazana...

 

18 minut temu, bart207skw napisał:

jestem jeszcze na etapie czytania :)

 

wejdź na wyższy level: czytanie ze zrozumieniem i wyciąganie wniosków:mrgreen:

Pisanie : ,,to szajs"  bez podania przyczyn takiej opinii jest li tylko nabijaniem postów i poniekąd trolowaniem....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bart207skw napisał:

no i znów na tym forum jakaś gównoburza.

ostatnio szukałem. może źle szukalem ale nie znalazłem żadnego warsztatu bryzy z aeroplastu w 1/72 zdjęć zresztą tez. tak tak na marginesie 

wolałbym czytać coś fachowego, opinie porady itp. a nie ze jednemu się z wija a innemu się nie zwija, jednemu bardziej świeci innemu bardziej matowieje :)

gównoburze się dobrze sprzedają, więc jest na to branie, każdy może uczestniczyć w gównoburzy, na każdy się na niej zna.

a już Panie ten tego, napisać coś fachowego, opinie, porady to już trzeba się wysilić, już mózg trochę inaczej pracuje,

i uwaga- właśnie ta gównoburza zaczęła się od "opinii":)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, myszaty napisał:

 

Pisanie : ,,to szajs"  bez podania przyczyn takiej opinii jest li tylko nabijaniem postów i poniekąd trolowaniem....

w któryms warsztacie Solo tego używał i klął na nie bo mu sie rozleciały. Tyle w temacie.

Pomijając ich delikatnośc sa bardzo cieńkie i wszystko co ma jasne kolory trzeba kłaśc na biały podkład bo inaczej wygląda to beznadziejnie. Napisane w oparciu o doświadczenie niezbyt miłe z kalkami do F9F-2 w 48. Jakość druku drobnych detali w godle eskadry słaba, dość mocno pozalewane. Niestety w wielu tematach sa jednymi a Cartograf toto nie jest. Na plus, że niezbyt drogie ale jak dla mnie to desperacja a nie dobry wybór.

 

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2020 o 11:06, Psar77 napisał:

Weź nie strasz ! Wyglądają ok na papierze ?

To sprawdź, czy wymiarowo są ok, bo oni lubią się walnąć w tym zakresie. O merytoryce nawet nie wspominam - w przypadku współcześniaków nie czuję się na siłach, natomiast gros tego, co robią dla drugowojennych maszyn, jest dość żenujące.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, caughtinthemiddle napisał:

To sprawdź, czy wymiarowo są ok, bo oni lubią się walnąć w tym zakresie. O merytoryce nawet nie wspominam - w przypadku współcześniaków nie czuję się na siłach, natomiast gros tego, co robią dla drugowojennych maszyn, jest dość żenujące.

Ja wymiarowych problemów z nimi nie miałem, ale to jakie kolory często proponują w instrukcjach to faktycznie często jest żenujące. Generalnie ich kalki są moim zdaniem jak najbardziej do użycia, ale warto zweryfikować wszystko ze źrodłami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nikolasyev napisał:

Z jakiego sklepu kupiłeś tego F-14? Czy Amazon, ebay albo jakieś inne źródła ?

Nie trzeba szukać tak daleko.

5 minut temu, Nikolasyev napisał:

Zastanawiałem się skąd Kupujecie te wszystkie modele np. od GWH lub te nowe, niedostępne. I jak to wygląda.

Ja to generalnie w Polsce. Modele GWH są z reguły łatwo dostępne w naszych sklepach modelarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nikolasyev napisał:

Kalkomanie również są łatwo dostępne?

Zależy które. W poprzednim poście pytałeś o zestawy, np. GWH, które są bardzo łatwo dostępne u nas, choć drogie.
Kalkomanie, czy jakieś co bardziej egzotyczne dodatki do współczesnych jetów (bo o tym piszę) to zupełnie inna para kaloszy i z reguły sprowadza się toto za dewizy z zagranicy.
Jeśli Cię coś konkretnego interesuje to pytaj, może da się coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Psar77 napisał:

 Szkoda ,że się wcześniej nie spytałeś bo mieli na GWH promkę 12%.

Znaczy pytam tak na przyszłość. Wolę wiedzieć o dostępności danych zestawów by za jakiś czas sobie jakiś sprawić.

Godzinę temu, Solo napisał:

Kalkomanie, czy jakieś co bardziej egzotyczne dodatki do współczesnych jetów (bo o tym piszę) to zupełnie inna para kaloszy i z reguły sprowadza się toto za dewizy z zagranicy.

Widziałem, że dużo modelarzy używa kalkomanii spoza zestawu, dokupywanych oddzielnie by móc pomalować dany model według ich uznania. Mam Tamiyowskiego f-16 w 1/72 i będę chciał go kiedyś zrobić w ciekawym kamuflażu.

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nikolasyev napisał:

Znaczy pytam tak na przyszłość. Wolę wiedzieć o dostępności danych zestawów by za jakiś czas sobie jakiś sprawić.

Widziałem, że dużo modelarzy używa kalkomanii spoza zestawu, dokupywanych oddzielnie by móc pomalować dany model według ich uznania. Mam Tamiyowskiego f-16 w 1/72 i będę chciał go kiedyś zrobić w ciekawym kamuflażu.

Dzięki za odpowiedzi.

Akurat F-16 Tamki w 72 to bardzo specyficzna wersja (Block 50), mało użytkowników poza USAF ich używa. Więc tu raczej kalki trzeba będzie sprowadzać. Można z niego w sumie niby zrobić Block 30 albo 40 udając, że wszystko jest okej ? Wtedy opcji jest trochę więcej, ale raczej też kalki z zagranicy. Polecam zestaw Caracal Models, który ma opcje Bahrajnu czy USAF w malowaniu Have Glass. Albo Two Bobs z którymś z malowań agresorów.

Jak generalnie chcesz w miarę szybko i sprawnie to dobra opcja to sklep hannants - z UK przychodzą dość szybko, a wysyłka kalek czy fototrawionek (bo modele to już inna sprawa) wychodzi raczej tanio, mają też bardzo duży wybór. Ale u nich nie jest najtaniej. Warto też zajrzeć na ebay albo po prostu szukać co cię interesuje po googlach - często najtaniej jest bezpośrednio u producenta, o ile ten prowadzi sklep internetowy.

W Polsce nawiększy wybór kalek jest na Martoli, ale często są też zamawiane u producenta i możesz czekać na nie nawet dwa miesiące.

Edytowane przez Matys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Matys napisał:

Można z niego w sumie niby zrobić Block 30 albo 40 udając, że wszystko jest okej

Jakie są wizualne różnice pomiędzy Block 40 a 50?

Co do kalkomanii to są dostępne u nas zestawy do Greckich Block 50, bardzo fajne kamo można zrobić:

https://www.mojehobby.pl/products/Greek-F-16-s-stencils-and-insignias.html

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zapał w temacie F-5E studzi potencjalna cena w PL. Ostatnie wypusty Dream Model: Chengdu J-20 'Mighty Dragon' in service version i AH-1Z Viper (ten drugi z ceną prawie 200zł)  nie wróżą zbyt optymistycznie w tym aspekcie. Pewnie porównując z F-5E Italeri , Hobby Bossa czy starego Airfixa/Hellera jakościowo to będzie to skok w sumie dość prostego modelu ale cenowo to może być nokaut, a jak patrzę na potencjalne malowania, to chciałbym mieć ich kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.