Jump to content

Nowości lotnicze w skali 1/72

Recommended Posts

• Replies 678
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wszędzie, @ dosłownie wszędzie muszą wpieprzyć te zasrane szwabskie krzyże  Nawet do modelu aeroklubowego cywilnego samolotu. No ale wiadomo, prawa rynku, skoro to się najlepiej sprzedaje. "Cześć, jes

Jostein, prowadzisz od dłuższego czasu niezrozumiałą dla mnie krucjatę antyarmowską ale już starczy. Nie pasują Ci ceny, to nie kupuj. Nie odpowiada Ci jakość zestawu, to nie kupuj. Masz zastrzeżenia

Panowie wystarczy... kolejne wpis nie związane z tematem L-4 od forum, jasno wytłumaczone?

Posted Images

1 godzinę temu, rymulus napisał:

Ja mam takie zdjęcie.

Bez tytułu.jpg

Samo IBG w instrukcji wspomina, że kolory to efekt domniemywań tylko:

W dniu 14.07.2020 o 09:17, bart207skw napisał:

z kronikarskiego poczucia obowiązku wrzucam nowości z Mistercrafta:

jak zawsze warto kupić dla kalek.

A może sie ktokolwiek podzielić fotkami jakie kalki i malowania są w Tygryskach EC665, zwłaszcza w australijskim 🙂 ?

dla wielbicieli łodzi latających, nowości z firmy ABM :

1)  Bartini DAR [ Dalnii Arkticheskii Razvyedchik ]

1297386-15048-86-720.jpg

inbox :   https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235067474-172-abm-bartini-dar-resin-kit/

2) Chetverikov MR-3

1297388-15048-98-pristine.jpg

inbox https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235069559-172-chetverikov-mr-3-resin-kit-by-abm-released/

3) Tupolew ANT-44

1258900-15048-42-720.jpg

inbox https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235062158-abm-172-ant-44mtb-2/

Godzinę temu, Fixer napisał:

Fajne są te tematy od ABM i jakościowo ponoć też całkiem nieźle. Ale ceny to nawet na mój gust zabójcze :)

jak to przy żywicznych hiper-ultra-szortranach dla fanatyków  :szczerbol:   może po 50szt się tego sprzeda na cały świat

20 godzin temu, mig napisał:

Elegancka maszyna, ale model na tę samą wadę co Do 22.

1 godzinę temu, Fixer napisał:

czyli?

Cenę na metce. Fakt, to są short-runy, a te mają swoje prawa, nie były to małe samoloty, w dodatku nie są to popularne konstrukcje. Do tego Dornier kusi  atrakcyjnym malowaniami - fińskim, greckim, jugosławiańskim. 

Cmelak to chyba jakiś kultowy samolot u sąsiadów. Kovozavody wyprodukowały już go chyba we wszystkich wersjach a okazuje się, że im ciągle mało. U nas kultowych samolotów nie brakuje, ale modeli tych maszyn jakoś nikt się nie kwapi robić. Materiał na badania naukowe i pracę co najmniej magisterską 😎

Wystarczy zerknąć na listę wyrobów dawnego Kp żeby stwierdzić, że Czesi dość patriotycznie podeszli do tematu i chyba wyklepali większość swoich konstrukcji jakich używali przed wojną i po wojnie. Plus wszystko co "przygarnęli" po wojnie i latało z ich kokardą. Łezka mi się w oku kręci gdy wspominam te czerwono-żółte pudełeczka z pięknymi grafikami

• Like 1
57 minut temu, Solo napisał:

Może dlatego że u nas nikt tych naszych „kultowych” modeli nie chce kupować.

niestety....    pewnie dlatego że wszyscy klepią hurtowo meśki, spity i suczki  :mrgreen:

(zresztą o ile się nie mylę to w Czechach roczna sprzedaż modeli to zupełnie inna liga ilościowa)

55 minut temu, abtb napisał:

Wystarczy zerknąć na listę wyrobów dawnego Kp żeby stwierdzić, że Czesi dość patriotycznie podeszli do tematu i chyba wyklepali większość swoich konstrukcji jakich używali przed wojną i po wojnie. Plus wszystko co "przygarnęli" po wojnie i latało z ich kokardą. Łezka mi się w oku kręci gdy wspominam te czerwono-żółte pudełeczka z pięknymi grafikami

Godzinę temu, kopernik napisał:

Cmelak to chyba jakiś kultowy samolot u sąsiadów. Kovozavody wyprodukowały już go chyba we wszystkich wersjach a okazuje się, że im ciągle mało. U nas kultowych samolotów nie brakuje, ale modeli tych maszyn jakoś nikt się nie kwapi robić. Materiał na badania naukowe i pracę co najmniej magisterską 😎

ano niestety... taka u nas bida z nędzą....  

Dromadera sprzedają grecy (Grand Models), a Wilgę wypuścił Amodel   (nawet na pływakach wersja jest :banan: )

Edited by M.A.V.

Wilga Amodela jest taka, że powinni do niej dodawać w pakiecie flaszkę Stolnicznej, albo paczkę klonów (Clonazepam), dla obniżenie poziomu wk..wu żeby modelarza szlag nie trafił przy klejeniu

Edited by WujekAlice

Wujek Alice:  nie narzekaj na Wilge, bo ja mecze od grudnia zeszlego roku, a gorzaly nie pije

Jeszcze tylko cztery miesiace i bedzie gotowa......

i powtorze pytanie kolegi em: co z Dromaderem od Karayi? bedzie cos ?

cóż... wyroby Amodelu są wyłącznie dla zlepiaczy o stalowych nerwach :haha:

41 minut temu, BRAVO112 napisał:

....powtorze pytanie kolegi em: co z Dromaderem od Karayi? bedzie cos ?

diabli wiedzą... niby miał być w 2020 ale niestety nic nie słyszałem kiedy ma być oficjalna premiera :hmmm: