Jump to content

Nowości lotnicze w skali 1/72

Recommended Posts

Kniaź robi Cmelaka bo...może.To ma być taki prztyczek w nos dla Muzykanta. Czy  się sprzeda...pewnie sprzeda..kiedyś się zwróci...tak jak Kunkadlo.

KP/ Legato/AZ zrobił  kilka czeskich i czechosłowackich  wynalazków, ale z jakością tego to  różnie...jamki   na chłodnicy czy zmęczone poszycie to przy tym pikuś.

• Replies 683
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wszędzie, @ dosłownie wszędzie muszą wpieprzyć te zasrane szwabskie krzyże  Nawet do modelu aeroklubowego cywilnego samolotu. No ale wiadomo, prawa rynku, skoro to się najlepiej sprzedaje. "Cześć, jes

Jostein, prowadzisz od dłuższego czasu niezrozumiałą dla mnie krucjatę antyarmowską ale już starczy. Nie pasują Ci ceny, to nie kupuj. Nie odpowiada Ci jakość zestawu, to nie kupuj. Masz zastrzeżenia

Panowie wystarczy... kolejne wpis nie związane z tematem L-4 od forum, jasno wytłumaczone?

Posted Images

zdjecia eduardowskiego Cmelaka na czeskim Forum wygladaja niezle. Zrobiony  prawdopodobnie

ze wstepnych wyprasek. Jeden z modelarzy napisal do pana Sulca, ze bardzo ladny model

zbudowal z zestawu KP

18 godzin temu, dedrey napisał:

Kniaź robi Cmelaka bo...może.To ma być taki prztyczek w nos dla Muzykanta. Czy  się sprzeda...pewnie sprzeda..kiedyś się zwróci...tak jak Kunkadlo.

KP/ Legato/AZ zrobił  kilka czeskich i czechosłowackich  wynalazków, ale z jakością tego to  różnie...jamki   na chłodnicy czy zmęczone poszycie to przy tym pikuś.

Kunkadel w miesiąc poszło 1500, wszelakich wariacji Cmelaka od konkurencji kilkukrotnie więcej - teraz pewnie wiele trafi do śmietnika.

• Like 1

Ja swoje zostawiam:)  nawet mam zamiar zrobić:) co nie będzie przeszkadzało w zakupie  edkowego . Mógłby jeszcze  Eduard zrobić Aero L-60, Let L-200,:))

Morava fakt, przydałaby się. Pamiętam, jak się ongiś Piotrek Dmitruk na łamach SM biedził z modelem AZ/KP

Tymczasem Hobby 2000 wydało pod swoim szyldem kolejne dwa modele Hasegawy:

#72027 Vietnam Aces vol.1 (F-4C)
h2k72027boxbljxg.jpg

72027manualoikzh.jpg 

#72028 Vietnam Aces vol.2 (F-4D)

h2k72028boxx8kiz.jpg

manual72028s7jp9.jpg 

Edited by caughtinthemiddle
  • Like 1

Tak z ciekawości, Hobby2000 ma jakieś powiązania z MasterCraftem? Schematy kalkomanii i malowania wyglądają dziwnie podobnie, wcześniej mi się to nie rzuciło w oczy.

W dniu 8.08.2020 o 08:53, fanpancerki napisał:

Mam pytanie czy wiadomo coś więcej o casie answera?Już jakiś czas temu pojawiła się jej zapowiedź na scalmates.

jak do tej pory maja opóźnienia w w-3 w pozostałych wersjach 1/48. nie wiadomo kiedy będzie 1/72. a casa to chyba jeszcze dalej.

• Sad 1
  • 2 weeks later...
W dniu 5.01.2020 o 20:00, _OldMan_ napisał:

Niektórzy już budują, a inni marzą żeby kupić. .placze:

Właśnie mam ten model przed sobą, patrze w ramki i jestem w 99% pewien, ze z tych wyprasek można skleić nie tylko wersje A ale również B i D ! Ponieważ mamy 2 wersje: stateczników pionowych, tablic przyrządów, foteli wyrzucanych, dysz silników, chin pod'ów, beaver tale'ów oraz pylony pod kadłubem z opcja podwieszenia bomb jak również same bomby. Niech ktoś ze znawców mnie ewentualnie wyprowadzi z błędu albo potwierdzi ta radosna wiadomość ? ?

16 minut temu, Solo napisał:

Nie wiem tylko jak z podwoziem i osłonami działka? Dali późniejsze wersje?

Osłon działka są 3 wersje. Podwozie tylko jedna - ale nie kojarzę by w podwoziu były jakieś zmiany ...
Gdyby w tym modelu była pełna mechanizacja skrzydeł, to nawet bym nie patrzył w kierunku 2,5 raza droższego modelu z GWH ....
Ale jak tu zrobić inaczej szykującego się do strzału Tomcata na Italeri Carrier Deck Section ...

Podwozie jest takie samo, jedynie felgi na kołach podwozia głównego miały trzy wzory i z tego co pamiętam są w tym modelu wszystkie trzy.
W Academy są też zarówno trzy osłony działka jak i 5 różnych chinpodów + oba rodzaje foteli więc da się zrobić prawie każdą wersję.
Jedyna wersja której nie zrobimy to pierwsze serie ze względu na brak "bobrzego ogona".
O wzmocnieniu stopnia RIO, różnych pitotach, antenach ECM, różnych liniach podziału nie wspominam ?
Akurat w przypadku F-14 trzeba wszystko sprawdzać po BuNo i roku co miał a czego nie bo te maszyny cały czas się zmieniały.

W razie czego służę pomocą jak ja szukam poszczególnych maszyn.

Edited by ESP
  • Thanks 1
26 minut temu, Psar77 napisał:

Podwozie tylko jedna - ale nie kojarzę by w podwoziu były jakieś zmiany ...

Nigdy nie pamietam czy w F-14 były różne koła czy całe podwozie. No ale z tego co piszesz to masz wszystko tylko brakuje kalkomanii.

10 minut temu, ESP napisał:

O wzmocnieniu stopnia RIO, różnych pitotach, antenach ECM, różnych liniach podziału nie wspominam ?

Tego wzmocnienia to nie ma chyba nawet w modelu GWH, ale mogę się mylić ? 
Z anten ECM to chyba brakuje tych na napływach przed skrzydłowych przy wlotach
powietrza, bo ta na końcu ogona kolo "rurki" zrzutu paliwa jest w Academy uwzględniona ?
A rożne linie podziału blach to już level, w który się nie będę zagłębiał ? Super, ze da się z tego zrobić B/D bo malowanie pudełkowe takie sobie, a generalnie Tomki wole w szatach low-vis ? I sie teraz zastanawiam czy wersja D z VF-31 czy B z VF-103 ?
Solo - właśnie kaleczki mam fajne z PrintScale Decals ?

• Like 1

5 minut roboty, taśma maskująca i kilka warstw surfacera.
A co do kalkomanii, to ja kiedyś zdobyłem takie cudeńko, aż sam nie wiem które malowanie użyć:

1142706-27767-39-pristine.jpg

18 godzin temu, Solo napisał:

A co do kalkomanii, to ja kiedyś zdobyłem takie cudeńko, aż sam nie wiem które malowanie użyć:

Nom - ten zestaw jest zacny aczkolwiek jedyny rodzynek tutaj to kalki do VF-213 Black Lions bo do Vf-31 i VF-2 to jest na rynku chyba więcej niż do nieśmiertelnych Jolly Rogers ?

2 minuty temu, Psar77 napisał:

bo do Vf-31 i VF-2 to jest na rynku chyba więcej niż do nieśmiertelnych Jolly Rogers

Czyżby? Szukałem z rok temu kalkomanii w 72 to Bounty Hunters w low vis i jakoś tylko te udało mi się znaleźć, a i te musiałem ściągać z Japonii.

Teraz, Solo napisał:

Czyżby? Szukałem z rok temu kalkomanii w 72 to Bounty Hunters w low vis i jakoś tylko te udało mi się znaleźć, a i te musiałem ściągać z Japonii.

To słabo szukałeś ? Raz ze to malowanie pudełkowe do modelu F-14D hobby bossa a dwa w Martoli kupiłem bez problemu kalki z obrazka poniżej - zresztą mam ich zamiar użyć do tego gniota z Revella, którego usiłuje skończyć....
A w ogole
  mam ambitny plan zrobienia sobie maszyn z CWV-8 z okresu stacjonowania na USS Roosevelt i udziału w Pustynnej Burzy. Mam już odpowiednie kalki, do Intrudera, Prowlera i Hawkeya ? Tomcat w potrzebnym mi malowaniu Black Aces wyszedł niedawno z GWH ale wciąż mi zal wydać na niego fortuny, natomiast największy problem to kalki do F/A-18A ? Nie udało mi się namierzyć takowych do żadnego z dwóch stacjonujących wtedy na Roosevelcie dywizjonów ...

7227202.jpg

5 minut temu, Solo napisał:

Kaman, to jest PrintScale, ja nie używam tego szajsu, chciałem coś lepszej jakości, no i mam.

Weź nie strasz ! Wyglądają ok na papierze ?