Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, piotrkur napisał:

Było - chyba rok temu już to zapowiadali.  Teraz ponoć premiera 20 września.  Tylko wieżyczka strzelca powinna być z B17 - tak jak na okładce płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już jest drugi wydanie He-111 Motorheada, w sklepach wciąż jeszcze zalegają pierwsze wydania, i chyba się niczym nie różnią ? 

W dniu 6.09.2020 o 17:46, piotrkur napisał:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, ze w tamtym roku, w jesieni było to w zapowiedziach, ale potem jakoś tego nigdzie nie widziałem po sklepach ani na alledrogo. poza tym wszystko fajnie, ale cały czas mówię - to nie jest He111 Motorhead - tam idzie inna wieża strzelca - He111 pod dziobem miał wannę, a tu jest obrotowa wieża jak w B17. I to tylko mnie powstrzymuje od zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego???? sklejam przy klasyce...rock, metal, blues,  a i Vivaldim oraz jazzem nie gardzę...

na całe szczęście są radyjka internetowe i człek nie jest skazany na tą sieczkę popularnoradiową.

Model jest super , tylko że to gadżet dla fana Motorhead, niekoniecznie dla modelarza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem i KP i Special Hobby zapowiedzieli SIAI SF-260 w 1/72.

Obydwa jako new tool.

Ta zbieżność w czasie sugeruje jakąś formę współpracy, ale nigdzie nic na ten temat nie ma.

Czyżby dwie firmy jednocześnie stwierdziły, że wydadzą ten sam model w podobnym czasie? Szczególnie takiego raczej niszowego samolotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Matys napisał:

Ta zbieżność w czasie sugeruje jakąś formę współpracy, ale nigdzie nic na ten temat nie ma.

Czyżby dwie firmy jednocześnie stwierdziły, że wydadzą ten sam model w podobnym czasie? Szczególnie takiego raczej niszowego samolotu?

To raczej kolejna czeska wojna podjazdowa, tzn. konkurencja, a nie współpraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KP rzuci sporo pudeł z atrakcyjnymi malowaniami, ale SH też to potrafi, a modele - jak dotąd - jednak trochę lepsze robią, przy zbliżonych cenach.

PS - Cmelak od Eduarda też "w drodze", jako dual combo profipack. Cena, jakę wypatrzyłem w ulubionym sklepie, to 110 złociszy. Da się przeżyć, a idę o zakład, że KP zakasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z powodów mojego wstrętu do produkcji Muzikanta stały się kiepskie kalkomanie. Pomijając już wątpliwą zgodność z materiałem fotograficznym, to jednak druk i kolory mocno odstają od tego co dla mnie akceptowalne.  Cmelaka z KP mam na zbyciu. Tanio. Bardzo tanio . 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2020 o 22:26, letalin napisał:

Jednym z powodów mojego wstrętu do produkcji Muzikanta stały się kiepskie kalkomanie. Pomijając już wątpliwą zgodność z materiałem fotograficznym, to jednak druk i kolory mocno odstają od tego co dla mnie akceptowalne.  Cmelaka z KP mam na zbyciu. Tanio. Bardzo tanio . 

Przepraszam, lecz nie skorzystam, czekam na Edkowego. Zwłaszcza, że na kalkach będzie bardzo atrakcyjne malowanie słowackie. :)

Ale też trzeba powiedzieć, że czasami nie ma wyjścia - jakoś wątpię, by Chipmunka wypuściła inna firma, na J-3/L-4 Cub też szans wielkich nie ma. Zostaje AZ/KP.

 

Aha - Dora pokazała rendery Blochów 151/152, jakie mają się objawić w skali 1:72 pod ichnim szyldem.

Edytowane przez Jostein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imperium osmańskie atakuje !

TANMODEL

CASA

https://www.scalemates.com/kits/tanmodel-1102-casa-cn235-and-cn-295--1307568

Ciekawe czy Anwser wyda swoją CN-295 przed nimi...

Buccaneer

https://www.scalemates.com/kits/tanmodel-1101-blackburn-buccaneer-smk2a-b-and-mk50--1307567

Airfix ma zacząć się bać ? :hmmm:

Edytowane przez mirage3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym Buccaneerze słyszałem już dawno, ale nadal ani widu ani słychu. Jakoś koło listopada powinien być Airfixowy S2B, raczej zdecyduję się na niego niż będę czekał na Tanmodel. Szczególnie, że nie wiadomo kiedy to będzie i jaka to będzie jakość i cena - a ich poprzednie produkty raczej do tanich nie należą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, myszaty napisał:

Odnośnie modeli Dora Wings...nigdy nie miałem w rękach więc czy warto czekać na Blocha ? czy jednak A-Z?

Bloch, Lysander, MS406 ....te by mnie interesowały...

Co do MS.406, to można nabyć model od Azura. Nawet MS.410, bo ma w zestawie płat i chłodnicę od 406-ki. Co do Blocha z RS zdania nie mam, bo go nie posiadam. Od Dory mam Proctora, ale jeszcze nie ruszałem, bo wciąż mam nadzieję, że dowiem się czegoś więcej o egzemplarzach, które latały w polskich jednostkach. W ramkach wyglądają przyzwoicie.

 

Edytowane przez Jostein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.