Skocz do zawartości

DSPIAE - MT EC Circural Cutter


Ananasik

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam tego toola ale w wersji od MENGA, z dodatkową aluminiową podstawą. Z powodzeniem ciąłem HIPS grubości 0,5mm i 0,75mm. Co do rozpychania materiału to wystarczy zrobić kilka lekkich obrotów zamiast próbować przeciąć za pierwszym razem. Żadnej deformacji ani postrzępionych krawędzi na HIPSie nie stwierdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ananasik napisał:

No. 3 Model Store :)

Dzięki

Godzinę temu, jawkers napisał:

Ktoś to będzie zamawiał? Może jakieś grupowe zamówienie? Dziwnie to zabrzmiało?

Niespecjalnie się opłaca. Na Ali zazwyczaj koszty przesyłki rosną proporcjonalnie do ilości zakupionych towarów, a przy większych przesyłkach jest większe prawdopodobieństwo naliczenia cła.  Ja zamówiłem 1 sztukę i zatrzymał mi ją UC

Edytowane przez JanuszF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta wycinarka, ostatnio widziałem DSPIAE i kosztuje €73, to jest cholera całkiem dużo jak na wycinarkę kółek, która nie jest znowu aż tak niezbędna w lotnictwie. Może w pojazdach gąsienicowych to tak, tam kółków jak mrówków... Oczywiście musiałem ostatnio wycinać kółka do maskowania silników we Flankerze, ale poradziłem sobie szablonem Hasegawy, nie wiem, czy dałbym za wycinarkę kółek tyle co za porządny aero.

Co innego €25 od Chinola, to już warto rozważyć w odległej przyszłości.

 

Jest też tańsza wycinarka, ale ciągle sporo

https://www.modelbouwenzo.nl/epages/80239986.sf/nl_NL/?ObjectPath=/Shops/80239986/Products/DSP-MT-CE

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka samoróbka z cyrkla daje radę, tylko trzeba albo bardzo skrócić ostrze, albo je jakoś dobrze usztywnić, aż po sam jego czubek, bo się może troszkę rozjeżdżać przy większym nacisku, ale jak komuś nie zależy na kołach poniżej 1cm to cyrkiel Olfy za 30zł jest bezkonkurencyjny (cena/jakość/wygoda/przyjemność wycinania kółeczek) ? Znowu do małych kółeczek ten wynalazek DSPIAE wydaje się rewelacyjny, tylko ta cena mimo wszystko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest  ostrze nożyka modelarskiego. Ułamane,  z wyfrezowanym kanalikiem, żeby wchodziło na śrubkę 'uchwytu'. Tam dodatkowo jest jeszcze podkładka plastikowa, żeby usztywnić ostrze. 'Uchwyt' to końcówka zerownika do pisania tuszem, spiłowana  na końcu, by uzyskać coś w rodzaju szczypiec trzymających ostrze i by uzyskać przestrzeń na czubek ostrza.

Edytowane przez greatgonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.