Skocz do zawartości

MiG-29 GWH, powrót do przeszłości


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

Psiukne łyżki Tamiyą, na których był wcześniej valejo, zobaczę czy nie będzie jakiejś redakcji, bo jednak spróbowałbym teraz Tamiyą  na model  ,gdzie podszlifowany valejo jest położony. Nie mam pędzla więc muszę radzić sobie aero. Ogólnie zrobię kilka testów, rozciencze też bardziej valejo i ustawie małe ciśnienie, zobaczę jak wyjdzie. 

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno a czym odtłuscic model, żeby nie zeszła farba i lakier? Chyba wiem już jakie proporcje najlepsze dla valejo, mi wychodzi że jedna porcja lakieru do dwóch wody, jak dałem trzy porcje wody to było widać białe kropki na łyżkach, ciśnienie mam w okolicy 1. Zaraz przymiarka do poprawki miga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem na Tamiya lakier, wyszło gładko, ale połysku jako takiego nie ma, dobrze że to samolot to nie musi być. Wyszło lepiej jak valejo  który był wcześniej i  musiałem go papierem potraktować, chociaż na spodzie mam valejo i wyszedł przyzwoicie. Jutro kalki i zbliżam się do końca, co z tym idzie na warsztat poleci 29 tka dwumiejscowa.fahnie by było mieć całą bazę Mińska w miniaturze, trochę tych 29 musiałbym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rymulus napisał:

Bezpieczny jest płyn do mycia okien na bazie alkoholu.

Z moich dowiadczeń wynika, że żadnen alkohol nie jest super bezpieczny dla farb akrylowych wszelkiego rodzaju. Włączając w to Tamiy-e, Gunze C czy nawet MRP. Alkohol po prostu rozpuszcza żywice akrylowe. Inaczej, bez problemu robilibyśmy akrylowy wash na akrylowych powłokach.

Oczywiście niskoprocentowy alkohol na dobrze wyschniętej powierzchni może nie dawać widocznych efektów, szczególnie po delikatnym przetarciu. Ale woda z niewielkim dodatkiem detergentu będzie na pewno bezpieczniejsza. Również benzyna ekstrakcyjna nie powinna naruszyć akrylowej powierzchni. Ale zawsze lepiej sobie sprawdzić na boku.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem radę alkoholem z wida,nic nie zeszło. Wziąłem się za kalki Urbanowicza. Już prawie kończę, nakleić godło to masakra. Jeszcze jedna część, nie wiem jak sobie poradzę z tym czymś co wystaje jakby wlot. No i jeszcze napisy przede mną.

IMG-20200323-152920.jpg


IMG-20200323-152932.jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godło jest jaśniejsze jak pisałem w realu. Pod kamuflaż podchodzi tylko ten kawałek co na łatę wchodzi, widać to wyraźnie. Pytanie z innej beczki, dlaczego waży mi się farba do robienia Washa, do olejnej dodaje white spirit i nie rządzi tylko gęstnieje.

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mario napisał:

Pytanie z innej beczki, dlaczego waży mi się farba do robienia Washa, do olejnej dodaje white spirit i nie rządzi tylko gęstnieje.

A jaka farba i jaki white spirit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego typu tanich zestawów to bym się trzymał z daleka. Może być napisane "oil", a w efekcie nie wiadomo na jakiej osnowie (żywicy) są robione. Po "taniości" może być tam wszystko, więc nie dziwne że się gryzie. Też mam zestaw farb "olejnych" które sobie kiedyś kupiłem na zasadzie: "do washa wystarczy byle co". I to był błąd. Farby co prawda rozpuszczają się w white spiritach i tym podobnych, ale szybko się rozwarstwiają i potrafią po rozcieńczeniu zmienić odcień. Moja rada: do kosza z tym :) I zainwestuj w kilka podstawoych kolorów ale markowych olejnych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mario napisał:

Markowe, czyli?jakie firmy polecisz?

Znajdziesz pewnie takie tematy na Forum. Generalnie masz dwie opcje - albo markowe farby dla plastyków, albo oleje "modelarskie". Pierwsze to np Talens czy Winsor&Newton. Drugie to Abteilung 502. Przewagą Abteilung-a jest paleta kolorów przystosowana pod potrzeby modelarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mario napisał:

Godło jest jaśniejsze jak pisałem w realu. Pod kamuflaż podchodzi tylko ten kawałek co na łatę wchodzi, widać to wyraźnie.

No i właśnie kolor "jasny szary" kamo - jeżeli używasz kalek - powinien być dopasowany do tego na fragmencie kalki. Wtedy byłoby OK ?

 

W realu masz dwa "jasne szare": jeden prawie wpadający w biel - większa część godła, drugi to ten pokrywający się z fragmentem łaty kamuflażu. U Ciebie są trzy jasne szare ?

Edytowane przez thor_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, thor_ napisał:

No i właśnie kolor "jasny szary" kamo - jeżeli używasz kalek - powinien być dopasowany do tego na fragmencie kalki. Wtedy byłoby OK ?

 

W realu masz dwa "jasne szare": jeden prawie wpadający w biel - większa część godła, drugi to ten pokrywający się z fragmentem łaty kamuflażu. U Ciebie są trzy jasne szare ?

Krytyka robi swoje, nakleilem maskę i pomalowałem kolorem łaty, jest znacznie lepiej,dzięki za wypowiedź bo pewnie bym to zostawił

IMG_20200325_165437.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję odpowiedzi jaki pędzel kupić żeby te zabrudzenia pod silnikami zrobić, jutro jadę  po farby olejne do plastycznego wiec bym kupił. dla przypomnienia chce Zrobić coś takiego, rozumiem że to brąz, napewno do sporządzenia panel linera kupię czarny.

IMG_20200315_143835.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.