Skocz do zawartości

Iryda I-22 Lukgraph żywica 1:48


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ładnie wyszło :super:
Ja jednak mogę być nieobiektywny, bo mam cholerną słabość do tej konstrukcji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie poznaję Kolegi :szok:, gdzie słynne "naciągi RH" :nienie:

A tak poważnie, bardzo mi się podoba, gdyby "pierwowzór" powstał z jakieś 30 lat wcześniej to pewno sam bym się pokusił o "sklecenie" tego cacka :tancze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak, jak się ją klei? Warto dać tyle kaski? ?

A co do zaprezentowanego modelu to ja będę w opozycji i napiszę, że dobrałeś bardzo kiepsko kolorki, strasznie żywe, landrynkowe wręcz i dalekie od tego co widać na zdjęciach oryginału.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też powiem, że ładne cacko, sam zestaw też, nie wiem, czy to standard w Lukgraphie, czy im tak wyjatkowo wyszło - malowanie trochę kolorystycznie jarmarczne, ale chyba tak miało być. Co nie zmienia faktu, ze to jedna z największych porażek naszego przemysłu lotniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na płatowcu było caaałe mnóstwo różnych i kolorowych napisów eksploatacyjnych.
Mi się podoba ta Iryda z wieloma podmalówkami i przebarwieniami
21805_wtr.thumb.jpg.e05e53c57d1ff70dc466c3d18162cb57.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dziś ten egzemplarz na żywo w siedzibie firmy. Wygląda zachęcająco, zresztą to jedyny model tego samolotu na rynku. Nabyłem jedną sztukę i poważnie zastanawiam się nad zakupem jeszcze jednej. Wiem też, że jest to model wymagający wiele pracy od modelarza.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Grzes napisał:

No i na płatowcu było caaałe mnóstwo różnych i kolorowych napisów eksploatacyjnych.
Mi się podoba ta Iryda z wieloma podmalówkami i przebarwieniami
21805_wtr.thumb.jpg.e05e53c57d1ff70dc466c3d18162cb57.jpg

 

Ooo dokładnie ? zawsze chciałem mieć dwie małe Irydki, właśnie tą i standardową srebrną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię w zasadzie odpisywać  .Mam zasadę pocisku "wystrzel i zapomnij" :)  tym razem zrobię wyjątek  Model owszem wymaga  pracy    ,i ktoś kto lubi bawić się z żywicą zrobi z niego  cudeńko ( nawet nie mam wątpliwości )  Moim zadaniem było zrobić go szybko . Wiem  że owiewka jako vacu jest trudna do roboty ,i brakuje tam tych pirotechnicznych niteczek , Co do malowania  farby są dobrane według podanych w instrukcji Federal Standart  . .Do końca nie wnikałem w te kolory bo ,"rury to nie moja bajka ,omijam je raczej z daleka .Dla mnie nie maja  odrobiny romantyzmu   związanego z lotnictwem  ot takie pociski  ze skrzydłami . Jak wiecie preferuje struno-płaty ,ewentualnie coś z II św.  Tak że podsumowując   Każdy  kto lubi ten samolot ,  niech go nabędzie  ( na stronie Lukgraph   jest do nabycia ,jest i cena  ) i zrobi jak będzie uważał :)    myślę ze nawet lepiej , o de mnie  ,na pewno nie będę zazdrościł , :)  ani rwał włosów z głowy :) :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
W dniu 4.03.2020 o 17:42, arhtus napisał:

No i jak, jak się ją klei? Warto dać tyle kaski? ?

A co do zaprezentowanego modelu to ja będę w opozycji i napiszę, że dobrałeś bardzo kiepsko kolorki, strasznie żywe, landrynkowe wręcz i dalekie od tego co widać na zdjęciach oryginału.  

Dokładnie, oryginał znam z pokazów (w '91 na Ławicy był w tym malowaniu). Za jasne i za jaskrawe ale i tak model i wkład w jego wykonanie mi się bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.