Skocz do zawartości

OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Powoli do przodu. Obmalowuję już detale, dodałem też napis VRS na przodzie - też go mocno zmęczyłem, choć jeszcze coś tu pokombinuję. Przez pewien czas, patrząc na zdjęcia, zastanawiałem sie, czy do 1995 roku ten napis w ogóle przetrwał, bo na stopklatkach z nagrań z Potocari nie widać nawet najmniejszego śladu po nim, ostatecznie jednak zdecydowałem się go wymalować. Doszły też genialne kalki Triglav Model, uwielbiam je układać, bo są cienkie, delikatne i nie zostawiają prawie żadnych śladów. 

gr7NQSe.jpg

CK7sgFU.jpg

7WEtvCh.jpg

YC04QwA.jpg

Pozdrowienia! 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

M-60PB otrzymał filtry. Standardowo - z aerografu, rozcieńczone farbki Tamki. Punktowo niebieski, żółty i biały, a potem, gdy stwierdziłem, że jednak jest trochę za ostro, to całościowo przygaszone szarym. 

 

sQfaMeZ.jpg 

 

Zacząłem też wstępnie męczyć opancerzenie na obrotnicy. Pojawiło się parę odprysków, zróżnicowałem powierzchnię nie tyle samym filtrem, co dodatkowo pstrykając rozcieńczonym oilbrusherem w jakimś jasnym kolorze na jego powierzchnię. 


AwrygYl.jpg

 

9oDvIcE.jpg

 

Pozdrowienia! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! 

 

Robią się powoli detale. Na razie podmaziałem wszystko tylko akrylami, na różne olejne zabawy, w stylu washa czy zacieków przyjdzie jeszcze czas. 

Koła mają pomalowane bandaże. Na próbę postanowiłem uszkodzone miejsca potraktować ciemniejszym kolorem i dodać trochę przetarć rozjaśnioną mieszanką do bandaży (bieli + czarny, nic specjalnego). 

 

xv8hcLe.jpg

 

Skrzynki wycieniowane lekko aerografem, następnie poobijane gąbką i pędzelkami. Na metalowych klamrach i zawiasach ciemnoszare zacieki - jak dojdzie rdza to powinno fajnie wyglądać. 

 

8VxkAUc.jpg

 

No i reszta szpeju. Na metalowych częściach narzędzi trochę odprysków robionych m.in. rdzawymi lifecolorami. 

Drewniane trzonki i tobołki lekko podcieniowane akrylami, bardziej na czuja niż świadomie, bo nie mam cały czas wyczucia tej techniki. :wink: 

WUPAa7T.jpg 

 

Pozdrowienia! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kubisz napisał:

Świetna robota jak zawsze :super: 

A tak przy okazji, może Cię zainteresuje taka zapowiedź Trgilava:

t1.jpg

Ta jugolska broń strzelecka to jak widać są produkty radzieckiej  myśli technicznej ( co prawda nieco zmodyfikowane:mrgreen:)za wyjątkiem tego MG 42 i tej "empipodobnej" konstrukcji z magazynkiem od PPS-a :mrgreen:. Ciekawe  czy jest to ich autorska rzeźba czy może raczej z niewielkimi modyfikacjami klon zestawów Dragona 3802  i 3805 ( AK 47/74 cz 1 i 2 ) . Ten karabin snajperski to  M76  podobnie jak  karabinek-granatnik  M70  które występują w części 2-giej . Szkoda że nie ma in-boxa , wtedy byłoby wiadomo na czym stoimy, już raz z moim druhem Piotrkurem na podstawie zdjęć zrobiliśmy zakupy w Czechach :D (dobrze że była opcja zwrotu ) Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Ta jugolska broń strzelecka to jak widać są produkty radzieckiej  myśli technicznej ( co prawda nieco zmodyfikowane:mrgreen:)za wyjątkiem tego MG 42 i tej "empipodobnej" konstrukcji z magazynkiem od PPS-a :mrgreen:. Ciekawe  czy jest to ich autorska rzeźba czy może raczej z niewielkimi modyfikacjami klon zestawów Dragona 3802  i 3805 ( AK 47/74 cz 1 i 2 ) . Ten karabin snajperski to  M76  podobnie jak  karabinek-granatnik  M70  które występują w części 2-giej . Szkoda że nie ma in-boxa , wtedy byłoby wiadomo na czym stoimy, już raz z moim druhem Piotrkurem na podstawie zdjęć zrobiliśmy zakupy w Czechach :D (dobrze że była opcja zwrotu ) Pozdr. A.

Gdzieś mi się obiło o uszy, że to miał być druk 3D, ale znając ich możliwości to jestem pełen rezerwy co do tego... ?

 

13 godzin temu, M.A.V. napisał:

REWELACJA te skrzyneczki - mistrzowsko te obicia wyszły  :piwo:

może trochę za bardzo w biel poszły ale i tak wygląda bardzo realistycznie

Dzięki. Pójdzie łoszyk i jakieś inne siuwaksy i wszystko się przyciemni. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem, 

 

Ciąg dalszy zabawy z olejami. Zakamarki, głównie na błotnikach i górnych, płaskich powierzchniach potraktowałem odrobiną mieszanki farb olejnych (szarozielone - mieszane Abteilungi 502 raw umber, white i smoke), którą następnie roztarłem pędzelkami. 

AcKjg37.jpg 

 

OdhbqTv.jpg

 

Vs59hOi.jpg

 

Podrowienia! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, jak zawsze w Twoim wykonaniu!

Nie chcesz poprawić Browninga? W zaznaczonym miejscu nie powinno być tej zmniejszonej średnicy. W tym miejscu w ogóle powinien być uchwyt, widoczny na kolejnej fotce zaczerpniętej z Twojego warsztatu:

obraz.png.7352dab65cb7e674b56140c59ddf546c.png

obraz.png.f067ddc324eca102b13f2c582bb17739.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po krótkim odpoczynku, 
 

M-60PB został obity. Ciężko to szło, bo ręka mi odwykła i nie obędzie się bez poprawek... Warstwa bazowa, jasnych odprysków poszła nawet, nawet... 

xAdEKsv.jpg

xmgGlXa.jpg

laNyiQ8.jpg

Ale z ciemnymi odpryskami mnie poniosło. :roll: Na żywo efekt nie był tak jebitny, jak na zdjęciach. Gdy spojrzałem na fotki uznałem, że tak nie może zostać. Muszę poprawić w co najmniej kilku miejscach i trochę to zgasić. Bo nie podoba mi się ani rozmiar, ani rozmieszczenie. Ale wyciągniemy to w odpowiednim kierunku - mam nadzieję. :cool: 

ZRzOKaq.jpg

UxNcSNa.jpg

Pozdrowienia! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!  Jednak zdecydowałem się na drobne poprawki. 

 

Największe i najsłabsze w moim odczuciu odpryski zostały podmalowane kolorem bazowym i kolorem jasnych odprysków. Następnie zacząłem rdzewić dziada. Na dobry początek poszedł tłumik: 

 

5XP0LF0.jpg

 

Następnie rdzawe maziajki pojawiły się na całym pojeździe. Głównie to Dark Rust od Ammo Mig. Przede mną jeszcze trochę roboty, trzeba będzie m.in. zrobić jeszcze zacieki.

3Slo4dt.jpg

QXHiN9x.jpg

LsKbCgP.jpg

wttYdmK.jpg

 

Pozdrowienia! 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.