Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy,

mam kilka kwestii dotyczących stosowania i technik nakładania Humbrol Clear Gloss Varnish. Wczoraj użyłem go pierwszy raz. Nałożyłem 3 warstwy w odstępach ok. 1h. W nocy model suszył się na kaloryferze - delikatnie ciepłym. Dzisiaj stwierdziłem, że na powierzchni płata i kadłuba pojawiły się małe pęknięcia /takie "kurze łapki":))/ Co jest tego powodem? Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia?

Pozdrawiam,

Stulee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko gdzie można dostać coś takiego?

http://img.luckymodel.com/default.aspx?item_no=PHX-HQ35011

Szukałem w internetowych sklepach ale coś nie trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…http://img.luckymodel.com/default.aspx?item_no=PHX-HQ35011

Szukałem w internetowych sklepach ale coś nie trafiłem.

W tytule strony którą podałeś tak jak i w linku do niej jest numer katalogowy. Po przepisaniu go do wielkiej wyszukiwarki dostałem wiele linków. Pierwszy z nich prowadził do sklepu na ukrainie oferującego za 705 hrywien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o poradę. Chcę kupić aerograf H&S Ultra. Będę go używał głównie do okrętów 1:350 i pancerki 1:35. Nie wiem jaki kompresor do niego dobrać. Zastanawiałem się nad dwutłokowym AS-196, ponieważ nie jestem pewien, czy jednotłokowy AS-186 da radę przy większych powierzchniach okrętów. Jest w tym przypadku sens dopłacać prawie 200 zł do AS-196?

Co oprócz kompresora należałoby dokupić na start z aerografem?

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o poradę. Chcę kupić aerograf H&S Ultra. Będę go używał głównie do okrętów 1:350 i pancerki 1:35. Nie wiem jaki kompresor do niego dobrać. Zastanawiałem się nad dwutłokowym AS-196, ponieważ nie jestem pewien, czy jednotłokowy AS-186 da radę przy większych powierzchniach okrętów. Jest w tym przypadku sens dopłacać prawie 200 zł do AS-196?

Co oprócz kompresora należałoby dokupić na start z aerografem?

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam

 

 

I dziś tu wywołałeś nutrię z lasu (Ja mam na chwilę obecną AD-4000 i dziś po raz pierwszy stanął z przegrzania a nie malowałem za dużo . Ultrę 2 in 1 polecam, a przy takich powierzchniach oprócz kompletów 0,2 i 0,3 polecam 0,5 mm. jeśli chodzi o zasilanie powietrzem to polecam dwutłokowy z butlą np: http://magma.sklep.pl/product-pol-1198-ZESTAW-DO-PRZEDMUCHIWANIA-CZYSZCZENIA-KOMPUTERA-KOMPRESOR-MINI-KOMPUTEROW-liczarek-6-BAR-sprezarka-dwutlokowy.html bo ja na taki zbieram kasę (oszczędzi Ci tego co ja mam dziś i będzie "jeździł" długo). podobno Ultrze potrafi wypaść zbiornik z farbą montowany na wcisk lecz tego nie wiem jedynie czytałem gdzieś. Pozdro i miłego wydawania pln.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… ponieważ nie jestem pewien, czy jednotłokowy AS-186 da radę przy większych powierzchniach okrętów
Ja mam samoróbkę w sensie jednotłokowy MAR połączyłem ze zbiornikiem wyrównawczym zrobionym z gaśnicy. Daje radę.
…Co oprócz kompresora należałoby dokupić na start z aerografem?…
Chociażby wężyk.

Ja w toku zabawy zakupiłem:

  • uchwyt na aerografy — bardzo przydatny gdy w aerografie właśnie jest farba, a trzeba odłożyć,
  • Tamiya 74522 — bezcenne
  • pipety polietylenowe — 1ml do dozowania farby i 5ml do dozowania zmywacza,
  • myjkę ultradźwiękową — dodatkowo dokupiłem zlewki 25,50,100 i 150 ml, oraz zamówiłem wykonanie naczynia do mycia igieł
  • igłę do czysczenia dyszy — raz na dziesięć myć ratuje mi …,
  • słoiczki szklane — 10,23,46ml do przechowywania farb i innej chemii
  • miseczki Mr.Paint Tray — do wymieszania małej ilości jeśli potrzeba
  • i całą masę szpeju, której teraz nie pamiętam — choćby folie maskującą dla artystów , czy Blue-Tac …

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nowicjusza.

 

Poszukuję poradnika budowy modeli samolotów, a zasadniczo jakiejś zgrabnie zredagowanej relacji ze składania jakiegoś modelu.

Wystarczy jeden artykuł ale dobry, proces ujęty krok po kroku. Samolocik dowolny, byleby z II wojny. Najlepiej w malowaniu "letnim".

 

Zamierzam złożyć teraz Ki-43 Hasegawy i będzie to mój pierwszy "poważny" samolocik zastanawiam się zatem co dokupić (chemia) i jak to aplikować na model. Domyślam się, że trochę się to różni od figurek i czołgów.

 

W googlach mam mętlik, a taka relacja potrzebna "na wczoraj". Wystarczy jeden dobry artykuł, a jak będę chciał się czegoś więcej dowiedzieć o technice - doszukam. Od ogółu do szczegółu.

 

Malować będę pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla tych co sklejają śmigłowce co najlepiej kupić? chodzi mi o śmigłowiec Bell UH-1 wersja z wietnamu w skali 1:72 lub 1:48. Co polecacie ? Prosiłbym o typy dla 1:72 i dla 1:48. Np ten ==> http://www.mojehobby.pl/products/Bell-UH-1C-B-Huey-Hog.html z tego co wyczytałem jest kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam o "wykańczanie" modelu. Czy starsze modele, czyli np. takie wykonane 2-3 lata temu, można po takim czasie pokryć końcowym lakierem? Mam na myśli sido i Humbrol Matt Cote. Modele też były malowane Humbrolami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko odnośnie washa i farb olejnych - do rozcieńczania powinno się używać specyfiku White Spirit. Czy jak mam rozcieńczalnik olejno ftalowy to mogę wykorzystać jako zamiennik? Teoretycznie opisy wykorzystania mają prawie takie same...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam takie pytanie. Chciałbym pomalować farbami olejnymi podwozie samolotu jakim jest Spitfire Mk V. Pan w sklepie modelarskim dał mi Humbrol matt 248:

140.jpg

 

 

Mi się wydaję, że kolor ten na plastiku jest bardzo ciemny. Zwłaszcza na podwozie Spitfire mkV. Niżej pokazuję jak ten kolor wygląda na plastiku (zdjęcie cudze z internetu):

DSCN1134_zps1642a248.jpg

 

 

 

I takie pytanie ode mnie. Czy jest możliwość mieszania farb olejnych? Jeśli tak, to w jaki sposób? Czy jeśli zmieszam tą emali z emalią białą (również Humbrola), to kolor podwozia będzie odpowiednio jasny? Chcę skleić samolot w barwach dywizjonu 402 (standardowe kalki z pudełka. Model Revell). Interesuje mnie mniej-więcej coś takiego:

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?p=448563

lub:

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=41234&hilit=spitfire

 

Będę wdzięczny za szybką odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinien byc raczej jasnoszary a nie niebieski... Masz jak byk w instrukcji 90% szarego + 10% bialego.

To czym poczestowal Cie pan w sklepie to sie nada, ale na radzieckie latadla z IIWW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Kolegów.

Przymierzam się do zakupu areografu, jako że jestem początkujący nie chce wydawać za dużo na sam areograf.

Moje pytanie brzmi.

Czy poniższy zestaw będzie odpowiedni na początek zabawy?

http://www.amazon.co.uk/FoxHunter-KMS-Airbrush-Compressor-Airbrushes/dp/B004XP7K9W/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1425054789&sr=8-1&keywords=airbrush+compressor

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor bardzo przyzwoity.

Nie wypowiadam się natomiast co do aerografu, bo nie znam.

 

Dzięki Solo areograf zawsze można zmienić na coś lepszego narazie chce poćwiczyć i nauczyć się obsługi czegoś tańszego:)

Jak coś popsuje to nie będzie aż tak żal:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dokladnie ten sam zestaw na amazonie i jestem bardzo zadowolony. Pewnie wymienie sobie aero w przyszlosci na lepsze, ale do nauki te sa bardzo przyzwoite, kompresor tez chodzi jak marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.