Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Na jakim etapie lakierować model? Na samym końcu, po kalkomaniach i wszystkich eksperymentach z weatheringiem (błoto, zacieki, wash)? Czy jakoś wcześniej? I czy lakieruje się podstawki ze scenografią? Lakier w sprayu matowy. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to o lakierowaniu było już wiele powiedziane.

Przed kalkami lakier błyszczacy, po kalkach lakier błyszczacy. Ja daję zawsze dwie warstwy. Potem po każdym etapie weatheringu też daję lakier błyszczący. Jak już wszystko zrobię to mat albo pół mat.

Dioram nie robię ale czy uważasz że wszystko jest matowe na świecie?

 

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz model w skali 1/72 i owiewkę grubości denka od browara, to raczej nie ma to znaczenia. Inna sprawa to większe skale czy naprzykład owiewki z vacu.

 

Dzięki za wyjaśnienie - wolałem się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i głupie pytanie ale ... jak nanosicie sidolux aerografem ?

Bo mnie to coś nie wychodzi.

Próbowałem ciśnieniem 0,6-0,7 bara mały strumień duży strumień, ciśnieniem 1-1,5 bara, 2 bary i albo mi zalewa albo nie pokrywa albo robi się rosa na powierzchni albo rozbryzguja tak jak za mocno rozcieńczoną farba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i głupie pytanie ale ... jak nanosicie sidolux aerografem ?

Bo mnie to coś nie wychodzi.

Próbowałem ciśnieniem 0,6-0,7 bara mały strumień duży strumień, ciśnieniem 1-1,5 bara, 2 bary i albo mi zalewa albo nie pokrywa albo robi się rosa na powierzchni albo rozbryzguja tak jak za mocno rozcieńczoną farba ?

Stanowczo za rzadki, jakiś lipny Sido masz.

Moja butla juz 4 lata przeterminowana i daje cały czas radę.

Sidolux Panele tak sie nazywa - jest naprawdę bardzo rzadki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, bo ja Sidolux użyłem raz i czym prędzej ten syf wywaliłem.

Lakierować warto jednak porządnym lakierem bezbarwnym.

Generalnie zawsze słyszałem że jeśli Sidolux, to tylko ten do PVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Gumolitów, i z pędzla, żadnych problemów, moczę odsączam nadmiar na skraju słoiczka i maluje, ładnie sie kładzie i ma dobre właściwości samo poziomujące, a gdy ci sie nie spodoba, po malowaniu na 24 godz. Odstawiam na wyschnięcie, maluje pędzlem 01 z Tamki za 7 pln. Bo ma miękkie włosie. Nigdy nie było żadnych problemów, z racji tego iz jest taki klejący gdy wysycha nie używam aero do tego, z pędzla szybciej i prościej, odpada pucowanie aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Gumolitów, i z pędzla, żadnych problemów, moczę odsączam nadmiar na skraju słoiczka i maluje, ładnie sie kładzie i ma dobre właściwości samo poziomujące, a gdy ci sie nie spodoba, po malowaniu na 24 godz. Odstawiam na wyschnięcie, maluje pędzlem 01 z Tamki za 7 pln. Bo ma miękkie włosie. Nigdy nie było żadnych problemów, z racji tego iz jest taki klejący gdy wysycha nie używam aero do tego, z pędzla szybciej i prościej, odpada pucowanie aero.

Z pędzla dokładnie robiłem tak samo jak ty ...a aero jest dupa .... no ale wychodzi na to że chyba za rzadki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, że się da to ja mogę potwierdzić.

Jak zacząłem malować aerografem i z kompresorem, to dopiero po kilku miesiącach zorientowałem się, że tam jest reduktor.

Wierzcie mi, nie jest łatwo kłaść cienkie linie preshadingu przy dwóch atmosferach.

Ale się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.