Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Archery to drukowana żywica, gruba. HGW to delikatne nity. 

Archer raczej do czołgów itp. HGW samoloty. 

Kupujesz na stronach producentów. HGW ma cześć oferty prosto na Allegro, ale wysyłka i tak z CZ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomóżcie znaleźć.
Potrzebuję pręcików z przeźroczystego plastiku (takiego by można go termicznie wyginać).
średnica ok. 1mm max 2mm
długość mniej więcej 20mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Grzes napisał:

Panowie, pomóżcie znaleźć.
Potrzebuję pręcików z przeźroczystego plastiku (takiego by można go termicznie wyginać).
średnica ok. 1mm max 2mm
długość mniej więcej 20mm

Może być plexi, są pręty 2mm, możliwe że znajdziesz i 1mm. Łatwo się je wygina we wrzątku.

https://allegro.pl/oferta/pret-z-plexi-pleksi-pmma-bezbarwny-2-mm-1-mb-6578059908

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No nie tak do końca. Antena pozioma to antena poręczowa a antena pionowa to antena prętowa. Na jakimś forum była dyskusja w temacie ale ogólnie chyba biegało o zakres fal i ich rodzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam.

Ktoś jakoś ostatnio pisał na Modelworku, że widział do kupienia w Castoramie chyba, takie żabki-krokodylki do trzymania części przy malowaniu. Takie z otworem, w który można włożyć np patyczek drewniany.

Potrzebuję takie sticki z klipsami, a nie za bardzo chciałbym tyle kasy wydawać. https://exito.sklep.pl/pl/p/MR.HOBBY-GT101-Mr.Almighty-Clip-Stick-Mini-36-szt/49444

Coś ktoś może podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy ktoś z was używał Mr.Metal Primer?

image.png.1da98b2e148406e48ff137c57407599e.png

 

Jak sprawdza się na tzw. białym metalu, stosowanym do wyrobu figurek? Obawiam się także, że może przy delikatnych detalach się nie sprawdzić. No i niebagatelna sprawa- jak jest z wonią tego specyfiku, bardzo daje się we znaki? Firma znana z różnych smrodliwych wynalazków, dlatego pytam :)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używałem do gruntowania blaszek fototrawionych. Wyszło całkiem nieźle, aczkolwiek następne gruntowałem Metal Primerem Tamiya. Zapach, nie pamiętam, ale wychowałem się w drukarni i lubię rozpuszczalniki.

Pozdrawiam

Krzysiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LordDisneyland napisał:

jest z wonią tego specyfiku

Wali niemiłosiernie. Coś pomiędzy nitro a acetonem. 

 

4 godziny temu, LordDisneyland napisał:

Obawiam się także, że może przy delikatnych detalach się nie sprawdzić

Czemu? Mieszasz z LT i walisz aerografem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś z Was robił model TOS 1-A od Trumpetera 05582? Jeżeli tak to prośba o pomoc:)  Mam problem z montażem wyrzutni, a właściwie największego tłoku który podnosi - w miejscu styku z cylindrem w który powinien  wchodzić idealnie równolegle robi się kąt i elementy nie dają się spasować. Jedynym rozwiązaniem jest montaż w pozycji opuszczonej, ale tego nie chcę. Będę wdzięczny za pomoc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

jak były malowane kanistry z benzyną w niemieckich pojazdach z II WW? Czy na kolor wnętrza czy na „jakiś inny”? Producent modelu nie podał takiej informacji  w swojej instrukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.