Skocz do zawartości

Panzer IV G, Border Model, 1:35


zaruk

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii kolejności jeśli robisz camo z większej liczby kolorów niż jeden (np. panzergrey) to kolejność powinna byc taka:

 

podkład np.szary

kolor który ma wyjść spod farby np. rdzawy czy czerwony czy jaki tam chcemy

chipping fluid

kolor bazowy

zdrapki (aż wyjdzie to co było pod spodem tam gdzie chcemy i tak jak chcemy)

- jak wyschnie to na to chipping fluid

- drugi i trzeci kolor camo.

 

Dzięki temu możemy spokonie przeprowadzać wartstę rdzawego/podkładu minii na wierzch bez problemu.

Jeśli ktos moduluje to trzeba uważać co by nie przesadzić z warstwami rozjaśnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, enten napisał:

podpowiedź jest taka: możesz sprobowac ogarnac tą położoną farbę psikając ostrożnie samym levelling thinnerem

To jest bardzo dobra koncepcja. Dzięki Enten, spróbuję przy następnej wtopie (czyli pewnie niedługo). Wieża już bez farby, Levelling Thinner zmiótł trochę szpachli, więc trzeba było powtórzyć:

IMG_20201031_175039-2.thumb.jpg.14cc1274171b3bea7e2fe94adc41d682.jpg

 

Teraz na płytce przećwiczę malowanie zgodnie ze wskazaniami Kolegów. Jak będzie dobrze, to jedziemy dalej. Stojkovic - dzięki za uporządkowanie, przyda się.

 

3 godziny temu, Klapouch napisał:

najlepiej żółty diowork

Tego nie znam. Ki czort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.jpeg.35c5e9684503afa5db515e7b6bd8613c.jpeg
 

Czerwony do czyszczenia narzędzi/aerografu. Bierze wszystko jak leci. Pachnie dość intensywnie, ale do przeżycia. 
Żółty to thinner do farb - zarówno Tamiya jak i Gunze (seria H i C) testowałem i działa znakomicie. Zapach mniej intensywny niż czerwony, ale Tamiya thinner to to nie jest. Używam, bo działa dobrze na wszystkie farby, których używam. Jedna chemia wiele zastosowań. Oprócz tego jak namoczę szczoteczkę do zębów to bez problemu zmywam cała farbę ze wszystkich zakamarków. Zmywa razem z podkładem (Gunze, Tamiya), ale plastyku nie uszkadza. Zaznaczam jednak, że nie namaczam tylko szoruję. Po skończonym myciu opłukuję wodą, ale nie wiem czy to konieczne. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wieża pomalowana na brązowo. Tamiya rozcieńczona firmowym thinnerem 1:5, ciśnienie 10-11 PSIków, położyłem 6-7 warstw dając czas poprzednim na wyschnięcie. Wyszło dobrze. IMG_1656.thumb.JPG.05d20968405af866d9a484a8a881f878.JPGIMG_1657.thumb.JPG.8d2e9a1d45a69e6325d837d4489656d0.JPG

 

Jak pamiętam, dalej kolor bazowy - RAL 8020.

Spotter, czy pisząc : "zacznij malować bazą, ale już tak niedbale, nie wchodząc w każdy zakamarek i akcentując już panele" miałeś na myśli żeby zakamarki zostawić brązowe (ciemne)? I w jaki sposób zaakcentować panele?

Edytowane przez zaruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miły post, wsparcie duchowe się przyda - zmagam się właśnie z malowaniem i przyznam, że ten sposób do najłatwiejszych nie należy. Chociaż pewnie to raczej brak wprawy. Jestem przekonany, że efekt będzie zupełnie, ale to zupełnie inny, niż u Spottera, pozostaje mieć nadzieję, że chociaż kształt czołgu zostanie zachowany 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Thalgonis napisał:

gdzieś na poboczu drogi leży wrak tej czwórki

Po pierdyknięciu młotkiem...  Nic z tego, zapasy leków na uspokojenie wypełniają szufladę. Zamiast metalowych gęsi, kupuję nową porcję do każdego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały postęp:

IMG_1660.thumb.jpg.5ef7cc431e2b24c7be6395b7773d1bc8.jpg

IMG_1661.thumb.jpg.29b5b7fb0cf2eb28be4ae5be867fc253.jpg

 

Czy pokrycie kolorem bazowym jest wystarczające? Na to pójdą rozjaśnienia, więc obecny nieco ciemny look powinien ulec korekcie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednich fotkach widac zestawowy spaw i dziure. Zaklajstrowanie jej dorobionym spawem bedzie wygladac slabo bo bedzie mial rozna szerokosc. Chyba ze autorowi bedzie sie chcialo babrac w rycie nowej szczeliny pod spaw. Troche slabo wypadli wspoldoradzacze, bo dyskusji o kolorach ze 2 strony a podstawowych bledow w montazu nikt nie widzi 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie ma o co kruszyć kopii. Szparę początkowo zalałem klejem i postanowiłem, że tak będę robił zdjęcia, aby jej nie było widać. No, ale przy zbliżeniu wyszła, za co przepraszam :). Skoro już ją zobaczyliście, to podszpachluję nieco aby ostudzić emocje i zobaczymy jak to będzie wyglądało, OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczór upłynął, zatem mały apdejt:

IMG_1674-2.thumb.jpg.37add918e4c92555d8dfd9e6cbd157fe.jpg

IMG_1675-2.thumb.jpg.cd7e5c392964592de00ca8fbdc5ed77c.jpg

IMG_1676-2.thumb.jpg.0055aff6b2baa51d8ba5c4d40577fe11.jpg

IMG_1677-2.thumb.jpg.e452eef7a9614f47204f01b3c0998e81.jpg

 

Bardziej wycieniowany, szpara jakoś tam zaklajstrowana. Nie malowałem jeszcze raz całej wieży na brązowo, spróbowałem  retuszować. Koloru nie zmieniałem, jest dość jasny ale taki ma być. Jak się patrzy na kolorowe fotki, jakie zostały wcześniej wrzucone do tego wątku to człowiek aż mruży oczy, taki blask bije od tych pojazdów oświetlonych ostrym światłem słonecznym. Liczę, że późniejsze rozjaśnienia pozwolą jakoś oddać ten efekt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.