Jump to content

PZL P.11b - IBG 1:72


Mikolaj75
 Share

Recommended Posts

Piękny. Niecierpliwie czekam aż ktoś zrobi w trzecim malowaniu z pudełka - Dark Green/Dark Earth z krzyżami. Sam nie mogę się zdecydować, na którą wersję się porwać. Trudny wybór. W sumie może nie ograniczać się do "lub", ale przejść na "i"?

Edited by Peacemaker
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za opinie.

Peacemaker - a może inny sposób na rozwiązanie Twego dylematu:

1. w pierwszym schemacie (polskie khaki i rondle) możesz zrobić P.7a;

2. w drugim tak jak ja P.11b;

3. W trzecim P.11c

4. Nie mówiąc już o tym, że jest jeszcze P.24 z Azura, a nie wierzę że IBG nie wyda P.11f koła/narty i pewnie P.24 też... 

Czyli spokojnie kilka rumuńskich Pezetelek (IARek) można zbudować w różnych schematach, a te 3 pierwsze na jednym arkuszu kalkomanii (pomijając cyfry, ale to zawsze da się znaleźć).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cóż by tu rzec. O tym ,że model świetnie wygląda w tym malowaniu pisał nie będę bo zostało to już napisane powyżej.

Sam model jako całość wyszedł świetnie, malowanie z ręki, którego się obawiałeś, także. Podoba mi się pierścień na osłonie silnika, te rdzawe ślady wyglądają bardzo realistycznie, podobnie jak zabrudzenia w okolicy zbiornika.

W porównaniu kamuflaży  Aeronautica Romana 1 - Polska 0.

PS.

Jak się zachowywał "łosz", przy tych wszystkich rowkach, podczas nakładania na skrzydło?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobry pomysł, żeby te wszystkie kamuflaże na różnych maszynach pokazać. Choć chyba jestem już za stary i zbyt dzieciaty na to, żeby poświęcać tyle czasu na dłubanie P.24 Azura (miałem, sprzedałem, teraz żałuję, bo jego elementy mogłyby posłużyć jako zestaw konwersyjny do P.24F z IBG, ale pewnie tą wersję też w końcu wypuszczą). Z ciekawości zaglądnąłem do katalogu IBG, a tam w 1/72 zapowiedziana P.11c (co prawda tylko polska wersja, ale rumuńską zapewne też wypuszczą, tak jak to zrobili w 1/32) i P.11f. Idealnie!

Co do dobierania kalkomanii - patrząc na zdjęcia w "Polskie Konstrukcje Lotnicze w Rumunii" łatwo dojść do wniosku, że występowało tam bardzo wiele wariacji krzyża, więc one chyba nie są aż tak łatwo wymienne. Patrząc jak to jest zrobione w modelu P.11b, to odwzorowanie jest idealne, zresztą elementy jak logo PZL (wczesna wersja, inna niż np. w P.24) czy oznaczenie "P 11b" na ogonie też. W sumie to ciekawe, że robiąc kolekcję lotnictwa rumuńskiego można mieć wszystkie wzory logo PZL i trochę nawiązującego do niego logo IAR (szkoda, że do oglądania tylko z mocną lupą w ręku). Ze względu na dobre kalki poczekam zatem na dedykowane zestawy z IBG. Ale na drugiego P.11b i tak chyba się skuszę, ale na pierwszą wersję, właśnie z logo PZL. 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za komentarze. Właśnie dla szaty pochwyciłem ten zestaw..

Faktycznie miło, że mamy dziś do wyboru kilka dobrych zestawów i kolejne ciekawe zapowiedzi. Sam szykuję się na "przegląd 24-ek".

Rymulus - wash jest problematyczny, trzeba to robić na raty, bo co oczywiste chętnie wlewa się w żłobki, a linii trzyma się słabo. Nie mam jakiegoś jednoznacznego patentu na to i chętnie poznam pomysły gdybyście mieli sprawdzone/zaplanowane/teoretyczne :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.