Skocz do zawartości

PZL P.11b - IBG 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny. Niecierpliwie czekam aż ktoś zrobi w trzecim malowaniu z pudełka - Dark Green/Dark Earth z krzyżami. Sam nie mogę się zdecydować, na którą wersję się porwać. Trudny wybór. W sumie może nie ograniczać się do "lub", ale przejść na "i"?

Edytowane przez Peacemaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Peacemaker - a może inny sposób na rozwiązanie Twego dylematu:

1. w pierwszym schemacie (polskie khaki i rondle) możesz zrobić P.7a;

2. w drugim tak jak ja P.11b;

3. W trzecim P.11c

4. Nie mówiąc już o tym, że jest jeszcze P.24 z Azura, a nie wierzę że IBG nie wyda P.11f koła/narty i pewnie P.24 też... 

Czyli spokojnie kilka rumuńskich Pezetelek (IARek) można zbudować w różnych schematach, a te 3 pierwsze na jednym arkuszu kalkomanii (pomijając cyfry, ale to zawsze da się znaleźć).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż by tu rzec. O tym ,że model świetnie wygląda w tym malowaniu pisał nie będę bo zostało to już napisane powyżej.

Sam model jako całość wyszedł świetnie, malowanie z ręki, którego się obawiałeś, także. Podoba mi się pierścień na osłonie silnika, te rdzawe ślady wyglądają bardzo realistycznie, podobnie jak zabrudzenia w okolicy zbiornika.

W porównaniu kamuflaży  Aeronautica Romana 1 - Polska 0.

PS.

Jak się zachowywał "łosz", przy tych wszystkich rowkach, podczas nakładania na skrzydło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł, żeby te wszystkie kamuflaże na różnych maszynach pokazać. Choć chyba jestem już za stary i zbyt dzieciaty na to, żeby poświęcać tyle czasu na dłubanie P.24 Azura (miałem, sprzedałem, teraz żałuję, bo jego elementy mogłyby posłużyć jako zestaw konwersyjny do P.24F z IBG, ale pewnie tą wersję też w końcu wypuszczą). Z ciekawości zaglądnąłem do katalogu IBG, a tam w 1/72 zapowiedziana P.11c (co prawda tylko polska wersja, ale rumuńską zapewne też wypuszczą, tak jak to zrobili w 1/32) i P.11f. Idealnie!

Co do dobierania kalkomanii - patrząc na zdjęcia w "Polskie Konstrukcje Lotnicze w Rumunii" łatwo dojść do wniosku, że występowało tam bardzo wiele wariacji krzyża, więc one chyba nie są aż tak łatwo wymienne. Patrząc jak to jest zrobione w modelu P.11b, to odwzorowanie jest idealne, zresztą elementy jak logo PZL (wczesna wersja, inna niż np. w P.24) czy oznaczenie "P 11b" na ogonie też. W sumie to ciekawe, że robiąc kolekcję lotnictwa rumuńskiego można mieć wszystkie wzory logo PZL i trochę nawiązującego do niego logo IAR (szkoda, że do oglądania tylko z mocną lupą w ręku). Ze względu na dobre kalki poczekam zatem na dedykowane zestawy z IBG. Ale na drugiego P.11b i tak chyba się skuszę, ale na pierwszą wersję, właśnie z logo PZL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Właśnie dla szaty pochwyciłem ten zestaw..

Faktycznie miło, że mamy dziś do wyboru kilka dobrych zestawów i kolejne ciekawe zapowiedzi. Sam szykuję się na "przegląd 24-ek".

Rymulus - wash jest problematyczny, trzeba to robić na raty, bo co oczywiste chętnie wlewa się w żłobki, a linii trzyma się słabo. Nie mam jakiegoś jednoznacznego patentu na to i chętnie poznam pomysły gdybyście mieli sprawdzone/zaplanowane/teoretyczne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.