Skocz do zawartości

Mistercraft


mandrivecs

Rekomendowane odpowiedzi

Ale lista powiedzmy 20-25 modeli to wcale nie "jest narzucanie czegoś z góry" to jest dosyć sporo różnych możliwości. Skąd wiesz, czy się nie trafi coś takiego, co Ci przypadnie do gustu. poza tym kto powiedział, ze nie możesz zgłosić swoich propozycji?  Nie nerwowo. Be4 RPMu jest to model uproszczony do oporu, ale czy aż taki szrot - dla mnie to będą modele wodnopłatów Aoshimy - jak otworzyłem pudelko to mi wszystkie części ciała opadły - dokładnie WSZYSTKIE. Myslę, że dobrze by było zrobić taką Bazę Modeli Tragicznych i raczej z nich coś lepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, WujekAlice napisał:

Ale lista powiedzmy 20-25 modeli to wcale nie "jest narzucanie czegoś z góry" to jest dosyć sporo różnych możliwości. Skąd wiesz, czy się nie trafi coś takiego, co Ci przypadnie do gustu. poza tym kto powiedział, ze nie możesz zgłosić swoich propozycji?  Nie nerwowo. Be4 RPMu jest to model uproszczony do oporu, ale czy aż taki szrot - dla mnie to będą modele wodnopłatów Aoshimy - jak otworzyłem pudelko to mi wszystkie części ciała opadły - dokładnie WSZYSTKIE. Myslę, że dobrze by było zrobić taką Bazę Modeli Tragicznych i raczej z nich coś lepić.

Tak się zastanawiam.Czyżby kolega zamierzał wziąć udział?Tak aktywnie działa i się udziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Focus napisał:

Wątek jest o MC to propozycja dotyczyła się MC zwłaszcza że dużo nowych modeli wydali od 2012 roku no i temat się nie rozmywa MC i koniec.

 

I to jest konkretne określenie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Focus napisał:

Wątek jest o MC to propozycja dotyczyła się MC zwłaszcza że dużo nowych modeli wydali od 2012 roku no i temat się nie rozmywa MC i koniec.

 

Focus locuta causa finita! I dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2020 o 19:10, Focus napisał:

Wątek jest o MC to propozycja dotyczyła się MC zwłaszcza że dużo nowych modeli wydali od 2012 roku no i temat się nie rozmywa MC i koniec.

 

Owszem ten wątek dotyczy modeli Mister Craft ale można założyć całkowicie nowy projekt grupowy i rozwinąć ideę budowania modeli z takich kiepskich zestawów . Byłby i Mister Craft i Academy i jeszcze inne modele uznawane za szroty, za które nikt nie chce się brać. To się moim zdaniem nie wyklucza. 

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, _OldMan_ napisał:

A jak oceniacie ten zestaw ?

 

34015_rd.jpg

 

https://www.mojehobby.pl/products/F-16CJ-52-Tiger-Demo-Team.html

 

 

Bardzo ładny model Italeri ale...

w wersji A nie C Block 52+ I brakującymi kilkoma elementami o których pisałem we wcześniejszych postach. Ten model nie jest szrotem modelarskim tak jak model w 72, który jest kiepskim klonem modelu Italeri.  Model przedstawiony z Twojego postu można wykonać jako maszynę np  holenderska, belgijską czy norweską ale zdecydowanie nie polską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, DTG napisał:

Nie miałem tego zestawu w ręku, ale ze zdjęć wynika że chyba jednak można i polską: jest podstawa statecznika ze spadochronem, jest "mały" wlot powietrza, jest dysza P&W.

Dysza silnika owszem jest PW-100, wlot powietrza ujdzie ale podstawa statecznika pionowego w swojej części przedniej za

krótka i odpowiada jedynie wersji A. Do tego brak anten charakterystycznych dla wersji Block 52+ używanej w Polsce. Najtańszy F-16A w 48 ale czy warty do przerabiania na zdecydowanie nowocześniejszą wersję? Ja bym dożył i kupił Hasegawę albo Tamiyę lub Kinetica w wersji D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, abtb napisał:

A co rozumiesz pod słowem "badziew"? Bo jeżeli to ma być: przesunięte formy, golenie do zrobienia od podstaw i nadlewy do wyskrobania łopatą to ten warsztat może umrzeć jeszcze przed odpaleniem. 

Lista? Trochę mi to trąci kanonem lektur obowiązkowych. Jeżeli ktoś chce zrobić Be 4 z RPM-u a ty go na liście nie umieścisz to automatycznie wycinasz uczestnika. Uważam, że każdy powinien sam sobie wybrać model i ewentualnie zmierzyć się z opinią pozostałych uczestników. Ja mam na oku dwa Hellery i chciałbym przed zakupem wiedzieć czy się łapię (wg regulaminu - zestaw prymitywnie zaprojektowany) czy nie. Wtedy dudki przeznaczam na coś bardziej życiowego. I jeżeli mam mieć narzucone z góry że mam robić taki  lub taki model to odpadam

Ja myślę, że badziew to badziew Bez względu na to czy ma poprzesuwane formy czy jest źle zaprojektowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DTG napisał:

No zdecydowanie nie warto, bo za kilkadziesiąt złotych więcej można kupić już Hasegawę. Tamka to jednak ok. 100 zł więcej i do tego jednak trzeba kupić podstawę statecznika z żywicy. No ale w końcu to nasz polski Jastrząb więc trzeba i warto na niego trochę wydać. :)

Hasegawa ma albo miała w swojej ofercie wersję używaną przez PSP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, _OldMan_ napisał:

Gwoli wyjaśnienia: posiadam model Tamiy'i

 

1465_rd.jpg

 

https://www.mojehobby.pl/products/F-16C-N-Aggressor-Adversary.html

z którego w zasadzie można zrobić model naszego Jastrzębia, ale w ramach  proponowanego projektu chciałbym zlepić coś bardziej ekstremalnego.

No to zrób F-16 z Mister Crafta w 72:). Niezła jazda, festiwal szlifowania i szpachlowania czyli rasowy hardcore ale możliwy jak najbardziej do sklejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, fanpancerki napisał:

Może inaczej czy projekt będzie dotyczył tylko samolotów czy pancerke też bierzecie pod uwagę?

Jesteśmy w dziale lotniczym więc projekt powinien dotyczyć jedynie modeli lotniczych. No ale niech się jeszcze inni wypowiedzą w tej kwestii. Ja osobiście postawiłbym jedynie na modele letadeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę off-topowo, ale trochę w temacie - MC  sprzedaje niewiele tych kołowych - raptem ze 3 chyba - tak na oko bardzo szrotowato to nie wygląda - warte to zachodu, czy nie?  Drogo nie jest... A ta Katiusza na podwoziu T60 wygląda fajnie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.