Skocz do zawartości

Mistercraft


mandrivecs

Rekomendowane odpowiedzi

...

- Panowie po robocie idziemy na wódkę?

- Jasne, oczywiści. Jeszcze się pytasz?

- Czysta czy kolorowa?

- Tylko czysta…  no może trochę jakiejś kolorowej… nieeeee, tylko czysta!

- Ale wiecie co, ja dzisiaj to tylko piwo.

- Wiecie, to ja może też, a w zasadzie to już muszę lecieć do chałupy.

- Ja też się zmywam. Do jutra.

- No to czołem, do jutra.

...

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bart207skw napisał:

no i co z tym tak rozdmuchanym tematem? działamy coś?

W dniu 22.11.2020 o 12:30, jawkers napisał:

Moja propozycja: zrobcie sobie tak jak okretowcy. Projekt grupowy i wszyscy w jednym prowadzą warsztaty, a galerie robicie osobno.

Jesli dobrze zrozumialem naszego admina to propozycja wydaje się jasna. 

Patrza na forum okretow cow: https://modelwork.pl/forum/35-owarsztat/

Prosto i szybko.

Czyli procedura jest taka kto pierwszy ma jakieś gnioty na warsztacie otwiera projekt i tyle. 

Wg. mnie nazwa jaka będzie taka bedzie(chyba ze Admin ma jakies propozycje co do prefixa - "projekt grupowy" ?).

(pytanie tylko czy mamy robic reklame firmie MC?: )

Regulamin - hmm, trochę było wyżej, można wzorować się na regulaminie z forum okrętowców, ale  

z mojej strony nie komplikował bym za bardzo, bez spiny. (no chyba, że ktoś potrzebuje ścisłych reguł:) )

 

W każdym razie proponuje zasadę kto pierwszy ten otwiera temat i proponuje jakiś lekki regulamin. 

ps. do mnie jeszcze gnioty nie dotarły, jak tylko dojdą i znajdę chwile czasu to otworze(nie ma problemu). 

 

Pzdr.

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pepociufakers napisał:

Jesli dobrze zrozumialem naszego admina to propozycja wydaje się jasna. 

Patrza na forum okretow cow: https://modelwork.pl/forum/35-owarsztat/

Prosto i szybko.

Czyli procedura jest taka kto pierwszy ma jakieś gnioty na warsztacie otwiera projekt i tyle. 

Wg. mnie nazwa jaka będzie taka bedzie(chyba ze Admin ma jakies propozycje co do prefixa - "projekt grupowy" ?).

(pytanie tylko czy mamy robic reklame firmie MC?: )

Regulamin - hmm, trochę było wyżej, można wzorować się na regulaminie z forum okrętowców, ale  

z mojej strony nie komplikował bym za bardzo, bez spiny. (no chyba, że ktoś potrzebuje ścisłych reguł:) )

 

W każdym razie proponuje zasadę kto pierwszy ten otwiera temat i proponuje jakiś lekki regulamin. 

ps. do mnie jeszcze gnioty nie dotarły, jak tylko dojdą i znajdę chwile czasu to otworze(nie ma problemu). 

 

Pzdr.

Jaro

Prosty regulamin opracowałem i jest kilka postów wcześniej. Wystarczy tylko po niego sięgnąć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tap-chan napisał:

Pytanie - co się do gniotów kwalifikuje?

118403545_10220172956411585_1192744248961394571_o.thumb.jpg.b6d0cd6b4b4037bad8197db57bcb9840.jpg

 

:szczerbol:

Jeśli Monogram to nie Italeri a Revell, Jeśli Italeri to ESCI ale model ESCI ma linie wklęsłe a Ty tu chyba linie nacinałeś na wklęsłe jak mniemam ? Moim zdaniem raczej nie pasuje do tego projektu bo to całkiem ładny choć wintydżowy model i do projektu vintage pasuje. Za mało hardcorowy :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pepociufakers napisał:

Jesli dobrze zrozumialem naszego admina to propozycja wydaje się jasna. 

Patrza na forum okretow cow: https://modelwork.pl/forum/35-owarsztat/

Prosto i szybko.

Czyli procedura jest taka kto pierwszy ma jakieś gnioty na warsztacie otwiera projekt i tyle. 

Wg. mnie nazwa jaka będzie taka bedzie(chyba ze Admin ma jakies propozycje co do prefixa - "projekt grupowy" ?).

(pytanie tylko czy mamy robic reklame firmie MC?: )

Regulamin - hmm, trochę było wyżej, można wzorować się na regulaminie z forum okrętowców, ale  

z mojej strony nie komplikował bym za bardzo, bez spiny. (no chyba, że ktoś potrzebuje ścisłych reguł:) )

 

W każdym razie proponuje zasadę kto pierwszy ten otwiera temat i proponuje jakiś lekki regulamin. 

ps. do mnie jeszcze gnioty nie dotarły, jak tylko dojdą i znajdę chwile czasu to otworze(nie ma problemu). 

 

Pzdr.

Jaro

Myślę, że nie ma sensu robić reklamy firmie Mister Craft i ja bym projekt rozwinął o każdą inną firmę, która ma swojej ofercie gnioty np Dragon/Zvezda i ich Mig-15/Mig-15Bis nie leżący w planach z fakturą podziurawioną nitami jakby został postrzelany karabinem maszynowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2020 o 16:27, Staryfajter1954 napisał:

Krótki projekt regulaminu projektu grupowego „Gnioty i szroty”.

1. Celem projektu jest pokazanie, że nawet z najgorszego zestawu modelu redukcyjnego można zbudować ciekawy model redukcyjny. 
2. W projekcie mogą brać udział wszystkie modele spełniające warunek kiepskiego zestawu wyjściowego a więc kiepsko spasowane, z nadlewkami i niedolewkami, z błędami merytorycznymi, prymitywnie zaprojektowane, wymagające dużej ilości szpachli czyli jednym słowem czym gorszy zestaw wyjściowy tym do uczestnictwa w tym projekcie lepszy.

3. W projekcie mogą brać udział modele zarówno nowe jak i rozpoczęte. Uczestnik projektu w pierwszym poście prezentuje pudełko i ramki oraz to co jest najgorsze w danym zestawie. W przypadku modeli już rozpoczętych wskazane byłoby pokazanie przynajmniej pudełka ewentualnie dokumentacji zdjęciowej z faz budowy o ile takowa została wykonana. 

4. Nie ma ograniczeń co do wieku modelu.

5. Dopuszcza się wszelkiego rodzaju waloryzacje (scratch, blachy fototrawione,  odlewy żywiczne) jak i wykonane prosto z pudełka. 

6. Relacje warsztatowe z budowy modeli zamieszczamy w tym temacie .

7. Gotowe modele prezentujemy w galeriach projektu grupowego. 
Mam nadzieję, że projekt jest czytelny i łatwy do zrozumienia.  Zapraszam do dyskusji.

Jak dla mnie bomba. 

 

Tylko 7 punkt byl zmodyfikowal - bo z tego co zrozumialem to nie bedzie specjalnego miejsca na galerie do tego projektu grupowego, wiec:

 

1. Celem projektu jest pokazanie, że nawet z najgorszego zestawu modelu redukcyjnego można zbudować ciekawy model redukcyjny. 
2. W projekcie mogą brać udział wszystkie modele spełniające warunek kiepskiego zestawu wyjściowego a więc kiepsko spasowane, z nadlewkami i niedolewkami, z błędami merytorycznymi, prymitywnie zaprojektowane, wymagające dużej ilości szpachli czyli jednym słowem czym gorszy zestaw wyjściowy tym do uczestnictwa w tym projekcie lepszy.

3. W projekcie mogą brać udział modele zarówno nowe jak i rozpoczęte. Uczestnik projektu w pierwszym poście prezentuje pudełko i ramki oraz to co jest najgorsze w danym zestawie. W przypadku modeli już rozpoczętych wskazane byłoby pokazanie przynajmniej pudełka ewentualnie dokumentacji zdjęciowej z faz budowy o ile takowa została wykonana. 

4. Nie ma ograniczeń co do wieku modelu.

5. Dopuszcza się wszelkiego rodzaju waloryzacje (scratch, blachy fototrawione,  odlewy żywiczne) jak i wykonane prosto z pudełka. 

6. Relacje warsztatowe z budowy modeli zamieszczamy w tym temacie .

7. Gotowe modele prezentujemy w galeriach w dziale: Lotnictwo - Galerie lub Smiglowce - Galerie. 

--

pytanie czy ktos chce jakis prefix przed galeria np. [Szrot] ?[Gniot]?[Mydlo] Ktos chce?:)

Wtedy kolejny punkt:

7a. Miło będzie jak w galeri pojawi się prefix [Szrot]. 

 

Co do nazwy projektu:

Zrobilem male podsumowanie waszych propozycji i wychodzi "[Projekt Grupowy] Szhroty i gnioty czyli rzezbienie w mydle - Challange" :) Nazwa z cyklu troche smieszno i straszno ale jest chyba... kompromis:) A tak juz w ogole zeby zaproponowac cos konstruktywnego to wg. mnie kto otwiera pierwszy temat w dziale warsztat ze swoim szrotem ten proponuje nazwe i luzik, mamy to.

Pzdr.

Jaro 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tap-chan napisał:

Italeri/Monogram :)

Mysle, ze w skali Gniot = 0,Szrot=1,Matchbox=2;).... Super dopasowanie/Super detal = 6, to ten Phantom bedzie mial  - hmmm 3-4. Takze Panie, ten model to jest normalka warsztatowa:)

 

ps. I tu mi przyszedl na mysl taki pomysl na zdefiniowanie kryteriow do projektu:

Gniot = 0 (np. stary Karas, MIG-15)

Rzezba = 1 (np. A model, Pavla itp)

Szrot = 2 (np. tutaj mam problem z definicja- moze stary Heller?)

 

Rzezba wydaje sie gorsza od Szrota.

 

Dopuszczane do projektu sa Gnioty, Szroty i Rzeźby

Pzdr.

Jaro 

Edytowane przez pepociufakers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pepociufakers napisał:

Jak dla mnie bomba. 

 

Tylko 7 punkt byl zmodyfikowal - bo z tego co zrozumialem to nie bedzie specjalnego miejsca na galerie do tego projektu grupowego, wiec:

 

1. Celem projektu jest pokazanie, że nawet z najgorszego zestawu modelu redukcyjnego można zbudować ciekawy model redukcyjny. 
2. W projekcie mogą brać udział wszystkie modele spełniające warunek kiepskiego zestawu wyjściowego a więc kiepsko spasowane, z nadlewkami i niedolewkami, z błędami merytorycznymi, prymitywnie zaprojektowane, wymagające dużej ilości szpachli czyli jednym słowem czym gorszy zestaw wyjściowy tym do uczestnictwa w tym projekcie lepszy.

3. W projekcie mogą brać udział modele zarówno nowe jak i rozpoczęte. Uczestnik projektu w pierwszym poście prezentuje pudełko i ramki oraz to co jest najgorsze w danym zestawie. W przypadku modeli już rozpoczętych wskazane byłoby pokazanie przynajmniej pudełka ewentualnie dokumentacji zdjęciowej z faz budowy o ile takowa została wykonana. 

4. Nie ma ograniczeń co do wieku modelu.

5. Dopuszcza się wszelkiego rodzaju waloryzacje (scratch, blachy fototrawione,  odlewy żywiczne) jak i wykonane prosto z pudełka. 

6. Relacje warsztatowe z budowy modeli zamieszczamy w tym temacie .

7. Gotowe modele prezentujemy w galeriach w dziale: Lotnictwo - Galerie lub Smiglowce - Galerie. 

--

pytanie czy ktos chce jakis prefix przed galeria np. [Szrot] ?[Gniot]?[Mydlo] Ktos chce?:)

Wtedy kolejny punkt:

7a. Miło będzie jak w galeri pojawi się prefix [Szrot]. 

 

Co do nazwy projektu:

Zrobilem male podsumowanie waszych propozycji i wychodzi "[Projekt Grupowy] Szhroty i gnioty czyli rzezbienie w mydle - Challange" :) Nazwa z cyklu troche smieszno i straszno ale jest chyba... kompromis:) A tak juz w ogole zeby zaproponowac cos konstruktywnego to wg. mnie kto otwiera pierwszy temat w dziale warsztat ze swoim szrotem ten proponuje nazwe i luzik, mamy to.

Pzdr.

Jaro 

 

Ja bym skrócił nazwę projektu do Szroty i gnioty Challange albo Szroty i gnioty czyli rzeźbienie w mydle. Za długi jest tytuł projektu. Myślę, że powinna być niezależna galeria dla sklejonych modeli w jednym miejscu w dziale Projekty grupowe. Wszystko byłoby  jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze w skali Gniot = 0,Szrot=1,Matchbox=2;).... Super dopasowanie/Super detal = 6, to ten Phantom bedzie mial  - hmmm 3-4. Takze Panie, ten model to jest normalka warsztatowa:)
 
ps. I tu mi przyszedl na mysl taki pomysl na zdefiniowanie kryteriow do projektu:
Gniot = 0 (np. stary Karas, MIG-15)
Rzezba = 1 (np. A model, Pavla itp)
Szrot = 2 (np. tutaj mam problem z definicja- moze stary Heller?)
 
Rzezba wydaje sie gorsza od Szrota.
 
Dopuszczane do projektu sa Gnioty, Szroty i Rzeźby
Pzdr.
Jaro 
Ja bym się nie zgodził, pomimo raptem kilku części model sklejałem około 4-5 tygodni. Sklejałem, czyli do podkładu. Ile szpachli, SG, papieru ściernego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Grzes napisał:

Mam wrażenie, że zaczyna się robić przerost formy nad treścią.

Zakładajcie warsztaty z MasterCrafta i tyle...

 

i temat się rozwadnia. temat początkowo dotyczył tylko i wyłącznie mistercrafta i wg mnie powinien tak pozostać. do tej listy dopisałbym tylko modele plastyka, ajm. i to wszystko, ewentualnie jakąś kobyłkę, pzw siedlce. i jedyny podział to na prosto z pudła i na pudło plus dodatki. nawet wykluczyłbym z tej listy przepadki hellera w mistercrafcie bo to wyższy poziom. a szukanie gniotów w innych firmach jest bez sensu bo dla jednych są te modele do bani a dla innych spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jawkers napisał:

Zanim jakiś projekt rusza, to chyba organizatorzy wiedzą ile będzie trwał, prawda?

To chyba jest pierwsza rzecz jaką się ustala.

Z tym może być problem bo na razie jest zawzięta dyskusja co może startować a co nie. Tak że trochę to może potrwać

Edytowane przez Xmen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bart207skw napisał:

 

i temat się rozwadnia. temat początkowo dotyczył tylko i wyłącznie mistercrafta i wg mnie powinien tak pozostać. do tej listy dopisałbym tylko modele plastyka, ajm. i to wszystko, ewentualnie jakąś kobyłkę, pzw siedlce. i jedyny podział to na prosto z pudła i na pudło plus dodatki. nawet wykluczyłbym z tej listy przepadki hellera w mistercrafcie bo to wyższy poziom. a szukanie gniotów w innych firmach jest bez sensu bo dla jednych są te modele do bani a dla innych spoko.

Kwestia czy chcesz miec ~10 osob ktore wezma w tym udzial czy wiecej?

Kwestia czy cos zlego jest w tym ze beda inne gnioty dopuszczone?

 

Bo uwaga - jesli dobrze rozumiem to robimy wspolne modelowanie - jeden temat, gdzie te podzialy na prosto z pudla i plus dodatki sa juz malo widoczne i gdzie hmm to nie bedzie konkurs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

 

2 minuty temu, pepociufakers napisał:

gdzie hmm to nie bedzie konkurs?

Może być konkurs, jak się tym zajmiesz i ufundujesz nagrody, wtedy nie ma problemu.

To co chcesz konkurs?

 

8 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

To może być projekt nieustający :).

To super się składa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jawkers napisał:

 

Może być konkurs, jak się tym zajmiesz i ufundujesz nagrody, wtedy nie ma problemu.

To co chcesz konkurs?

 

To super się składa.

Z to co czytalem to byly takie propozycje, wiec stad to pytanie.

 

Mi konkurs do szczescia nie potrzebny, a nawet lepiej, bo dzieki temu uprosci to sprawe, bo nie trzeba bedzie robic podzialow typu - z pudla, z dodatkami, z nowymi kalkami, bo po co? dla lepszego sortowania?

Pzdr.

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Mam model Mistercrafta i jest okazja by go skleić, bo juz kilkanascie lat przeleżał w szafie.

Teraz tak myślę że bezterminowo to tak nie za bardzo. Lepiej by było dać termin na budowę 1 rok, bo to was zmobilizuje by model ukończyć. A bezterminowo to walniecie go w kąt i nie dokończycie go.

Ja byłbym za terminem trwania projektu 1 rok. Po roku sie go zamknie. Kto zdąży, to zrobi galerię, a kto nie to trudno.

 

Temat: Budujemy modele  Mistercrafta

Modele tylko Mistercrafta.

Start 1.12.2020 do 1.12.2021

Udzial bierze ten kto ma ochotę.

Model może być lekko zaczęty, nie może być sklejony kadłub.

Pelna kultura.

 

Co powiecie na to i co możecie jeszcze dopisać?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jawkers napisał:

Mam model Mistercrafta i jest okazja by go skleić, bo juz kilkanascie lat przeleżał w szafie.

Teraz tak myślę że bezterminowo to tak nie za bardzo. Lepiej by było dać termin na budowę 1 rok, bo to was zmobilizuje by model ukończyć. A bezterminowo to walniecie go w kąt i nie dokończycie go.

Ja byłbym za terminem trwania projektu 1 rok. Po roku sie go zamknie. Kto zdąży, to zrobi galerię, a kto nie to trudno.

 

Temat: Budujemy modele  Mistercrafta

Modele tylko Mistercrafta.

Start 1.12.2020 do 1.12.2021

Udzial bierze ten kto ma ochotę.

Model może być lekko zaczęty, nie może być sklejony kadłub.

Pelna kultura.

 

Co powiecie na to i co możecie jeszcze dopisać?

 

Ja uważam, że bezterminowo jest lepiej bo jedna osoba zrobi model w weekend i go pokaże a druga będzie się starała zrobić model jak najlepiej roku nie starczy. Poza tym nie wszyscy jednocześnie są w stanie wystartować by były równe szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.