Skocz do zawartości

Mistercraft


mandrivecs

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Moses napisał:

Ja to tylko nadmienie, ze o ile faktycznie w hipermarkietach mamy kupców którzy chcą skleić i czesto nakleic kalkomanie bez malowania, albo pomalują co najwyżej pactrą, jednakl na forach i grupach modelarskich jest wielo Mistercraftoentuzjastów, twierdzących ze są to super modele, z których się robi super modele, a osoby sklejające hasegawe czy Tamiye to są sklejacze nie zasługujące na miano modelarzy. Nie rozumiem tego fenomenu 

Jak to : czysty lobbing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, DTG napisał:

A co to ma do rzeczy? Kupujesz coś co jest opisane jako konkretny produkt, ale tym produktem nie jest.

Jak to nie jest? Skoro na pudelku jest napisane jaszczob i jest to ef16 i ma szachownice z kolorem bialym i czerwonym to jest to najprawdziwszy polski jaszczob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mister Craft F-16A w skali 1/48 sprzedawał również w innych pudełkach odpowiadających konkretnie wersji A  i również brak części był identyczny bez względu na wersję. Mam dwa Falcony (wersję A i „polską C Block 52+„) pakowane przez Mister Crafta i w obu jest dokładnie to samo w kwestii wyprasek. Dla mnie zwyczajnie idiotyczne podejście do tematu i strzelanie sobie w stopę przez właściciela firmy. 

EF8C7973-1162-42C8-BD3C-F1686E2D849F.png

AE71966F-4FC7-490E-8E2C-C8AF46120E73.jpeg

7840F633-EB01-4DA5-ACC3-3BE18513E894.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, filipsg napisał:

 Za te 39.999 dostajesz proste do bólu, bezawaryjne i niezawodne autko do przemieszczania się z punktu A do punktu B.

A zachwalane przez producenta jest jako aj waj mega auto mogące konkurowac i przescignac inne autka ze swojego segmentu a nawet segmentu wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Dla mnie zwyczajnie idiotyczne podejście do tematu i strzelanie sobie w stopę przez właściciela firmy. 

Może coś jest na rzeczy i by chcieli ale nie mogą???

Bo to nie jest normalne jeżeli się ciągnie przez x lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JJ62 napisał:

Na co mam Ci chłopie odpowiedzieć? Zadaj jedno konkretne pytanie a nie cytuj tylko poprzedników

Chłopie odpowiedziec mozesz na pytania zadawane przeze mnie w poprzednich postach. Odpowiedz konkretnie na te pytania nie cytujesz mnie i nie odpowiadasz tylko bawisz sie domorosla psychoanalize

Edytowane przez Smokepsv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, myszaty napisał:

Może coś jest na rzeczy i by chcieli ale nie mogą???

Bo to nie jest normalne jeżeli się ciągnie przez x lat...

A moze poprostu pan prowadzacy ma na to wywalone? Interes sie kreci, i jak pisaliscie co kogo obchodzi co jest w pudełku? Sa to przeciez super modele dla poczatkującego XD

Serio myslicie ze pan prowadzacy firme robi to z miłości do modelarzy i starych vintydzowych modeli? Skupuje byle co i opyla byle co bo i tak znajdzie to rzesze zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Moses napisał:

Skupuje byle co i opyla byle co bo i tak znajdzie to rzesze zainteresowanych.

E tam, jak mu się kasiorka zgadza to i pokocha te robotę.

Wiesz, ja mam tylko takie odczucie że to nie jest chyba do końca skup ramek, bo by to seriami wychodziło, wiesz coś jak wyprzedaż, mamy x niewykorzystanych  ( wybrakowanych) ramek, opylamy firmie, i koniec, nowej dostawy na jakiś czas nie będzie.

A one skubane są,  non stop takie same jak twierdzi @Staryfajter1954!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, myszaty napisał:

E tam, jak mu się kasiorka zgadza to i pokocha te robotę.

Wiesz, ja mam tylko takie odczucie że to nie jest chyba do końca skup ramek, bo by to seriami wychodziło, wiesz coś jak wyprzedaż, mamy x niewykorzystanych  ( wybrakowanych) ramek, opylamy firmie, i koniec, nowej dostawy na jakiś czas nie będzie.

A one skubane są,  non stop takie same jak twierdzi @Staryfajter1954!

Dodam jeszcze tylko jedno: ok. 10 lat temu mój znajomy pracował w podwarszawskiej tłoczni płyt CD, robili tam płytki dla kilkuset światowych wykonawców pod flagą wielu znanych firm fonograficznych. Nie zdziwiłbym się gdyby podobna sytuacja była z MC i kilkoma innymi firmami. Zobaczcie co jest napisane na każdym pudełku Revella (nie wiem jak przepaki): Made in  Poland 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałem gdzieś że jakiś czas temu chodziły po necie same ramki revela bez pudełek i kalek, bo fabryka jest gdzieś w wielkopolsce???

Dzisiaj byłem w firmie ( serwisant) mają 14 wtryskarek , robią dla firm, wystarczy przywieźć formę.

Znam takich conajmniej kilka...

Prostsze robią nawet sami bo mają 3 centra cnc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DTG napisał:

Ciekawą rzecz znalazłem w instrukcji do naszego F-16:

 

image.png.ac638529dca8931907743c44830755cc.png

 

:D

Przycinasz  brzechwy do odpowiedniego rozmiaru i masz odpowiedni pocisk.

Nic w tym trudnego to raz a dwa to zabieg stosowany od czasów ZTS Plastyk. Inne firmy też nakazują coś przyciąć albo nawiercić i nie ma w tym niczego ani trudnego ani niezwykłego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JJ62 napisał:

Co do MC masz 100% racji, tylko dlaczego piszą, że F-16C polskiego lotnictwa, skoro pozbawili możliwości takiego wykonania?  Naprawdę chciałbym napisać o nich  coś innego niż małe oszustwo. Dlatego nie polecałbym ich modeli młodym adeptom  modelarstwa.

 

Co do Skody: Passat to  raczej vs Superb, a Octavia segment niżej  :)

 

Jak zaczynałem z modelarstwem jakieś ćwierć wieku temu to Plastyk mi pasował. I nie, żeby innych modeli w sklepie nie było, ale jako dzieciak wolałem 10 jako-takich modeli niż 2 wypaśne. Merytoryka w ogóle mnie nie interesowała. Poza tym to często te modele macałem, wszelkie detale, które by się ułamały to tylko minus.

 

 

Edytowane przez Tap-chan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Moses napisał:

A moze poprostu pan prowadzacy ma na to wywalone? Interes sie kreci, i jak pisaliscie co kogo obchodzi co jest w pudełku? Sa to przeciez super modele dla poczatkującego XD

Na utyskiwania forumowe na pewno ma, natomiast skoro sklep do tej pory nie zbankrutował to właściciel raczej na swoją firmę nie ma. I modele są super ale nie dla początkującego tylko dla kupującego ( skoro baza kupujących nie maleje )
 

8 godzin temu, Moses napisał:

Serio myslicie ze pan prowadzacy firme robi to z miłości do modelarzy i starych vintydzowych modeli? Skupuje byle co i opyla byle co bo i tak znajdzie to rzesze zainteresowanych.

Ta oczywista oczywistość został już wyartykułowana na pierwszej stronie tego tematu :) Z tym, że to co skupuje widocznie nie jest byle czym, skoro znajdują się nabywcy. Widocznie te modele są coś warte, a na pewno warte tyle za ile je sprzedaje, bo ludzie je kupują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, myszaty napisał:

A słyszałem gdzieś że jakiś czas temu chodziły po necie same ramki revela bez pudełek i kalek, bo fabryka jest gdzieś w wielkopolsce???

 

Nie Tylko chodziły, ale jeszcze chodzą.  Mam takiego Spitfire'a Mark V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Peter_D napisał:

Znalezione na jednej z grup. Pomyśleć jaka strata byłaby gdyby do było coś droższego niż Mistercraft...

 

obraz.png.965255bf3a12aa40f1ae14ad2f6db0ec.png

akurat tu będę bronił tego co robi ten model - to jego początki i uważam, ze jak na początek wyszło ok. reszta wyjdzie z czasem. plus za tematykę. skoro już znalazłeś ten post na FB to wypadałoby zamiast hejtu napisać co i jak poprawić co polepszyc... moje peirwsze modle lepiej nie wyglądały.

 

13 godzin temu, Grzes napisał:

Hmmm... tak se czytam...

Sugerujecie, że z wieloma modelami MC jest tak?

stylowi_pl_humor_17807065.gif.f163bb76031d9120399477c29abc8840.gif

 

a potem model MC szpachla i dłutem doprowadzamy model ze stanu męskiego w żeński - odwrotnie niż na filmiku

 

11 godzin temu, myszaty napisał:

A słyszałem gdzieś że jakiś czas temu chodziły po necie same ramki revela bez pudełek i kalek, bo fabryka jest gdzieś w wielkopolsce???

Dzisiaj byłem w firmie ( serwisant) mają 14 wtryskarek , robią dla firm, wystarczy przywieźć formę.

Znam takich conajmniej kilka...

Prostsze robią nawet sami bo mają 3 centra cnc...

 

firma jest z Bydgoszczy; mój kuzyn tam pracował; miałem trochę śmigłowców tygrys na skaldzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RAV napisał:

Oni tam dostawali wynagrodzenie w naturze, czyli w wypraskach? Bo tak to przez pewien czas wyglądało na Allegro... Kilku sprzedających masowo próbowało zamienić swoją plastikową wypłatę na gotówkę.

Raczej był to towar który w raportach pojawiał się w rubryce straty/odpady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.