Skocz do zawartości

Pz III L Tamiya 1/35


michal0281

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panowie, dzisiaj nie wstawiam zdjęć mojego modelu, ale przedstawiam pracę która została wykonana przez mojego syna (12 lat), od lat starałem się go wciągnąć w modelarstwo i nic z tego nie wychodziło, aż w końcu się udało, coś tam młody zrobił (dwa samoloty i jeden czołg w 1/72) i w końcu przyszedł czas na prawdziwy model. Kleił sam, przy malowaniu pomagałem, i to bardzo, ale tylko teoretycznie, tak więc zastosowane techniki bez przesadnego wymyślania, tak, żeby dziecka nie zniechęcać. Podstawkę robiliśmy prawie jak na lini produkcyjnej, ja do swojego tygrysa, on do pz III, patrzył co ja robię a potem powtarzał na swojej. Coś tam można by jeszcze poprawić, ale młody już chce kolejny model kleić, tak więc ten projekt już zamknięty. Ps zdecydowanie mi tam modele wychodziły o wiele słabiej kiedy byłem w jego wieku.

IMG_20201229_170709.jpg

IMG_20201229_170751.jpg

IMG_20201229_170907.jpg

IMG_20201229_171004.jpg

IMG_20201229_171111.jpg

IMG_20201229_171220.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. 

25 minut temu, ssszzzymon napisał:

 

Syn ćwiczył wcześniej malowanie aerografem?

Trochę miał okazję, pomijając malowanie po kartonie to malował czasami podkłady i bazowe kolory przy moich modelach, ale cieniowanie to było 3 w jego karierze, a pierwsze poważne. Faktem jest jednak, że kiedy robi coś z aerografem to jest cały czas pod nadzorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, patrykd napisał:

 Jeśli faktycznie modulację robił syn sam to podziw pełen. 

 

Robil sam tzn malowal aerografem, ale faktem jest, ze przy nim siedzialem i caly czas mowilem mu co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma tu ręce i nogi, z umiarem i obsługa aerografu znacznie wykraczająca poza zakres tej kategorii wiekowej. Model podoba mi się i tyle nawet jakbym nie wiedział kto go wykonał. Pogratuluj Modelarzowi bo po takim wykonaniu w pełni można tak o nim mówić. Tylko czekać aż pojawi się tu jako samodzielny użytkownik forum :)  Tobie też gratuluję piekielnie zdolnej pociechy. Masz duży talent na wychowaniu więc szlifuj zanim w sferze zainteresowań plastikowe modele zastąpią jak najbardziej realne "modelki" 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2020 o 20:06, Thalgonis napisał:

Jako prawie sześćdziesięciolatek zazdraszczam umiejętności temu 12-kowi 🙂   (chciałem dać ikonkę piwa, ale to nie lewtni, więc nie mogłem) :super:

Ja mam 42 lata i też zazdroszczę wykonania. Gratuluję modelu. I syna.😀

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.