Skocz do zawartości

P-11 C 1/32 |IBG|


iceman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w końcu ją zmęczyłem. Model mnie osobiście rozczarował, kupa (dosłownie) pracy i nerwów. Z przeróbek własnych to dodane okablowanie w kabinie, przerobiony zagłówek pilota, poprawione wyloty karabinów kadłubowych, wzmocnienia goleni z drutu (zestawowa blaszka wg mnie się do tego nie nadaje), wychylone stery wysokości, dodane nitowanie, wycięty luk jednego z karabinów skrzydłowych. Malowany Hatakami Orange (jasny khaki) i Gunze (spód płata i stateczniki poziome). Brudzenie: aerograf i kredki akwarelowe. Model oczekuję na podstawkę z gablotą i dokończenie malowania figurki pilota ;o) 

 

Pozdrawiam!

1.jpg

2.jpg

4.jpg

DSC_1634-001.JPG

DSC_1633-001.JPG

DSC_1635-001.JPG

DSC_1637-001.JPG

DSC_1638-001.JPG

DSC_1639-001.JPG

DSC_1639-002.JPG

DSC_1640-001.JPG

DSC_1644-001.JPG

DSC_1646-001.JPG

DSC_1647-001.JPG

DSC_1648-001.JPG

DSC_1651-001.JPG

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze.

 

Rafał żyje, ale co to za życie z małym dzieckiem😉

 

Tak podwozie trochę siadło, mój błąd.

Śmigła nie ruszałem,  klient nie przewidział zamiennika z żywicy.

 

Juffre - nie wypolerowane dokładnie formy, przez co pełno artefaktów na połówkach kadłuba.  Montaż części w instrukcji mógłby być często pokazany w dokładniejszych rzutach. Jakość plastiku IBG mi osobiście nie leży.  Nie wiem, czy ja coś skopałem, czy producent, ale osłony silnika były za krótkie. Mógł bym tak jeszcze wymieniać, ale po co?😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RAV napisał:

Śmigło wygląda dziwnie. Aż sprawdziłem w zestawie, czy przypadkiem nie da się go wkleić tyłem naprzód, ale nie. Zbyt wyraźne podcięcie przy kołpaku i zbyt płaskie łopaty od przodu. Żywiczne zamienniki wyglądają dużo lepiej.

A to nic pewnego. U mnie po odcięciu od kostki jedna z łopat zmieniła kształt. Żadne perswazje nie pomagają by jej nadać znośny kształt.

Edytowane przez marek d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak pewne rzeczy fajne w modelu jak malowanie a inne mi się nie podobają. Ja mam wrażenie że chciałeś dac sobie z P 11 spokój i ukończyłeś na siłę :piwo:

Edytowane przez Adamo722
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Adamo722 napisał:

Nie wiem moze to skopane podwozie :szczerbol:

Oj tam.Taka drobnostka.Kto by tam zwrócił uwagę na to..Najważniejsze że model jest ponitowany i "ładnie" pomalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cudowna robota, mnie tam się te koła nie rzuciły w oczy. Dopiero po komentarzach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie bajka 👍 a sposób brudzenia szczególnie przypadł mi do gustu... w sumie nie wiem czy lepsza góra czy dół 🙂

Jakiego kolorku gunze użyłeś na spód? kolor Hataki na wcześniejsze pzl-ki zupełnie mi nie podchodzi i szukam alternatywy.

Czy cieniowanie spodu to wspomniane przez Ciebie kredki, czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 9.03.2021 o 08:22, kozborn napisał:

Cudowna robota, mnie tam się te koła nie rzuciły w oczy. Dopiero po komentarzach.

Dziękuję.

W dniu 10.03.2021 o 19:04, Dzejo napisał:

Jakiego kolorku gunze użyłeś na spód? kolor Hataki na wcześniejsze pzl-ki zupełnie mi nie podchodzi i szukam alternatywy.

Czy cieniowanie spodu to wspomniane przez Ciebie kredki, czy coś jeszcze?

Dziękuję.

Kolor Hataki na spód podobny jest do jankeskiego Neutral Grey . Nie wiem czy coś się zmieniło w temacie, ale zastosowałem Gunze H67 odpowiednik RLM65.

Cieniowanie spodu to wyłącznie aerograf - mocno rozcieńczony mix Black i Red Brown z Tamiya, malowany na niskim ciśnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.