Skocz do zawartości

Leopard 2A4 "0169" 10bkpanc - Meng Model 1:35


M.J.89763

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Pierwszy model w 2021 roku :). Czołg Leopard 2A4 w malowaniu wozu 0169 z 10bkpanc ze Świętoszowa. Model Meng TS 016 plus kilka dodatków: liny Eureka, łańcuszki przy granatach dymnych Aber i kalki Toro Model.
 

 

rJMgd9R.jpg

 

9Cib6RX.jpg

 

ccw0jzY.jpg

 

GhfuCJW.jpg

 

3NB31hL.jpg

 

AfH52C9.jpg

 

84bVbS0.jpg

 

XN1K6kh.jpg

 

Bh1wwDa.jpg

 

AUdAsie.jpg

 

38WzB0H.jpg

 

TbqV8cI.jpg

 

zQPuAQ0.jpg

 

p9DpYIh.jpg

 

SZfCFmg.jpg

 

LHUyMJS.jpg

 

Qd3aScM.jpg

 

zi87dd5.jpg

 

XoqLbzi.jpg

 

 

 

Edytowane przez M.J.89763
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancki i starannie zrobiony model. Fajnie zróżnicowana rdza na wew. stronie gąsienic. Nie jestem tylko pewny tej drewnianej kolby w MG3 i łańcuszki od granatów dymnych można było zrobić na kolor metalu. Te szczególiki nie zmieniają jednak faktu, że jestem bardzo mocno na tak, bo ogólnie model prezentuje się świetnie :brawo:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michal_G napisał:

Fajny Leoś! Producenta i numery farb podasz?

Dzięki :)
Model malowany farbami Tamiya: Nato Green XF-67, Nato Brown XF-68 i Nato Black XF-69. Farby rozjaśniane żółtym Tamiya  XF-3, Tamiya Buff XF-57 i White XF-2.
 

2 godziny temu, Kapitan_Kurt napisał:

Elegancko się prezentuje.

Dzięki bardzo :)

 

1 godzinę temu, TAW napisał:

Elegancki i starannie zrobiony model. Fajnie zróżnicowana rdza na wew. stronie gąsienic. Nie jestem tylko pewny tej drewnianej kolby w MG3 i łańcuszki od granatów dymnych można było zrobić na kolor metalu. Te szczególiki nie zmieniają jednak faktu, że jestem bardzo mocno na tak, bo ogólnie model prezentuje się świetnie :brawo:

Dzięki bardzo :)
Kiepski ze mnie fotograf, w rzeczywistości ta rdza jest bardzo matowa i faktycznie jestem zadowolony z tego jak wyszła 😁
Kolor kolby MG3 próbowałem odwzorować na podstawie zdjęcia i przy użyciu farb jakie miałem dostępne. Wyszło jak wyszło 😅

 

 

1 godzinę temu, Adamo722 napisał:

Powiem tylko ze chcialbym tak umiec robic modele  :piwo:

Dzięki wielkie za pozytywny komentarz :super:


Jeszcze kilka fotek przy innym świetle:

oRWKEDG.jpg
 

wbhKNzl.jpg

 

7CL7QU5.jpg

 "Leoś" z "Rośkiem"
oKgEXeb.jpg
 

I z "bewupem"  :)

avBblQH.jpg
 

NnwIbMy.jpg

Wfz2N7r.jpg

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, M.J.89763 napisał:

Kolor kolby MG3 próbowałem odwzorować na podstawie zdjęcia i przy użyciu farb jakie miałem dostępne. Wyszło jak wyszło

Nie chodziło mi o samo wykonanie ale nie widziałem żadnego zdjęcia MG3 na Leopardzie gdzie ten karabin miałby drewniana kolbę. Widziałem tylko czarne. Jeśli jednak wzorowałeś się na konkretnym egzemplarzu ze zdjęcia to nie było tematu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mandrivecs napisał:

Świetna robota!

Dzięki bardzo :)

 

 

30 minut temu, Tomek Mroczkowski napisał:

Łańcuszki są w kolorze.

 

Bardzo ładny Leoś, czeka na mnie ten sam. Jak się sklejało? Lufa wymaga wymiany czy jest ok?

 

Dzięki bardzo :)
Fajny model do sklejenia, wszystko ładnie spasowane. Jeśli chcesz zrobić ruchome zawieszenie trzeba trochę oszlifować drążki skrętne w miejscu osadzenia w kadłubie bo ja trochę za ciasno zrobiłem i później niektóre się zacinały. Dałem trochę smaru od środka :lol: i jest OK.
Nie wiem jak to się stało ale brakowało mi jednej części, konkretnie celownika. Na szczęście była szyba a resztę dorobiłem z polistyrenu (na szczęście prosty kształt) i od góry jest przykryty więc praktycznie nie widać go za bardzo.
Chciałem kupić lufę metalową ale w każdym sklepie były niedostępne, natomiast lufa zestawowa jest moim zdaniem ok, ładnie pasują połówki, skleiłem "thin cementem" i później na wkrętarkę i delikatnie papierem ściernym. Nie widać szwu, jest ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jacorro napisał:

Mi się bardzo podoba, jedyne do czego bym się przyczepił to to, że DLA MNIE gąsienice są zbyt zardzewiałe.

Jak dla mnie to są OK. W niemieckich tak samo rdzewieją bo są niemieckie😀

Leopard 2 PzH 2000 Węgry

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jacorro napisał:

Mi się bardzo podoba, jedyne do czego bym się przyczepił to to, że DLA MNIE gąsienice są zbyt zardzewiałe.

Dzięki bardzo :)
Na zdjęciach ta rdza wyszła bardziej wyrazista niż w rzeczywistości, a na zdjęciach rzeczywistych Leopardów wyglądają na dość mocno zardzewiałe.

 

 

53 minuty temu, Pan_na_Zulawach napisał:

Takie pytanie laika... pod wiewiórą na pewno ma być "2"?

Zastanawiam się, co ona oznacza, jak to jest pojazd z 1 bcz.


Z tego co mi wiadomo odznaka ze skrzydłem husarii (1 dywizji pancernej) z dwójką pod spodem oznacza wóz z 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Takie samo oznaczenie jest np. na BWP-1 ze zdjęć powyżej. To są kalki Toro dla pojazdów z 10 bkpanc - numer 35D21.
A np. Rosomak którego robiłem (np. zdjęcie wyżej) ma odznakę z 5 pod spodem co oznacza wóz z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza.

Edytowane przez M.J.89763
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, copycat napisał:

Świetny model, fajnie pobrudzony ( powiedzmy że nie zauważyłem wewnętrznej strony kół), a nie paradny. 

 

Dziękuję bardzo 🙂

Ale kolega jest Eagle Eye, ja dopiero teraz zauważyłem a myślałem o tych kołach a później mi uciekło 😁

Zdjecia są jednak bezlitosne 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2021 o 12:31, robertmodelarz napisał:

Jak dla mnie to są OK. W niemieckich tak samo rdzewieją bo są niemieckie😀

Leopard 2 PzH 2000 Węgry

 

 

Nie jestem pewien czy to dobry przykład bo to egzemplarz muzealny z Drezna, który stoi po chmurką 😃.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bardzo mi się podoba. Możesz podzielić się sposobem malowania gąsienic? Fajnie wyglądają. Sam walczę teraz z A5 i jest to mój pierwszy z gumowymi nakładkami i zastanawiam się jak to zrobić i się nie narobić :)

Świetnie też wyglądają podrdzewiałe szpadle.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2021 o 20:59, jiad napisał:

Bardzo mi się podoba. Możesz podzielić się sposobem malowania gąsienic? Fajnie wyglądają. Sam walczę teraz z A5 i jest to mój pierwszy z gumowymi nakładkami i zastanawiam się jak to zrobić i się nie narobić :)

Świetnie też wyglądają podrdzewiałe szpadle.

Dzięki za komentarz 🙂

Co do gąsienic to nie wiem jak to zrobić żeby się nie narobić 😁 Ja się trochę narobiłem z nimi. 

Zacząłem od podkładu z tamiya NATO black, później farbą burnt iron (choć pewnie lepszy byłby np "gun metal" ale nie miałem) pomalowałem miejsca gdzie toczą się koła i zamaskowałem je później płynem maskującym. Następnie gąsienice pomalowałem na szaro i farbami vallejo dark rust, rust i orange rust przy pomocy gąbki zrobiłem efekt rdzy. Gdzie nie doszła gąbka dodałem jeszcze washy w kolorach rdzy. Nakładki gumowe malowałem pędzelkiem farbami vallejo szara z dodatkiem czarniej. Następnie lekki weathering z washa akrylowego - "dust" przygotowanego mniej więcej wg przepisu z kanału Night Shift 😁. Na koniec po zdjęciu maskowania suchym pędzlem kolorem "Steel" miejsca na ogniwach które ocierają się o inne elementy czy kamienie, oraz powierzchnie po których toczą się koła jeszcze lekko grafitem z ołówka naniesionego małym wacikiem tamiya. I tak to z grubsza wyglądało. Trochę czasu to zajęło 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.