Skocz do zawartości

Sklejamy tanią Hasegawę.


Staryfajter1954

Rekomendowane odpowiedzi

W składziku czeka u mnie Cessna Dragonfly, a aktualnie kończę Hurricane'a w przepaku Hobby 2000.

 

A może zrobić po prostu projekt ,,Sklejamy modele Hasegawy"?

Gdy jeszcze się udzielałem na facebooku, to brałem udział w angielskiej grupie ,,the Group Build Group". Polega ona na budowie modeli z określonego tematu przez pół roku, a potem admin wrzuca zdjęcia na kanał na youtube jako podsumowanie prac. Były różne tematy. Np ,,maszyny rozpoznawcze", ,RAF", "Narodowa duma, ,,kończenie zaczętych modeli", czy chociażby ,,airfix", - gdzie w temacie airfix każdy sklejał co chciał, czy to 60 letnie zestawy, czy nowosci airfixa. 

Kanał to Rob Basic Modelling na youtube.

 

Nie lubię krytykować, ale taki projekt hasegawa do 50 zł to w zasadzie same japońskie samoloty wink3

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kolekcjoner WP napisał:

,,kończenie zaczętych modeli"

Genialny temat!

Mógłbym uczestniczyć w nim dożywotnio :szczerbol:

  • Like 3
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Grzes napisał:

Mógłbym uczestniczyć w nim dożywotnio

Neverending stoooryyy...lalalala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pmroczko napisał:

Moja Cobra była pierwsza! A przedtem jeszcze UH-1H kolegi!

 

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie Hasegawa ma klimat - jak na początku lat 90-tych kupiłem Phantoma z Hasegawy to instrukcja i kalkomanie - no i pudełko - po prostu D urywały! A że sam model był na dzisiejsze standarty taki se, to już zupełnie inna sprawa... Dobre wrażenie pozostało!

 

Z hasegawa się nie spotkałem, ale od brata dostałem A-7 od Fujimi. Tamten model w latach 90tych powalał, stara Hasa przy nim to jakieś żart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, ale o tym się dowiedziałem dopiero kilka lat temu. Zawsze mi się wydawało, że Hasegawa i Fujimi to same takie zarąbiste modele (mówimy głównie o maszynach z Wietnamu w skali 1:72). Ale okazuje się że bywają wśród nich modele wybitne (Fujimowski Skyhawk czy nowszy Phantom Hasegawy) ale też i po prostu stare ogóry jak Hasegawowski Intruder, Corsair, Crusader czy starszy Phantom, albo niektóre Fujimowskie śmigłowce.

 

Ale ponieważ do Polski te modele trafiały zwykle bardzo dziwnymi drogami a często sprowadzali je ludzie, którzy trochę się na tym znali, więc wybierali te lepsze i stąd, mam wrażenie, właśnie takie wrażenie że były tam tylko modele wybitne.

 

Jakby to był mój projekt grupowy, to ja bym powiedział: sklejamy Hasegawę, idziemy w kierunku modeli starszych i tańszych, proszę o propozycje a ja je będę opiniował tak/nie. Ot i cały regulamin - i dyskusja też by była krótsza - ale ile radości by nas wtedy ominęło!

Edytowane przez pmroczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz nic w domu na pawlaczu to Ci życzliwie poradzę  , weź sobie na wstrzymanie , bo zakres cen ogranicza zakup do starszych niestety tańszych modeli .  Będziesz jedynie okazją dla sprzedającego.  Podział w Tym projekcie jest sztuczny . W wielu wypadkach starsza Hase ma  już alternatywy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co jest w miarę konkretne, aczkolwiek już mocno træca myszką, to Hornet F/A-18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Moses napisał:

Jedyne co jest w miarę konkretne, aczkolwiek już mocno træca myszką, to Hornet F/A-18

A F-104 i TF-104 to co ? Nowszych nie masz i jedyną alternatywą nie wintage jest Revell również z lat 90.  A seria Harrierów Gr 3, AV-8B Harrier II Plus to co złe są ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję nie łapią się te modele w Twoje widełki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Moses napisał:

Z tego co się orientuję nie łapią się te modele w Twoje widełki

Ostatnio sprawdzałem to Starfighter kosztuje na Mojehobby 44 złotych, pozostałe w podobnej cenie. AV-8B Harrier II Plus w 72 48 złotych na Mojehobby. 

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Staryfajter1954 napisał:

TF-104 to co

Marcin, TF'ka w polskim sklepie modelarskim w cenie ok. 50 zł? :szok::szok: I to jeszcze z Hasegawy? Podaj linka do sklepu, albo od razu nr telefonu, dzwonię i biorę wszystko co mają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie było dostawy z Japonii :hmmm:

A poza tym proszę nie łączyć braku F-104 na rynku z moją osobą. Nic mnie nie wiąże z modelem tego samolotu. Wszelkie twierdzenia, że wykupuję każdą sztukę są niezgodne z prawdą  :klamca:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rudy0007 napisał:

Ten nasz premier to jakaś Twoja rodzina czy tylko Twój guru:haha:

Dowcip bardzo nie na miejscu, tak obrażać kolegę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rudy0007 napisał:

Marcin, TF'ka w polskim sklepie modelarskim w cenie ok. 50 zł? :szok::szok: I to jeszcze z Hasegawy? Podaj linka do sklepu, albo od razu nr telefonu, dzwonię i biorę wszystko co mają :wink:

TF-104G/CF-104D pojawia się jako kombo od czasu do czasu z wersją jednomiejscową i cena za taki zestaw to około 100-110 złotych a więc jedna sztuka wychodzi po 50-55 złotych i w taki sposób jedna sztuka 104 mieści się w widełkach. (Mam takich kombo ze 4 zestawy kupowane jak dobrze pamiętam w Plastmodelu, Mirage Hobby i Martoli a jeden zestaw odkupiłem od znajomego, który również taki zestaw kupił w Martoli :) ).

Edytowane przez Staryfajter1954
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, abtb napisał:

Bo nie było dostawy z Japonii :hmmm:

A poza tym proszę nie łączyć braku F-104 na rynku z moją osobą. Nic mnie nie wiąże z modelem tego samolotu. Wszelkie twierdzenia, że wykupuję każdą sztukę są niezgodne z prawdą  :klamca:

Prędzej można by mnie o to oskarżyć aniżeli Ciebie :). Jednak ja zacząłem odpuszczać zestawy 104, które już posiadam w swoich zbiorach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.