Skocz do zawartości

Sklejamy tanią Hasegawę.


Staryfajter1954

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba wyraźnie kolega_autor napisał, że wyznacznikiem są ceny ze sklepów - i ja tu rozumiem, że AKTUALNE. Więc pie...e o paragonach i inflacjach jest pie...m dla samego pie...a...  

Dorośli ludzie, a...

 

PS. Mój się np. nie łapie przeleżał sobie 5 lat na półeczce a teraz jest wart więcej niż wtedy, i tyle w temacie tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież napisałem ze od 2008 roku nie ma go w sklepach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale wszystko oparte jest o niechlujstwo legislacyjne.. Utworzenie projektu należy poprzedzić projektem grupowym "Tworzymy Regulamin". Dopuszczalne winny być regulaminy proste, poprzedzone znakiem [S] Standart lub rozbudowane, waloryzowane poprzez załączniki i akty wykonawcze [W]. Tworzenie i dyskusja o regulaminie winna trwać w warsztacie, zaś gotowe regulaminy winny być prezentowane w Galerii i poprzedzone znakiem [Reg[ [W] lub [S]. Regulaminy [S] powinny mieć do 10 artykułów z widełkami +/- 20, regulaminy [W] do 67 artykułów z możliwością wprowadzania artykułów z indeksami bez widełek z obowiązkowym algorytmem czynników cenowych i koloru plastiku z uwzględnieniem zmiennej kursowej 20 wiodących walut świata. Dopiero taka sytuacja zaprowadzi porządek i ukróci dziwaczne dyskusje. Proste?

  • Like 4
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze podać widełki cenowe (+/-5PLN) dla krótkiego, średniego oraz długiego regulaminu oraz ewentualną dopłatę za opcję vintage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał greatgonzo. Absurd z cena 60zl i widełki +/- 5zl. Czyli według tego przedział to 55-65zl. 

 

Parodia, że sama idea sklejania dla przyjemności jest tak obwarowana regulaminem. Dodatkowo modele za psie pieniądze z najbiednisjszych, podstawowych wersji bo wersje profi są "be" ale dodatki za pierdyliard złotych już są ok 

 

 

Śmiesznie się to czyta, hehe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam już swoje dwa typy wybrałem. Czekam tylko na ostateczną decyzję bo nie wiem w którym kierunku aktualnie podążać ⬅️➡️ czy może jakoś tak ⤴️

IMG_20211202_211646.thumb.jpg.6326559b487ac874382f2c5bdfbfc736.jpg

 

IMG_20211202_211629.thumb.jpg.8133033dfc0cf6e18d80d966255d21d2.jpg

 

W skrócie, skoro MC nie ma żadnych obostrzeń :haha:to i tu nie powinno ich być, ewentualny podział na z dodatkami lub bez jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Z drugiej jednak strony nie wsadzić do modelu standard pitoty za 5 zł... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, abtb napisał:

Wyciągaj wszystko. Zawsze się jakiś myk znajdzie, żeby obejść regulamin :mrgreen:

Kim byłby Polak gdyby nie wykombinował jak obejść regulamin:wink:

 

8 godzin temu, abtb napisał:

Ja to musiałem przerwać robotę, żeby nie startować z połową zrobionego samolotu :haha:

5.12. 2021 chyba będzie galeria :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rudy0007 napisał:

5.12. 2021

Wtedy wracam z Tarnobrzegu/a, mam nadzieję, że na tarczy.  Tak więc ewentualna galeria (gotowiec jest :mrgreen:) w nocy z niedzieli na poniedziałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, rudy0007 napisał:

a tam już swoje dwa typy wybrałem.

Po rozmiarze pudełka i charakterystycznym zagięciu wyczuwam "śledzie" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy (i koleżanki?) - my to jednak mamy nieprzeciętną zdolność do robienia gnoju...

 

Najpierw szanowny Pomysłodawca złapał się idei ceny i nie chce za nic odpuścić - chociaż przecież pomysł z seriami całkowicie rozwiązuje sprawę. Jedno dodatkowe kryterium - czyli np. osobista decyzja Prezesa albo głosowanie dotychczasowych uczestników czy dopuścić dany model czy też nie - i mielibyśmy sprawę załatwioną. A tak zostawiamy niefortunną furtkę - i w tę furtkę każdy z lubością jedzie jak po burej suce - takie wątki jak ten mogły by być materiałem wyjściowym niezliczonych doktoratów z socjologii, psychiatrii i innych pokrewnych dziedzin!

Aż mnie kusi, żeby zgłosić w tym projekcie ten model:

hull01.jpg

Ale jest problem - ni chu nie wiem już ile to kosztowało - wiem, że ostra promocja była, bo inaczej bym nie wziął

 

Wszystkim życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bardzo pouczającą dyskusja  w której widac jak ktoś zafixowanty na punkcie starych modeli tworzy w emocjach regulamin nie rozumiejąc podstawowych pojęć ekonomicznych  czegoś co nazywa się wolnym rynkiem,  wzrostem czy spadkiem cen , lub inflacją , o podaży i popycie nie wspominając. 

 

Problemem jest też  nieznajomość specyfiki cen i zestawów Hasegawy I tego co też ona w pudełka pakuje 

I dlatego powstaje legislacyjny koszmarek .

A możliwość dokładania dodatków bez ograniczenia ceny tylko pokazuje , że nie o tanią alternatywę dla MC chodzi tylko przepychanie własnych zafiksowan.

 

W tym roku kupilem kilka modeli hase w 48 .

W tym  3 x hurricane  z tej samej serii  po  98 , 120 i 125 złotych ( jeden w sklepie 2 u "spekulantów" na allegro ) Za ile wystawia cenę za tyle się kupuje , decyduje dostępność na rynku bo hase nigdy w Polsce nie była dostępna tak mocno  jak relatywnie tańsza Tamiya.

 

W ramach taniej alternatywy dla Hasegawy ( bo przecież chodzilo o tanie modele ) jes w 1/ 48 hurricane   z Airfixa od 80 do 115 złotych i italeri do około 100 .

No i jeszcze dla miłośników starych gniotów  jest 40 letni Airfix za 30 - 40 złotych,  który zareklamuje tak jak kolega Staryfajter czyni , czyli całkowicie poprawna bryla , tylko linie podziałowe wypukłe i trzeba detale dorobić by z tego powstało "cacuszko"

 

Dalej to jest regulamin skakania na główkę do pustego basenu ( patrz moje wcześniejsze posty ) gdzi tylko niektórzy widzą abdurd konkursu a pozostali uważają ze jak się regulamin dostosuje to może być fajnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zrobić  po prostu działy:

-tamiya

-hasegawa

- italeri, itd.

Tak się ostatnio zastanawiam, tania hasegawa? A dlaczego nie "tani revell"?, za 20-30 pln można mieć całkiem przyzwoity model, np. Fw190 w 1:72...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikomu nie zabrania zaproponować własnych projektów na swoich zasadach, ale chyba najprościej jest obśmiać cudze.

Taka postawa nie kojarzy mi się z "podstawowymi pojęciami ekonomicznymi" i wolnym rynkiem tylko z komuną.

Dziękuję za uwagę 🙂.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie nie pasuje Wam mój pomysł to myślę, że pora zamknąć tą dyskusję bo ona nic nie wnosi. Szkoda łac wodę skoro Wam nie odpowiada taki projekt. Twórzcie swoje projekty jakie Wam pasują a ja już napisałem do Administratora prośbę o zamknięcie tego wątku bo nie widzę sensu dalszej dyskusji skoro jest to jedynie lanie wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile jakikolwiek sens ma robienie działów wg firm , gdy jak wiadomo każda firma ma lepsze  I gorsze wyroby i co w tej sytuacji bedzie porównywane. I bedzis skakał z działu do działu,  by oglądać. 

 

Hasegawa ma przykladowo w 1/48 spitfire IX  który zawsze był dość drogi . A jako model ma poważne błędy ,  już kilka lat temu  2 x tańszy  ICM  byl lepszy , a jak wyszedl Eduard  to zostało pozamiatane . Ale ten model Hase dalej  potrafi kosztować od  100 -  140 zeta ( w zależności od wersji ) .Tyle o taniej Hasegawie.

 

Tania to ona jest jak :

 

-leży 30 lat na pawlaczu 

-trafiło się ją  na wyprzedaży bo jakąbo-alternatywa się pojawiła,

-U handlarza starzyzną  jak 2 lata temu kolega  w Duxford na pokazach za 10 £ cobre w 48 kupil,

- model byl w malowaniu niechodliwym - parę lat temu za 15 - £ 20   f- 16 d w 1/ 48 w polskim malowaniu w sklepie w Edynburgu .się trafi na wyprzedaży. i jeszcze się sprzedający cieszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jery napisał:
31 minut temu, tlb napisał:

A nie lepiej zrobić  po prostu działy:

No to zrób...

Szkoda zaśmiecać forum. Tak tylko hipotetycznie gdybam. 

Ja nie krytykuje pomysłu taniej hasy, tylko głośno myślę/piszę.  W końcu na którejś stronie wrzuciłem f15, którego mam rozgrzebanego i go będę robić jak już będzie nowy projekt.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, _OldMan_ napisał:

A nie lepiej zamiast pieprzyć po próżnicy po prostu zacząć sklejać modele ?

No, Ci co chcą kleić, a nie przepychać się o przecinki w regulaminach już to robią:

@abtb

@Xmen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Cobra była pierwsza! A przedtem jeszcze UH-1H kolegi!

 

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie Hasegawa ma klimat - jak na początku lat 90-tych kupiłem Phantoma z Hasegawy to instrukcja i kalkomanie - no i pudełko - po prostu D urywały! A że sam model był na dzisiejsze standarty taki se, to już zupełnie inna sprawa... Dobre wrażenie pozostało!

Edytowane przez pmroczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.