Skocz do zawartości

P-51 Mustang Arma Hobby


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

Może się poprawi może nie.Takie rzeczy to się wychwytuje od początku produkcji.Po to się robi próbne wtryski.Najważniejsze że ludzie się rzucili jak szczerbaty na suchary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Arma robi formy w Polsce. W Chinach tylko pierwsze albo i w ogóle tylko pierwszy model wtryskowy zrobili - jak ktoś pogrzebie to pewnie i znajdzie praktycznie relację z przybycia owej formy do Polski.
2. Z tym śpieszeniem się to bym nie przesadzał. Ja o Mustangu pierwszy raz usłyszałem w styczniu albo lutym 2020 roku i miał wyjść wkrótce. Także trochę jednak zeszło 😆 Podobnie zresztą jak z zapowiedzianym w sierpniu tamtego roku Hurrkiem w 48.
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, caughtinthemiddle napisał:

1. Arma robi formy w Polsce. W Chinach tylko pierwsze albo i w ogóle tylko pierwszy model wtryskowy zrobili - jak ktoś pogrzebie to pewnie i znajdzie praktycznie relację z przybycia owej formy do Polski.
2. Z tym śpieszeniem się to bym nie przesadzał. Ja o Mustangu pierwszy raz usłyszałem w styczniu albo lutym 2020 roku i miał wyjść wkrótce. Także trochę jednak zeszło 😆 Podobnie zresztą jak z zapowiedzianym w sierpniu tamtego roku Hurrkiem w 48.
 

Mustanga zapowiedziano w końcu grudnia 2020 i miał być w pierwszej połowie tego roku. Pół roku opóźnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, caughtinthemiddle napisał:

Z tym śpieszeniem się to bym nie przesadzał.

Nie wiem jak w modelach...ale w tym  kraju to normalne jak się pracuje przy maszynach:

Robimy projekt, 

Mamy czas...

Spoko zdążymy...

Tylko jeszcze trzeba...

Co, już wysyłka?!

Złaźcie z tira...

Jacek, bierz ekipę, skończycie na miejscu...

E, tam pikuś tylko 8m-cy poślizgu...🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, letalin napisał:

Mustanga zapowiedziano w końcu grudnia 2020 i miał być w pierwszej połowie tego roku. Pół roku opóźnienia. 

 

Covid i te sprawy. Przez to świństwo wszędzie opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, caughtinthemiddle napisał:


Oficjalnie tak. Niektórzy dystrybutorzy wiedzieli wtedy, kiedy napisałem, że wiedzieli 😆

OK. Jednak pozostanę przy tym pół roku opóźnienia wg zapowiedzi publicznej. Covid i te sprawy. Gdyby robili formy w Chinach, to by to trwało pewnie parę miesięcy dłużej.

Może znowu zapowiedzą coś nowego jeszcze w grudniu?

Edytowane przez letalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Peacemaker napisał:

 Już na jakiejś grupie fejsbookowej czytałem sugestie, że spracowane poszycie na klapie zrobiono po to, by zamaskować zapadliska na grubym elemencie jakim jest klapa. Nie wiem czy w to wierzyć, zobaczymy jak mój Mustang dotrze (już dostałem info o wysyłce, więc niedługo sam się przekonam).

Ja czytałem, że spracowane poszycie próbowali już robić na skrzydle do Hurricane IIb. Tam podobno jest, ale doświadczenie nie wyszło, bo jest zbyt delikatne. Tego nikt wcześniej nie robił, więc ta klapa Mustanga jest nadal wg mnie eksperymentem. Jest już odpowiednio widoczne, więc umiejętnosci i potencjał projektanta firmy wzrosły. Na srebrnych, wypolerowanych maszynach będzie robiło robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, myszaty napisał:

Ciekawe czy wyjdą te...overtreesy?

Wątpliwe.

 

32 minuty temu, myszaty napisał:

Żadne z proponowanych malowań mi nie leży....

Przecież jest polskie malowanie i to ciekawsze od tych oklepanych.Zresztą kalkomanii do Mustangów jest jak gwiazd na niebie.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, letalin napisał:

Na srebrnych, wypolerowanych maszynach będzie robiło robotę. 


Jeśli rzeczywiście są zapadliska na boku kadłuba to i one będą świetnie widoczne, a nie łatwo będzie to idealnie wyrównać.

 

2 godziny temu, Xmen napisał:
2 godziny temu, myszaty napisał:

Ciekawe czy wyjdą te...overtreesy?

Wątpliwe.


Ja tam jednak liczę na overtress, przy F4F też nie było na początku dodatkowych ramek, po kilku miesiącach pojawiły się jako opcja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Roland_Sebastian napisał:

Jeśli rzeczywiście są zapadliska na boku kadłuba to i one będą świetnie widoczne, a nie łatwo będzie to idealnie wyrównać

CA i po kłopocie - żadna szpachla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roland_Sebastian napisał:


Jeśli rzeczywiście są zapadliska na boku kadłuba to i one będą świetnie widoczne, a nie łatwo będzie to idealnie wyrównać.

 

Zapadliska to chyba niezbyt pasujące słowo? Czekam spokojnie na swojego Mustanga, żeby się temu przyglądnąć. Z tego co zauważyłem na Hurricane, który ma taki problem na stateczniku poziomym, a mam kilkanaście tych zestawów,  jest to wada, która występuje na części wyprasek, a nie na wszystkich. Być może opanują to odpowiednim reżymem produkcji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, letalin napisał:

Zapadliska to chyba niezbyt pasujące słowo?

A dlaczego nie pasujące? Powierzchnia plastiku na tych elementach się pozapadała ergo to są zapadliska. BTW nie ja pierwszy użyłem tego słowa w kontekście powyższego mustanga. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roland_Sebastian napisał:

Jeśli rzeczywiście są zapadliska na boku kadłuba to i one będą świetnie widoczne,...........

 

PC103002.thumb.jpg.50595a19e555437db7d518abaf19cc73.jpg

 

 

2 godziny temu, Roland_Sebastian napisał:

a nie łatwo będzie to idealnie wyrównać.

 

46 minut temu, myszaty napisał:

takie szlifowanie to jest zawsze  proszenie się o kłopoty...

 

Na takiej "desce"? Panowie, minimum powagi i zdrowego rozsądku poproszę. Takie wtopy zawsze wk...ją  (może tym bardziej w modelu za prawie 100kę) ale nie jest to bynajmniej powód do biadolenia na dwie strony wątku.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze biadolenie a moze i nie - zapadlisk nie powinno byc. Co z tego, ze mam wszystkie " skrzynki i zegary" w srodku na burcie

gdy przez to wlasnie powstaja na zewnatrz nierownosci. Ktos pisal, ze dobrze, ze nie ma juz Mustanga z Revella

Mam go z pierwszej serii i jestem zadowolony. Acha Kosztowal 6.95 Eu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abtb napisał:

nie jest to bynajmniej powód do biadolenia na dwie strony wątku.

To nie jest biadolenie.Jeżeli kierując się hura patriotyzmem nie będziemy zwracać uwagi na takie rzeczy to będzie się to powtarzać.Tym bardziej że to nie jest pierwszy model z tego typu przypadłościami.Przy naszej bierności firma to oleje i  przestanie zwracać uwagi na głosy klientów bo wystarczy że trafią z tematem i ludzie tak kupią.Będziemy karmieni sloganami o super hiper jakości a po otwarciu pudełka okaże się że nie jest tak różowo.

Czy dobrze że ten model powstał? Odpowiedź brzmi : Oczywiście.

Czy jest to najlepszy model tego samolotu? Pewnie tak.

Przestańmy się jednak do cholery "pieścić " i udawać że się nic nie stało tylko dlatego że to polska firma.

 

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, letalin napisał:

Prawo do biadolenia jest podstawowym prawem człowieka, gwarantowanym zapisami ustawy zasadniczej. 

Ależ ja tego nie podważam. Zastanawia mnie jedynie fakt, że robi się problem z jamek, które to bez  problem można usunąć w 15 minut a nie marudzi się np nad kołami które niestety albo trzeba ostro rzeźbić albo zainwestować w żywicę.

4 minuty temu, Xmen napisał:

Jeżeli kierując się hura patriotyzmem nie będziemy zwracać uwagi na takie rzeczy to będzie się to powtarzać.

Z tego co tu wyczytuję (i po sąsiedzku też) to problem się powtarza w mniejszej lub większej formie  pomimo biadolenia i punktowania. Rozchodzi mi się o gradację problemu - jamki są bę i tragedia a koła (choć przekręcone połówki względem siebie i bieżnik się "rozjechał") to już nie problem i sza. Każdy pójdzie sobie do sklepu i wyda na żywicę kolejne dudtki.

Podobnie z tablicą zegarów która też jest chyba całościowo do wymiany (ale to nie problem bo "siedzi" w środku i nie będzie widać :haha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Xmen napisał:

Przestańmy się jednak do cholery "pieścić " i udawać że się nic nie stało tylko dlatego że to polska firma.

Tu masz sporo racji. Na razie te marudzenie na Kucyka jest nadzwyczaj słabiutkie w porównaniu z tym sztormem który się rozpętał po wydaniu Żbika :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.