Skocz do zawartości

P-51 Mustang Arma Hobby


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dlatego że można koła i tablicę wymienić wszyscy koncentrują się na tych "zapadnięciach " tworzywa.Wcale bym się nie zdziwił jak zaraz w sprzedaży pojawią się wszystkie rodzaje kół/ opon jakie na tym typie samolotu były używane.

Dlatego rynek akcesoriów ma się tak dobrze bo modelarz to taki gatunek człowieka który kupuje choć w wielu przypadkach nie musi.

Jednak jak to podnosi prestiż gdy w galerii się wymieni wszystko co się do danego modelu dokupiło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hello napisał:

Wiadomo już ile będzie kosztować ?

 

Z dodatkami czy bez?

Bez dodatków to 98zł.

A z dodatkami to nikt nie wie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, abtb napisał:

plus koła i tablica plus koszt wysyłki (razem około 44 zeta) to już fajna sumka :mrgreen:

Dolicz jeszcze maski do oszklenia i zestaw kalkomanii i dobijamy do 200 zł.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Xmen napisał:

Dolicz jeszcze maski do oszklenia i zestaw kalkomanii

A coś "toczonego" też by można było? Bo wtedy fiknęlibyśmy już ponad 200 :haha:

Aha, jeszcze fotel oraz żywiczne bomby z trawionymi brzechwami i zdecydowanie ssssuniemy ku 300  :mrgreen:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sklejaczy odrzutowców to chyba chleb powszedni, z ich żywicznymi kokpitami, podwieszeniami, i potężnymi arkuszami kalkomanii :szczerbol:

 

7 minut temu, abtb napisał:

A coś "toczonego" też by można było? Bo wtedy fiknęlibyśmy już ponad 200 :haha:

Aha, jeszcze fotel oraz żywiczne bomby z trawionymi brzechwami i zdecydowanie ssssuniemy ku 300  :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Xmen napisał:

Bez dodatków to 98zł

 

34 minuty temu, abtb napisał:

plus koła i tablica

 

Tak sobie właśnie oglądam Mustangi w sklepie :

Tamiye gdzieś z grubsza po 90 PLN , Eduard jeden jest po 70 . Pomijam wersję i jeszcze tańsze firmy.

Teraz uwaga -to się tyczy skali 1/48 . Wybór którego kupić nie będzie skomplikowany . Proszę się nie obrazić jeśli ktoś klei tylko 1/72 . Wtedy to wygląda inaczej .

Edytowane przez Hello
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hello napisał:

 

 

Tak sobie właśnie oglądam Mustangi w sklepie :

Tamiye gdzieś z grubsza po 90 PLN , Eduard jeden jest po 70 . Pomijam wersję i jeszcze tańsze firmy.

Teraz uwaga -to się tyczy skali 1/48 . Wybór którego kupić nie będzie skomplikowany . 

Jak to ktoś kiedyś napisał:"Tanio to już było"

Prawda zaś jest taka że dopóki ludzie akceptują ten wzrost cen to dlaczego firma  z tych podwyżek rezygnować.Każdy chce zarobić jak najwięcej.Biznes to nie misja i działalność charytatywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BRAVO112 napisał:

to jest polityka edka.

Nie tylko Edka.Zobaczcie co wywija SH.Najpierw  przy okazji modeli P-40 a teraz Bf-109 E.Wprawdzie pod szyldem CMK ale to jeden holding jest i wszystko zostaje w rodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię w celowy błąd przy tych kołach. Dla mnie to brzmi jak teoria spiskowa, szczególnie, że AH nie robi już żywic, więc na tym błędzie nie zarobi. Zabrakło takiej oceny, jaką zrobił KFS, tylko przed wysłaniem projektu do narzędziowni. Projektant nie jest czasem w stanie zauważyć własnych błędów. To jest b.ciekawe zjawisko. Kiedyś dumny pochwaliłem się budowanym modelem, opowiadam koledze jak tu i tam poprawiłem zestaw, a on po paru sekundach zobaczył babola, który mi po prostu umknął. I pewnie nigdy sam bym tego nie zauważył. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, letalin napisał:

Wątpię w celowy błąd przy tych kołach. Dla mnie to brzmi jak teoria spiskowa,

Ja też tak uważam i nawet nie sugeruje że to jest zrobione specjalnie.Poprostu niedopatrzenie i tyle.Szkoda tylko że nie wychwycone prędzej bo byłby jeden "babol" mniej.

Śmiem nawet twierdzić że duża część osób która kupi ten model i tak wymieni koła na żywiczne choćby nie wiem jak te plastikowe były zrobione.

Jednak mimo wszystko na takie rzeczy trzeba zwracać uwagę bo może ktoś z firmy to przeczyta i następnym razem się przyłożą.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, letalin napisał:

Zabrakło takiej oceny, jaką zrobił KFS, tylko przed wysłaniem projektu do narzędziowni. Projektant nie jest czasem w stanie zauważyć własnych błędów.

Dokładnie, tylko szkoda że mając wszystkie atuty w ręku powiedzieli ,,pas".

Mogli jednym strzałem skasować konkurencję,  a tak trzeba będzie walczyć...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam walczyć. Wprawkę w mistercraftach całe forum ma to takie pierdoły to pikuś. Ekhm przepraszam pan pikuś

Edytowane przez Moses
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, myszaty napisał:

Nie myślałemno sklejaczach...

Raczej o miejscu na rynku...

Mogli mieć model praktycznie bezbłędny..

Aaa to tym bardziej, mimo tych wpadek, podobno nie ma lepszego merytorycznie Mustanga, więc nie sądzę aby chłopaki z Army mieli czym się martwić.

 

5 minut temu, Maxy napisał:

a skleił juz to ktoś? Bo na razie to tylko obrazki z wypraski.

Rafchart mną YT sprawdzal pasowanie, ale nie oglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj będę niemodny, ale mnie ostatnia polityka AH tak drażni, że nie mogę się powstrzymać. Od razu zaznaczę, że nie chodzi mi o dokopanie tej firmie bo jestem do nich uprzedzony i kibicuję jakiejś konkurencji, wręcz przeciwnie chciałbym żeby wydawali najlepsze modele na rynku i tego Im życzę, ale nie potrafię już oceniać Ich premier tak cukierkowo jak niektórzy to robią, no i również oceniam te modele przez pryzmat ich wycen. 

W ogóle czemu to wydanie AH nazywa jakimś Expert Set? Jakaś mała blaszka z pasami!!? Po jaką cholewcie mi potrzebne siatki do chłodnicy jak te w plastiku i tak są wystarczające, a nawet bardziej niż wystarczające bo ich naprawdę nie będzie widać w wielu przypadkach, a tablica w kokpicie jest na starcie do wymiany. Zaraz mi ktoś napisze, że to ukłon w stronę Yahu, no to czemu nie pójść krok dalej i nie pójść w biznes z Yahu i dawać tą tablice w tym zestawie? I Yahu by na tym skorzystało i klient by był zadowolony..

Stówka za model w 1/72 w wydaniu profipack, który profipackiem jest tylko z nazwy, bo żeby osiągnąć poziom innych profipacków dostępnych na rynku trzeba dołożyć kolejne złocisze!!!

Po drugie ten model już na zdjęciach ma sporo ułomności, jak np koła które bez jakiejś poważnej i trudnej ingerencji, bądź bez dokupienia żywicznych zamienników (znowu wydatek do i tak nietaniego modelu w 1/72) będą szpeciły gotowy model.

Kwestia jamek/zapadlisk pewnie jest do ogarnięcia, no ale też nie rozumiem tych "planowanych" zapadlisk na dolnych powierzchniach skrzydeł, pod zbiornikami. Jak te na klapach wyglądają naprawdę genialnie i można to odnieść do "realu" to te wspomniane wcześniej wyglądają na wyjęte z d... czy tam ta blacha faktycznie się tak uginała? Ja jakoś nie kojarzę.    

Edytowane przez arhtus
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Moses napisał:

Aaa to tym bardziej, mimo tych wpadek, podobno nie ma lepszego merytorycznie Mustanga,

Z merytoryką nie ma co dyskutować bo zdarzają się mniejsze lub większe błędy - w końcu to tylko model w skali.

 

Ciekawi mnie kwestia wad towaru, jako takiego, czy będę mógł reklamować wypraski w sklepie z ich powodu...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wad w wypraskach Mustanga (wciągi/zapadliska ) ; to każdy nabywca takiego ,, trefnego" zestawu powinien go natychmiast  reklamować.

Za kwotę 100 zł , to wszystko powinno być TipTop .Może to by nimi w końcu ,,zatrzęsło" jakby trochę popłynęli .A oni niech się szarpią z firmą która robi im te wtryski.

A jeśli niemożliwe jest uniknięcie takich ,,przypadłości ''to powinni znacząco zmniejszy cenę zestawu !

Nie łudzę się jednak żeby tą firmę było stać na taki krok-nie ta klasa :cry:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.