Skocz do zawartości

P-51 Mustang Arma Hobby


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

Uzasadnianie wysokiej ceny najlepszym stosunkiem ceny do jakości jest ciekawe, bo generalnie np. edkowe spity, migi i inne hellcaty tez są najlepsze na rynku...

Przyrównując tego mustanga do tych zestawów, to też jest on takim ubogim profipackiem, na blaszcze foto parę elementów na krzyż, ambitniejsi i tak będą zmuszeni do kupienia jakiejś blaszki z tablicą do kokpitu, a to jeszcze wywinduje cenę.

Jak dla mnie najlepszym odniesieniem będzie cena Fw190 od IBG, model podobny wielkościowo,  zapewne też najlepszy z dostępnych na rynku i wydany w tym samym trudnym do życia kraju 😄    

Edytowane przez arhtus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, arhtus napisał:

Jak dla mnie najlepszym odniesieniem będzie cena Fw190 od IBG, model podobny wielkościowo,  zapewne też najlepszy z dostępnych na rynku i wydany w tym samym trudnym do życia kraju 😄    

IBG chyba nie musi wliczać licencji od Airbusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arhtus napisał:

Jak dla mnie najlepszym odniesieniem będzie cena Fw190 od IBG, model podobny wielkościowo,  zapewne też najlepszy z dostępnych na rynku i wydany w tym samym trudnym do życia kraju 😄    

 

Tyle, że wtryski są robione w Chinach (formy pewnie też) no i skala produkcji zdecydowanie inna (AH to mała firma). Dyskusja o cenie jest zupełnie bez sensu - poprzednie modele pokazały, że ludzie są w stanie zapłacić więcej. Właściciele byliby głupi, gdyby ustalali cenę słuchając grupki polskich malkontentów - tak się nie prowadzi firmy nastawionej na zyski. Modele to nie są dobra podstawowe, wiec można bez nich żyć. Swoją drogą dlaczego liczycie każdą złotówkę skoro większość modelarzy kupuje więcej niż jest w stanie skleić? To się kłóci z tą opisywaną logiką o opłacalności zakupu 😉

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 zł za model, to dla jednego pryszcz, dla drugiego ok, dla trzeciego za drogo. Jak to mówią - "percepcja to rzeczywistość".

Producent nie dostosuje ceny do moich prywatnych oczekiwań i możliwości. Tyle.

Jesli kupujących będzie za mało, producent zmieni politykę cenową lub skończy produkcję. W przeciwnym wypadku, żadne narzekania niczego nie zmienią.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi klasyk marksizmu-leninizmu dr. Balcerowicz i drugi naginający się prof.Orłowski , chcecie- kupujcie ,nie chcecie-nie kupujcie. I tyle, po co lub dlaczego rozwodzić się nad cęną ?  Macie 50% szans na kupno, drugie 50% na niekupienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, jeśli ktoś nie zauważył. mamy inflację. Nie tylko w Polsce. Brakuje materiałów, towarów, fachowców. Jednocześnie rządy dosypały na rynek tony gotówki. Jest jak jest i się prędko nie zmieni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, BRAVO112 napisał:

i pomyslec, ze modele Ardpola byly po 120 zl ....

A w pierwszych rzutach to niektóre nawet po 80,- 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz Mustang III Arma Hobby. Na blogu  firmowym pojawiła się nowa wersji instrukcji do modelu.  Na rys. 26 dodano opis zeszlifowania wypukłości za osłoną Malcolm Hood. Jest więc postęp. Przepraszam innych modelarzy gdyż może  przeze mnie model będzie na rynku później. Co prawda dalej nie wskazano gdzie ma być ta antena prętowa ale w końcu to model dla doświadczonych polskich modelarzy znających na pamięć budowę Mustanga Skalskiego. :) wiedzą gdzie wywiercić dziurę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mustang oczywiście zacny, ale ja nie kupię. Swoje już skleiłem, zapewne są to modele słabe, najstarszego zrobiłem ze 40 lat temu ... Stoją sobie i nie widzę potrzeby sklejania kolejnego ( choćby najgenialniejszego ). Zamiast niego, sprawię sobie może coś z taśmowej produkcji KP ? Bardziej celuję w modele, które nie miały dotąd miniaturek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kopernik napisał:

Mustang oczywiście zacny, ale ja nie kupię. Swoje już skleiłem, zapewne są to modele słabe, najstarszego zrobiłem ze 40 lat temu ... Stoją sobie i nie widzę potrzeby sklejania kolejnego ( choćby najgenialniejszego ). Zamiast niego, sprawię sobie może coś z taśmowej produkcji KP ? Bardziej celuję w modele, które nie miały dotąd miniaturek.

nic złego w starych słabych modelach. 😎  Mam problem, żeby się ograniczyć z zakupami i więcej planów, niż czasu i motywacji. Jednak postawienie współczesnego zestawu obok "wintasia" jest czymś, co niezmiennie kusi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu,  w domowej gablocie chyba nie. Mam wrażenie, że lepiej dostawić model którego miniaturki jeszcze nie było. Uatrakcyjnia to kolekcję i jest czym się pochwalić. Przebogatego wnętrza i tak nikt z domowników nie zobaczy. Oczywiście, ja podchodzę do sprawy jako zlepiacz, a nie modelarz redukcyjny 😉

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2021 o 23:36, Jostein napisał:

 

Trzy pytania:

1) skąd ten wziernik na prawej powierzchni statecznika pionowego? Nie widzę niczego takiego na zdjęciach (choć nie mam za wyraźnych, tym niemniej - nie widzę.)

 

Jaki wziernik? 😎 Zdjęcie Rafała Książka.

 

FB_IMG_1639164660482.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/photo/?fbid=4731662180190093&set=pcb.5011149242242856

3 godziny temu, letalin napisał:

Jaki wziernik? 😎 Zdjęcie Rafała Książka.

 

FB_IMG_1639164660482.jpg

Pokaż oryginalne zdjęcie, to ci pokażę. Ale przypomnę. Oto zdjęcie. Teraz jasne? Widać, że "znawca" projektował.

I po co rżnąć głupa?

inline.png

Edytowane przez Jostein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jostein napisał:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=4731662180190093&set=pcb.5011149242242856

Pokaż oryginalne zdjęcie, to ci pokażę. Ale przypomnę. Oto zdjęcie. Teraz jasne? Widać, że "znawca" projektował.

I po co rżnąć głupa?

 

Czyli poprawili seryjne formy, co raczej zasługuje na docenienie niż punktowanie "znawców" i "rżnięcia głupa".

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, filipsg napisał:

 

Czyli poprawili seryjne formy, co raczej zasługuje na docenienie niż punktowanie "znawców" i "rżnięcia głupa".

Gdyby armowiec napisał "tak, był taki, ale usunęliśmy jako zbędny" przyznałbym rację. Udawanie, że się nie wie, o co chodzi - to właśnie rżnięcie głupa.

  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2021 o 06:45, Jostein napisał:

Gdyby armowiec napisał "tak, był taki, ale usunęliśmy jako zbędny" przyznałbym rację. Udawanie, że się nie wie, o co chodzi - to właśnie rżnięcie głupa.

to będzie rarytas kolekcjonerski. Chciałbym go mieć.

"Pierwszy P-51B/C Mustang (vintage) z AH z dodatkową inspekcją-cena wywoławcza 200000 Euro".  Za jakieś 50 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez rewelacji.Mialo być super hiper a jednak trzeba szpachlować.

 

Tak wiem.Czepiam się.Mam jednak prawo wyrazić swoją opinię.

Miałem nie kupować ale teraz to kupię z czystej ciekawości jak to wygląda w realu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Kamil chyba obnażył wszystkie niedoskonałości zestawu, w tym efekt dziwnej decyzji o tym, żeby nie nitować kadłuba - o czym pisałem wcześniej. No ale jest jak jest.

Jak dla mnie dużo większym problemem są jednak zapadliska. Nie wiem dlaczego Arma tak się spieszyła z wypuszczeniem modelu. Narzędziownię mają niedaleko, można było poprawić przed rozpoczęciem sprzedaży. Zysk kosztem postrzegania marki. 

A po recenzji Kamila wszyscy będą się doszukiwać zapadlisk, nawet nieco na siłę. Już na jakiejś grupie fejsbookowej czytałem sugestie, że spracowane poszycie na klapie zrobiono po to, by zamaskować zapadliska na grubym elemencie jakim jest klapa. Nie wiem czy w to wierzyć, zobaczymy jak mój Mustang dotrze (już dostałem info o wysyłce, więc niedługo sam się przekonam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.