Skocz do zawartości

INFANTERIEWAGEN/Ommr/SCHWERER PLATF./PANZERJÄGERWAGEN 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie na dużą pochwałę zasługuje szybkość wytwarzania na dość dobrym poziomie kolejnych modeli. Na lekki minus dość duża schematyczność i powtarzalność technik modelarsko malarskich, ale to raczej wynika z tej szybkości.

Myślę że Rafał i tak ma swoja koncepcję więc posty na "tak" jak i te na "nie" (mało ich co prawda) niczego nie zmienią.

Budowa takiego składu w takim tempie jest godna podziwu, ale zagadką pozostaje w zasadzie tylko to - jaki następny model do składu - bo końcowy jego wygląd jest łatwy do przewidzenia.

 

Rafał nie czepiam się, jakby mi się nie podobało to bym nie pisał tu postów - chcę Cie tylko trochę zdopingować, np następny wykonany w technice CM ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 933
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestety, modelarstwem nie zajmuje się tak długi okres,jak większość użytkowników forum - i chyba coponiektórzy za wiele wymagają ode mnie, szkoda że nie od siebie;).

Kiedyś już nadmieniałem, że każdy sobie wybiera co chce robić,ja wybrałem modele dla siebie,nie dla innych(pod innych)

Kolejna sprawa to myk, o którym już wspomniał Artez, nie mogę na każdym wagonie z osobna podwyższać bądź zaniżać "poziomu"(techniki) bo wyglądałoby to conajmniej dziwnie.

Już na samym początku - te tak niektórych bolące kilkadziesiąt stron wcześniej- pisałem że to temat dla mnie obcy i że będę miał z nim problemy.

Sam z siebie , jestem zadowolony, myślałem że będzie dużo bardziej obciachowo - i raczej nie mam się czego wstydzić.

 

 

Rafał nie czepiam się, jakby mi się nie podobało to bym nie pisał tu postów - chcę Cie tylko trochę zdopingować, np następny wykonany w technice CM ????

bardzo dobrze ze sie "wtrąciłeś" - dzięki takim głosom, można conieco zmieniać w swoich pracach( i jak wspomniałeś, tylko autor wybiera sobie to, co mu sie przyda bądź jest w stanie wykonać)

O następnym modelu pozaskładowy nie myśle, tu mam jeszcze do zbudowania conajmniej dwa.

Widziałem kilka modeli AW w tej technice i powiem szczerze, że w bardziej stonowanym sposobie wykonania są niebo lepsze, gdyż te "oryginały" sa zbyt krzykliwe kolorystycznie - i ja raczej tą drogę wybiore(mniej kontrastową), ale to jak wspomniałem za jakiś czas

.Na razie ogarniam temat mocniejszego cieniowania aerkiem, co na pewno jest widać w relacji.

 

Powycinane i poskładane na sucho, teraz szpachla :]

ResizeofDSCF0913.jpg

Teraz dochodzi jeszcze temat odkrywczo wykopkowy, wsadziłem sobie 1 porcję torów, do KTÓREGOŚ pudła.

 

p.s. kwestii buraczanych odzywek na forum poruszał nie będę, skoro na taki poziom pozwalają jego właściciele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestii buraczanych odzywek na forum poruszał nie będę, skoro na taki poziom pozwalają jego właściciele
- Coz mozna powiedziec w kwestii buraczanych odzywek? Chyba tylko to, ze swiadcza one o osobie, ktora raczyla je wyartykulowac. Zapewne zachodza w glowach takich osob tajemnicze i skomplikowane procesy, ktore powoduja takie reakcje - mozna sie jednak domyslec, co je wywoluje...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Rafał nie moge Ci walnąć od razu że jest wspaniale, bo i pewnie tak nie jest. Ale niektóre "rzeczy" są świetne i "świeże". Projekt mi się podoba - ja bym się takiego nie podjął, a i poza tym usłyszałem dobre opinie w Twoim temacie od "znafców". Tak, że sobie obserwuję i czekam na koniec tak jak teraz czekam na walke Gołoty

 

Powodzenia

PS Konkurencję należy bacznie obserwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Coz mozna powiedziec w kwestii buraczanych odzywek? Chyba tylko to, ze swiadcza one o osobie, ktora raczyla je wyartykulowac. Zapewne zachodza w glowach takich osob tajemnicze i skomplikowane procesy, ktore powoduja takie reakcje - mozna sie jednak domyslec, co je wywoluje... Rolling Eyes

Jak zwyle miałes racje.

 

 

w miedzyczasie robię takze to:

ResizeofDSCF0917.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej wersji,miała być w ogóle pod brezentem, więc zginełaby - postanowiłem dac siatke, by przebijała z pod spodu.

Na wagonie na pewno będa stał jakies figurki,ale musze wysypac zapasy i podumac, co chce tam mieć i ile.

Po ustawieniu wrzucę fotki z nimi, byscie podowiedzieli, które jest najwłaściwsze dla Was, a mnie w pełni bedzie odpowiadało - zawsze to jakis kompromis;)

 

Z czego ta siatka?

gaza opatrunkowa

 

 

Długo jeszcze?

może byc nawet zaraz, a poskładasz za mnie tory, pomyślisz nad nasypem, posklejasz i pomalujesz figurki, skleisz jeszcze jeden wagon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale - Od dwóch miesięcy śledzę tylko ten wątek, to co robisz i jak to robisz jest genialne, mówię to ja - kompletny laik i amator. Mimo to potraktuj to jak najbardziej serio. Podziwiam Twoją determinacje i konsekwencję. Ja swojego kotka składam już od kwietnia i mam sklejoną tylko wannę. Jak Ty to robisz cierpisz na bezsenność???

 

P.S. Jak dla mnie to proszę Cię NIE KOŃCZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb nie wiem czy Ciebie takie posty rajcują ale mógłbyś mieć odwage przynajmniej raz przeprosić, najpierw obraziłeś robo87 jak cham który tylko szuka zaczepki i przemilczałeś całą sytuacje. Znając takich jak ty, pewnie i tą przemilczysz i za jakiś czas uraczysz nas znowu swoimi "wypocinami". Pamiętaj że w tym temacie nie jesteś ty, Rafał i grupa gnojków, każdy ma prawo powiedzieć co chce i zapytać o co chce i od poprawiania i upominania jest Moderator ( tak ja upominam ale tylko dlatego że Moderator "delikatnie" zareagował na całą sytuacje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo prawda jak zazwyczaj leży po środku

 

A tak wypowiadając się wreszcie na temat:

Świetny efekt siatki maskującej. Rafale, malowałeś aerografem czy jakoś maczałeś/pędzlami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzu napisał:

"JEŻELI KTOŚ W TYM KRAJU ZMARNUJE TWÓJ TALENT, TO PRZYSIĘGAM ZABIJĘ GO!"

 

Tak, bo talet do modelarstwa to najważniejsza rzecz w życiu. Opanuj się z tym lizaniem dupy

 

Dla jasności bo jakiś kwas się pojawił - ja nie jestem użytkownikiem o nicku Seb!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej byłoby Rafale kupić samą lufę, która w modelu i tak pewno zamieniłeś na toczoną + kartonowy stelaż. Wyglądało by tak samo.

 

Byłoby to widoczne, odpowiednie światło i nie zapomnijmy ze Rafał siatkę naciągnie w celu przymocowania/przybicia na wagonie. Co na pewno uwydatni to co pod siatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, malowane aerografem 2 stronnie.

Smoku,skąd wiedziałeś ...w zestawie była metalowa :p

Na fotkach tak tego nie widac,ale haubica jest delikatnie widoczna no i nie wiem,czy dałbym rade z kartonu takie kształty wyciosać, natomiast piękne mi z papieru wychodza....jak mszcze sie na rachunkach

Model to Dragon 6392.

A prawdy są dwie,moja i Twoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale , myślę że nie ma co zasłaniać całego działa siatką maskującą , na pewno poprzez maskowanie ładunku oddajesz realizm temu projektowi , ale żeby to też się nie odbiło w drugą stronę przez co projekt odrobinę by stracił na uroku , o wiele ciekawiej takie działo by się prezentowało lekko odkryte na platformie niżeli całe zamaskowane.

Nie wiem jaką koncepcje objąłeś wobec tego projektu , tzn. czy ma ono przedstawiać skład w ruchu , czy może podczas postoju , jeżeli podczas postoju na Twoim miejscu odkrył bym część działa i postawił obok grzebiącego w nim figuranta , na pewno taki sceariusz był by ciekawszy od całego zamaskowanego działa, ale to moje zdanie .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do działka może jakiś niemiec malujący białe paski na lufie?

 

A co, zapowiadali opady śniegu?

 

Wg mnie armatka wygląda ciekawie przykryta tą siatką, ale skoro tak ładnie ją pomalowałeś to coś mogłoby wystawać, ot tak "przypadkiem"

 

* nooo chyba, że działon wyjątkowo lubił polować, czy miał wyjątkowego niefarta znajdować się zawsze tam gdzie nie powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o siatke, ta pozostanie na działku ostatecznie.już wspominałem,że zarys haubicy LIVE jest dobrze widoczny.

Nad pierścieniami nie pomyślałem, ale praktycznie byłyby i tak niewidoczne.

Wcześniej takze zrobiłem sobię silnik przykryt brezentem ,to prawdopodobnie będzie stało gdzies obok działka:

ResizeofDSCF0925.jpg

ResizeofDSCF0924.jpg

gdzieniegdzie jeszcze ubabram jakimis olejem,ale musi mi to podeschnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.