Skocz do zawartości

Co lata/spada nad Ukrainą


giberes

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może podjąć się próby wytłumaczenia, o co chodzi tym wszystkim obrażonym i nadąsanym, że ktoś między innymi za nas powstrzymuje ruSSki mir? 

Tak bardzo chcecie, żeby nasi piloci w tych 29-tych nad waszymi klawiaturkami ganiali  wojenno-wozduszne siły?

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Mikolaj75 said:

Czy ktoś może podjąć się próby wytłumaczenia, o co chodzi tym wszystkim obrażonym i nadąsanym,

Popij woda i zapomnij. Znak czasów. Masz net , klawiaturę to możesz oceniać wszystko i wszystkich. Mało tego, możesz na yt zacząć publikować filmy i może ktoś to nawet oglądać. 
Nie ma co tłumaczyć a tym bardziej się tym przejmować. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

przestarzałe Mig 29 jeszcze miesiąc temu były tarczą Warszawy i wierzyliśmy, że dadzą radę

zaryzykowałbym tezę, że ta wiara nie była zbyt wielka wśród ich bezpośrednich użytkowników 😏

Cytat

na drony chyba nie będzie polował

No właśnie polowanie na drony i pociski manewrujące to w tej chwili ich główne zadanie.

Cytat

Mi-8 biorą i jakoś nie krytykują

Mi-8 swoje podstawowe zadanie czyli transport z punktu A do B wciąż może całkiem dobrze wypełniać. MiG-29 swojego, czyli obrony powietrznej skutecznie nie wypełni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Piotr Dmitruk napisał:

Zdaniem rzecznika, Ukraina pilnie potrzebuje F-16, które przeszły kilka etapów modernizacji

Dlatego wspomniałem o możliwości zakupu przez Ukraińców tego co im się wymarzy, a jeśli im nie odpowiada co możemy dać niech po prostu nie przyjmują. Jeśli ktoś wierzy w możliwość działania ich samolotów nad ugrupowaniem przeciwnika to niech pamięta, że Rosjanie mają co najmniej porównywalną obronę plot. W związku z tym jak jeden z kolegów zaznaczył raczej będą wspierać własną obronę i w tym charakterze będą się sprawdzać. Tak oburza mnie forma podziękowania, ponieważ nie słyszałem o jakiejkolwiek krytyce kiedy odbierali 60 letnie Hawki, niewiele młodsze Aspidy, czy pamiętające wojnę w Wietnamie M113. Przy okazji Panie Mikołaj75 podziwiam Pańskie dokonania modelarskie, ale proszę nie pisać pierdół o Rosjanach nad Warszawą, ale jeśli tak Pan postrzega ich możliwości tym bardziej wolałbym Mig-29 po naszej stronie niż FA-50, które mają je zastąpić.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2023 o 18:10, wprzybylak napisał:

a jeśli im nie odpowiada co możemy dać niech po prostu nie przyjmują. 

A jaka jest perspektywa czasowa otrzymania F-16? Albo żadna, albo  przynajmniej kilkumiesięczna.

Więc co? Mają poprosić: "Panie Putin, niech Pan na rok przestanie strzelać, to my poczekamy na Vipery, i wtedy się postrzelamy"

🙄

Tekst jest prosty: dziękujemy za to co jest, ale potrzebujemy więcej, tego co może dać nam przewagę nad wrogiem.

A może jednak dla niektórych ten tekst jest za trudny.

  • Like 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Dmitruk napisał:

A może jednak dla niektórych ten tekst jest za trudny.

No właśnie,tylko dla kogo, Ukraińcy jasno dają do zrozumienia, że niechętnie przyjmują coś co jest ich zdaniem "szrotem", ale skoro za darmochę to w ostateczności je wezmą. Przy czym  Polacy zachowajcie się poważnie i w końcu przekażcie nam część swoich eFów, najlepiej z pakietem broni stand off.

 

2 godziny temu, bulik58 napisał:

Poza tym otrzymujemy również pieniądze z UE za wysłana broń , nawet jeśli nie pokrywają one 100% wartości jak i tempa tychże wypłat, wczoraj podawano w radiu o kolejnej takiej wpłacie .

2 godziny temu, bulik58 napisał:

P.S. Jeśli ktoś porównuje M113 wysłane na Ukraine z tymi które ,, pamietają wojnę w Wietnamie,, to może warto przypomnieć iż Migi 29 wersji 9.13 produkowane były od 1986 r. wersja 9.12 jest jeszcze starsza . 

I tu kłania się umjejętność czytania ze zrozumieniem, miałem na myśli dokładnie to jak wiekowe są typy uzbrojenia wskazane przeze nie nie twierdząc przy tym, że Migi to nówki sztuki. Ale jak widać przekaz zbyt skomplikowany... 

Co do zapłaty za sprzęt przekazywany za granicę jakoś nikt nie poruszył tego tematu, ale to nie Ukraińcy za to płacą(oczywiście mówimy tu o pieniądzach), tylko inne kraje, więc to ew. Bruksela mogłaby nam wytknąć, że sprzedajemy sprzęt niepełnowartościowy oczekując za niego kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, wprzybylak napisał:

No właśnie,tylko dla kogo, Ukraińcy jasno dają do zrozumienia, że niechętnie przyjmują coś co jest ich zdaniem "szrotem", ale skoro za darmochę to w ostateczności je wezmą. Przy czym  Polacy zachowajcie się poważnie i w końcu przekażcie nam część swoich eFów, najlepiej z pakietem broni stand off.

 

Ale prima aprilis to się skończył, więc nie żartuj sobie tutaj.

Chyba, że rzeczywiście masz problemy z czytaniem. Albo już zacząłeś ostro świętować.

Pozdrawiam,

Michał

Edytowane przez socjo1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale jest triduum paschalne, więc używki przynajmniej w moim przypadku nie wchodzą w grę, ale w przeciwieństwie do niektórych osób nie postrzegam Ukraińców jako rycerzy na białych koniach, tylko realistów próbujących ugrać w tej sytuacji jak najwięcej dla siebie.  Co nie zmienia faktu, że my też powinniśmy być realistami i wspomagać ale w miarę możliwości nie ponad ich miarę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bulik58 napisał:

Potwierdzam , nie tylko ja ten problem zauważyłem inni też to zauważyli przedemną i o tym pisali.

Cieszy twoje spostrzeżenie, więc nie jest jeszcze tak źle nadal jest dla ciebie nadzieja. Proponuję więcej literatury,  dłuższych form pisanych jeszcze będziesz w stanie rozszyfrować przekaz dłuższy niż dwa zdania.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sam to napisałeś 

 

47 minut temu, wprzybylak napisał:

...nie postrzegam Ukraińców jako rycerzy na białych koniach, tylko realistów próbujących ugrać w tej sytuacji jak najwięcej dla siebie. 

 

Więc

 

48 minut temu, wprzybylak napisał:

Co nie zmienia faktu, że my też powinniśmy być realistami i wspomagać ale w miarę możliwości nie ponad ich miarę.

 

Dlatego dostali MiGi-29 a nie Gwiazdę Śmierci zakupioną od USA za naszą kasę.

 

BTW Jeśli każdy z tych przekazanych Migaczy uratuje tylko jedną osobę przed ruskim mirem i ich sposobem wyzwalania to twierdze, że było warto.

Z drugiej strony jakby nasi mieli dalej latać i znowu jakiś by spadł zabijając pilota to bym się wqrwił. Pilotów nie mamy na pęczki...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jak społeczeństwo jesteśmy jacyś dziwni. Pierwszy raz od bodaj 300 lat  to nie my musimy ginąć, nie nasz kraj jest rujnowany mało tego, zarabiamy na tym. Ale nie, musi być grupa idiotów na każdym poziomie, od polityków do zwykłych ludzi,  którzy muszą z każdym wpisem udowadniać jak są głupi. Ktoś im podrzuci debilną interpretacje i oni bezrefleksyjnie powtarzają te bzdety. A można się zwyczajnie zamknąć. 
 

Edytowane przez Luljan
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak ukraincy hajcowali ludzi w Pałącu Związków w Odessie w 2014 roku to tez uzywali zapałek natowskich z demobilu czy swoich ukraińskich? Efekt był śmiertelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Luljan napisał:

Ale nie, musi być grupa idiotów na każdym poziomie

Nie Bądź taki samokrytyczny.

 

Godzinę temu, greatgonzo napisał:

Co to?

Odsyłam do Wikipedii

 

1 godzinę temu, mirage3 napisał:

Dlatego dostali MiGi-29 a nie Gwiazdę Śmierci zakupioną od USA za naszą kasę.

W zasadzie powtarzasz moje wypowiedzi, być może w końcu dojdziemy do porozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, giberes napisał:

Wszyscy straszą nas czymś "ruskim". Jest to słowo raczej historyczne i odnosi się do terenów dzisiejszej Ukrainy w głównej mierze. Kogo/czego mamy się więc bać ? Ukraińców?

 

I to jest bardzo dobre pytanie.

Jednego pana też gnębiły pytania.

Czy odpowiedział sobie na nie? Jak to go zmieniło? Tyle pytań, a odpowiedzi jak nie było, tak nie ma...

 

A na Twoje pytanie:

Cytat

Kogo/czego mamy się więc bać ? Ukraińców?

 

To odpowiem, że tak, rusofile i onucki rzeczywiście chcą wzbudzić takie strachy. Straszki na Laszki. Takie mają dyspozycje z centralki, taką mają konstrukcję mentalną, różnie, nie mi oceniać.

Mam nadzieję, że pomogłem. 

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, giberes said:

odnosi się do terenów dzisiejszej Ukrainy

Fundamentalnie się mylisz. Problemem nie jest terytorium, nawet nie etniczność taka czy inna. Problemem bywają systemy polityczne i agresywne państwa. I Rosja takim państwem jest. Co by tutaj ktoś nie mówił, jakby nie relatywizowała, obrażał się, że Ukraińcy są lub nie są wdzięczni wystarczająco. To fakt jest taki, że Rosja jako państwo jest agresywna od stuleci. Świński raj, który nie dba o swoich tym bardziej o innych. Taka była zawsze i nie będzie chyba inna. Nawet mityczny Nawalny tego nie zmieni bo to taki sam kacap. Kto tego nie rozumie dla mnie jest osłem. A Ukraińcy niech walczą, my im pomagajmy z całych sił bo nam się to opłaci. A jak się zachowają po wojnie, to zobaczymy. Przewiduję, raczej pokorę i dekady podnoszenia się z ruiny. 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, rozumiem różnicę oczywiście. Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że „ ruski” w kontekście zagrożenia oznacza Moskali. A dzielenie włosa na czworo to wiesz, możemy to robić. Tyle, że spory tu i tam nie tego dotyczą. 
Generalnie słychać a to, że się rozbrajamy a to, że nie są wdzięczni, za Wołyń nie przepraszają i tak dalej. A prawda jest taka, że to są ważne pytania ale nie na teraz. Teraz trzeba kacapow maksymalnie osłabić skoro  byli na tyle głupi żeby paluchy w drzwi  wsadzić. Uciąć brudne paluchy i już.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luljan, ja się odnoszę wyłącznie do słownictwa, Polakom wszystko co na wschodzie jest ruskie, bo to ma obrażać Rosjan, ale powinniśmy cały czas mówić/pisać Rosja napadła, Rosjanie mordują, itp. A tak to mi przypomina jak Żyd mówił Ukraińcom kiedy mają Boże Narodzenie świętować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, lepiej Rosję nazywać Rosją, tylko musisz brać pod uwagę fakt, że w języku potocznym, dzisiaj używanym ruski to rosyjski. Nic na to nie poradzisz. Przecież Ukraińcy czy Białorusini nie mówią o sobie, że są Rusinami. 
A przynajmniej nie jest to w użyciu potocznym. Przecież nie mówisz, że jesteś Lachem, ale wiesz skąd się wzięło  i kiedy to słowo było powszechnie używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.