Skocz do zawartości

Co lata/spada nad Ukrainą


giberes

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Adams M1A1 napisał:

pisząc coś o "niezwyciężonej i legendarnej Armii"

W którym miejscu o niej pisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adams M1A1 napisał:

Myślę że to  jedyna pozytywna wiadomość dla "rozumiejących Rosję" w ostatnim dość długim okresie czasu, sukcesów brak, ukraińska ofensywa się rozwija

Daj spokój, niech każdy zajmie się tym co mu najlepiej wychodzi, w twoim przypadku sugeruję powtarzanie przekazu dnia w TVN/TVP/różnych mediach z Ukrainy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzes napisał:

W którym miejscu o niej pisałem?

No fakt  zapomniałem napisać sprzęcie i personelu tak będzie dobrze Władco działu lotniczego? Jakoś o ruskich piszesz w sposób neutralny więc jak widać chyba można.

 

6 godzin temu, wprzybylak napisał:

Daj spokój, niech każdy zajmie się tym co mu najlepiej wychodzi, w twoim przypadku sugeruję powtarzanie przekazu dnia w TVN/TVP/różnych mediach z Ukrainy.

Wiesz to akurat było z Onetu:szczerbol: , a tak poza tym nic nie rozumiem z tego bełkotu, możesz rozwinąć????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2023 o 02:05, Greif napisał:

@martinellosię omsknęło 😉

em nagrodę już odebrał 😉 na razie ostrzegawczo, ale w razie recydywy... 

mam odbezpieczoną dwururkę i nie zawacham się jej użyć :)

Nie wachaj się, skoro miłośnik banderyzmu oraz klaczkiwskiego konkretnie wskazuje to musisz to zrobić. 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki artykuł na Wp:

 

https://wiadomosci.wp.pl/polak-opowiada-o-tragicznej-sytuacji-w-ukrainie-sprzet-pali-sie-jak-zapalki-6934373478947744a

 

a w nim takie kwiatki:

 

"Sławomir Wysocki - Polak, który regularnie jeździ do Ukrainy z pomocą, opowiada, jak bardzo tragiczna panuje tam sytuacja. - Straty ludzkie są ogromne. Zachodni sprzęt pali się jak zapałki. Jest znacznie gorzej niż jest to powszechnie przedstawiane - mówi"

 

"Jak walczący na froncie Ukraińcy odnoszą się do systemu obrony rosyjskiej? - Są przerażeni - mówi krótko Wysocki. - Wiedzą, że armia rosyjska nauczyła się już wszystkiego i nadrobiła wszelkie zaległości, są dokładnie przygotowani. Rosjanie mają bardzo dobre wojska inżynieryjne. System obrony był budowany przez firmy budowlane. To nie chłop machał saperką, by zbudować okop. Przyjeżdżały firmy, lały beton, robiły umocnienia w stylu Linii Maginota. A tych linii są trzy, cztery - dodaje"

 

"Czy w związku z tak trudną sytuacją na froncie, z coraz liczniejszymi ofiarami, są jeszcze chętni, by bronić swojej ojczyzny? - Chętnych nie ma. Szuka się ich nawet na ulicach. We Lwowie są "łapanki" poza centrum miasta, zabiera się ludzi z budowy, wchodzi się do knajp, gdzie przychodzi pić piwo klasa robotnicza i "zgarnia się" ludzi - mówi."

 

"W jego ocenie Władimir Putin traci na wojnie "plebs". - Wysyła tam najbiedniejszych, niewykształconych, ludzi, którzy chcą się dorobić. A Ukraińcy tracą kwiat swojego społeczeństwa. To straty jak w Powstaniu Warszawskim - dodaje obrazowo. I podkreśla: - Giną najbardziej doświadczeni ludzie, także ci, którzy walczyli już w 2014 roku. Ci bez doświadczenia przeżywali wiosną w Bachmucie cztery godziny."

 

Jak nic pan Sławomir to onuca i ukryty J-23 naszych czasów :haha:

Czy my kiedykolwiek dowiemy się prawdy o tej wojnie?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby klikające serduszka proszę o przemyślenie tego "ruchu", bo jak wiadomo "linia musi być jedynie słuszna"  i można oberwać jakimś "stosownym" epitetem :haha:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Wiesz to akurat było z Onetu:szczerbol: , a tak poza tym nic nie rozumiem z tego bełkotu, możesz rozwinąć????

Na tym polega twój problem, w związku z tym pozostań przy tym co już sugerowałem. Na tym kończę dyskusję z tobą, kilku kolegów próbowało i zawsze kończy się idiotyczną pyskówką na którą nie mam ochoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, abtb napisał:

...

Wierzycie tylko w to, w co chcecie wierzyć.

Taki przykład z naszego podwórka, do zastanowienia się. Pewnie ludzi tworzących formy do modeli redukcyjnych, produkujących je, malujących obrazki na pudełka, konfekcjonujących modele, jako fachowców w swoich dziedzinach, można zaliczyć do "kwiatu społeczeństwa". A tymczasem przemysł modelarski w Ukrainie rozwija się dynamicznie. I dotyczy to nie tylko tej jednej dziedziny. Więc jakoś nie do końca wierzę w taką wizję apokalipsy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotr Dmitruk napisał:

Wierzycie tylko w to, w co chcecie wierzyć.

Taki przykład z naszego podwórka, do zastanowienia się. Pewnie ludzi tworzących formy do modeli redukcyjnych, produkujących je, malujących obrazki na pudełka, konfekcjonujących modele, jako fachowców w swoich dziedzinach, można zaliczyć do "kwiatu społeczeństwa". A tymczasem przemysł modelarski w Ukrainie rozwija się dynamicznie. I dotyczy to nie tylko tej jednej dziedziny. Więc jakoś nie do końca wierzę w taką wizję apokalipsy.

To pierwsze zdanie jak ulał pasuje do Twoich publicznych wypowiedzi w nośnym ówcześnie temacie 3-2 lata temu, ale to dygresja. Wracając do meritum, gros tego potężnego przemysłu modelarskiego to są przedsiębiorstwa kilku- lub kilkunastoosobowe. Naprawdę dużych (a i to w naszej branży oznacza zazwyczaj setkę luda z okładem) firm masz całe dwie, z czego jedna w całości wyprowadziła się do Polski, a druga żeni wypraski w promocyjnych cenach każdemu, kto się nawinie, bo widocznie jest to dla nich aktualnie łatwiejszy biznes niż kompletowanie i sprzedaż całych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sześciu ukraińskich pilotów zginęło w katastrofie dwóch helikopterów w obwodzie donieckim 29 sierpnia w nieznanych okolicznościach – podał portal Kyiv Independen.

Piloci należeli do 18. Brygady Lotnictwa i w chwili zdarzenia wykonywali zadania wojskowe w kierunku Bachmutu – powiedział ukraińskiemu portalowi Suspilne rzecznik brygady Jewhen Rakita.

W katastrofie w pobliżu Kramatorska całkowicie zniszczone zostały dwa śmigłowce wojskowe Mi-8. Na miejscu odnaleziono ciała wszystkich sześciu żołnierzy.

 

https://kresy.pl/wydarzenia/kolejna-katastrofa-lotnicza-na-ukrainie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, caughtinthemiddle napisał:

To pierwsze zdanie jak ulał pasuje do Twoich publicznych wypowiedzi w nośnym ówcześnie temacie 3-2 lata temu, ale to dygresja. ...

Jeśli dobrze odczytuję, co masz na myśli, to moja wiara podparta była nie doniesieniami dziennikarzy, a pracami naukowymi, oraz własnym doświadczeniem, ponieważ byłem dosłownie w środku tego zamieszania. Potwierdzeniem tego są miliony nagrobków i pacjenci, którzy nadal przychodzą do mnie z konsekwencjami po przebytej chorobie. Grube pudło, strzelaj dalej, jeśli masz poważne argumenty.

 

EDIT: Amory, Miniart, Modelsvit, ICM, MasterBox, Roden, AMG, Wingsy kits, Amodel, Mikromir, Clear prop,  A&A models, Avis, Dora Wings, Sova M i ostatnio  Litaki. Dwie firmy? Coś przespałeś Maćku.

Edytowane przez Piotr Dmitruk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzes napisał:

Sześciu ukraińskich pilotów zginęło w katastrofie dwóch helikopterów w obwodzie donieckim 29 sierpnia w nieznanych okolicznościach – podał portal Kyiv Independen.

Piloci należeli do 18. Brygady Lotnictwa i w chwili zdarzenia wykonywali zadania wojskowe w kierunku Bachmutu – powiedział ukraińskiemu portalowi Suspilne rzecznik brygady Jewhen Rakita.

W katastrofie w pobliżu Kramatorska całkowicie zniszczone zostały dwa śmigłowce wojskowe Mi-8. Na miejscu odnaleziono ciała wszystkich sześciu żołnierzy.

 

https://kresy.pl/wydarzenia/kolejna-katastrofa-lotnicza-na-ukrainie/

 Podobno próbowali lądować żeby się ukryć przed Su-35S, który został poderwany z lotniska i kierował się w ich stronę. Coś poszło nie tak i oba śmigłowce się rozbiły.

 

https://aoxion.xyz/uk/ukraine-loses-nine-pilots-in-one-week-as-two-helicopters-crash-in-donbas-166051.html

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2023 o 12:55, Xmen napisał:

Te wszystkie portale w Rosji są tak niezależne jak TVP obiektywna i prawdomówna.:haha:

Meduza akurat jest niezależna, jest zablokowana w Rosji i bez VPN nie ma możliwości czytania ich artykułów (siedzibę też mają nawet poza Rosją w Rydze bodaj). Jako jedyny (lub jeden z nielicznych) portali rosyjskojęzycznych wprost piszą o wojnie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Meduza_(rosyjski_portal)
Zanim coś napiszesz zastanów się 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rudolf24 napisał:

A masz jakiś kontrargument oprócz emotki ?

Ale po co? 

Ty masz swoje zdanie na ten temat a ja swoje.

Ani ja nie przekonam Ciebie ani Ty nie przekonasz mnie.

Tego się trzymajmy.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Edytowane przez Xmen
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy filmik opisujący sytuacje z pierwszych godzin ruskiej inwazji - próbę desantu na lotnisko Hostomel .

Może trochę amatorska ale dość szczegółowa analiza z fragmentami prawdziwych nagrań z walki.

 

EDIT  -----------------------

 

a tu jeszcze podobny filmik po polsku

 

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, M.A.V. napisał:

ciekawy filmik

Świetnie wygląda lądowanie Iła-76 w asyście śmigłowców Mi-24.

image.png.e0cae9ba993838abf657694bc35aefa0.png

W drugim filmie mówi się o tym, że Iły-76 nie doleciały do lotniska Hostomel.

Pamiętam jak informowano  o zestrzeleniu koło Kijowa Iła-76 z desantem.

(Choć wówczas mało kto był świadomy, że właśnie ruszała wielka machina  propagandowa)

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opony to prawdopodobnie proba maskowania samolotow przed algorytmami automatycznego rozpoznawania obrazu, ktore wykorzystuja ukrainskie drony. W koncu palaca sie opona spowoduje wiecej strat niz pozytku.

 

15 hours ago, Grzes said:

Choć wówczas mało kto był świadomy, że właśnie ruszała wielka machina  propagandowa

 

Propaganda obu stron byla oczywista od poczatku, z mala roznica ze ukrainska byla lepiej zaplanowana i bardziej wiarygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.