Skocz do zawartości

Gaz Tigr i inne MRAP w działaniach w Ukrainie


Bartosz Ciesielski

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, mandrivecs napisał:

To ja się pytam znowu - jeśli jest z RUS tak źle, to czemu UKR dostają obecnie ciężkie baty..?

Niech kolega uważa bo wdając się w taką dyskusję można bardzo łatwo załapać się na "łatkę" cyt: pożytecznego idioty,onucy , ruskiego trola i jeszcze czego tam innym przyjdzie do głowy.

Dopuszczalna jest tylko jedna linia narracji.Bezkrytycznie pro ukraińska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Xmen napisał:

Dopuszczalna jest tylko jedna linia narracji.

Jak to w demokracji :haha:

 

 

Edytowane przez abtb
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mandrivecs napisał:

to czemu UKR dostają obecnie ciężkie baty..?

Oj tam , przesadzasz :haha: - po 17 dniach ofensywy odzyskali 113km2 terenu czyli włażą w ruskie linie obronne z impetem 100 do 400m dziennie. W takim tempie  dotrą  :kaleka:do głównej linii obrony RUS za jakieś miesiąc.  A potem  "My Zachód" dosypiemy kolejnych Leopardów, Bradlejów i innych MRAPów  załadowanych tysiącami ton amunicji i UKR "pójdą jak w masło" :mrgreen:

Tylko żeby im  nie wyszła lipcowa powtórka z "Cytadeli" :wink:   Chociaż, w sumie, skoro rok 1943 był rokiem przełomu to czemu 2023 ma takim nie być :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, abtb napisał:

po 17 dniach ofensywy odzyskali 113km2 terenu czyli włażą w ruskie linie obronne z impetem 100 do 400m dziennie. W takim tempie  dotrą  :kaleka:do głównej linii obrony RUS za jakieś miesiąc. 

Proszę nie siać defetyzmu.

Wszak wszelkie media podają że Ukraińska kontrofensywa posuwa się w oszałamiającym tempie a rosjanie poddają się/ uciekają setkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

 

Ludzie, skończcie proszę z tymi dyrdymałami, bo to forum modelarskie, a nie zebranie aktywu partyjnego,  starczy głównego scieku, gdzie takie bzdety adresowane dla "inteligentnych inaczej"  o Ukr.  blickrigu i demografii piszą.

 

ps. Bradley,  jaka wersja tego pojazdu na Ukrainę trafiła ? Cz to ta jak w "Iraq 2003" m2a2   13205 Academy ?? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chorąży napisał:

Ludzie, skończcie proszę z tymi dyrdymałami, bo to forum modelarskie, a nie zebranie aktywu partyjnego,  starczy głównego scieku, gdzie takie bzdety adresowane dla "inteligentnych inaczej"  o Ukr.  blickrigu i demografii piszą.

 

ps. Bradley,  jaka wersja tego pojazdu na Ukrainę trafiła ? Cz to ta jak w "Iraq 2003" m2a2   13205 Academy ?? 

Nie ja to zacząłem, ale tylko starałem się wyjaśnić że ta 2-ga armia świata  podobnie jak to upadające imperium to wydmuszka która nawet nie potrafi wyprodukować i wdrożyć systemu kierowania ogniem do czołgów  ( ich wszystkie "nowoczesne" czołgi wyposażone były i są  w SKO Thalesa:szczerbol:), oraz że taktyką "walca parowego" w XXI wieku się wojen nie wygrywa. Co do tego Bradley'a to patrząc na zdjęcie zamieszczone przez Kolegę Bartka bardziej adekwatnym i lepszym jakościowo będzie wyrób Tamiya  M2A2 ODS o numerze katalogowym 35264 o taki:

https://www.mojehobby.pl/zdjecia/3/2/7/213_rn.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Nie ja to zacząłem, ale tylko starałem się wyjaśnić że ta 2-ga armia świata  podobnie jak to upadające imperium to wydmuszka która nawet nie potrafi wyprodukować i wdrożyć systemu kierowania ogniem do czołgów  ( ich wszystkie "nowoczesne" czołgi wyposażone były i są  w SKO Thalesa:szczerbol:), oraz że taktyką "walca parowego" w XXI wieku się wojen nie wygrywa. Co do tego Bradley'a to patrząc na zdjęcie zamieszczone przez Kolegę Bartka bardziej adekwatnym i lepszym jakościowo będzie wyrób Tamiya  M2A2 ODS o numerze katalogowym 35264 o taki:

https://www.mojehobby.pl/zdjecia/3/2/7/213_rn.jpg

Ja nie szukam tego "kto zaczął" tylko proszę pokornie, żeby nie zamieniać forum modelarskiego w ściek, , tu nic nikomu w sprawach politycznych nie trzeba wyjaśniać, bo to forum odwiedzane jest przez ludzi światłych i  myślących.

ps. thx czyli M2a2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, chorąży napisał:

Ja nie szukam tego "kto zaczął" tylko proszę pokornie, żeby nie zamieniać forum modelarskiego w ściek, , tu nic nikomu w sprawach politycznych nie trzeba wyjaśniać, bo to forum odwiedzane jest przez ludzi światłych i  myślących.

ps. thx czyli M2a2

 Panie Chorąży, z tymi  światłymi i myślącymi ludźmi i kibicującymi 2-giej armii świata to bym się trochę spierał. Człowiek światły i myślący doskonale wie kto zaczął tą wojnę ,kto komu pustoszy kraj i popełnia zbrodnie wojenne torturując i mordując niewinnych cywilów, i jeńców wojennych. Tak, koniecznie wersja ODS ta którą pokazałem.

  • Like 2
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje prośby o niezanieczyszczanie forum Modelarskiego  ściekiem spełzają na niczym.

 

Bardzo proszę Moderatora o bana dla nas obu, a więc  "Adams M1A1"  i  "Chorąży"   gdyż publikowane treści nie mają nic wspólnego z Modelarstwem.

 

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzes napisał:

Niee, no. To sprzęt z filmu "Złoto dezerterów" :mrgreen:

image.png.bf6030c61985f4d7b1a42f5d0923c46e.png

image.png.63d79e49b9b41d39bc8a695ebced993f.png

Oznakowaniem dużo się nie różni a to może wprowadzać w błąd.:bleh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, giberes napisał:

jak mogłeś tak mnie zdemaskować. 

Toż chyba lepiej ja, niż żeby fakty znów były ustalane w rozmowach telefonicznych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne po pierwszym trafieniu załoga i desant opuścili wóz. Później pomacał go ogień i coś- może ekslozja amunicji sprawiła  że zgubił wieżę. Nikt nie siedział w tym czasie wewnątrz i nie robił za testera. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Grzes napisał:

Toż chyba lepiej ja, niż żeby fakty znów były ustalane w rozmowach telefonicznych :mrgreen:

Nieee, lepiej jest wrzucać jakieś wynurzenia na YT, trenera, specjalisty od surwiwalu czy innych szkoleń ubranego dla większej powagi i oglądalności w mundur polowy WP, który przez 15 lat służby w wojsku nawet d-cą kompanii (kapitanem) nie został:lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.