Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, letalin napisał:

ICM poprawił, a właściwie wyprodukował nowe Po-2, pozbawione tych dużych błędów. Tam był jeszcze problem ze skrzydłami, które odpowiadało wzorowi z początku produkcji, a nie tym wojennym.  

 

Ale tu mowa jest chyba o skali 1-72... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może i na inny wątek, ale w jakimś stopniu też dotyczy Hurka od AH 😁

No i to pytanie chyba głównie do Letalina 😀

Jak się mają kalki Techmodu do Hurricane Mk.IIc RSoX BP588 z rzeczywistością? Są jakieś zdjęcia tej maszyny, można je zastosować do tego co jest w pudełku AH? Szukam i szukam i jedynie znajduję jakieś rysunki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letalin ma urlop,nie ma wszystkiego ze sobą. RS-X jest znany z filmu i zdjęć. Nie znam natomiast interpretacji Techmodu. 

 

Na szybko masz tu film:

https://film.iwmcollections.org.uk/record/1050

Zewnętrzne działka usunięte, zbiorniki do przebazowania, bojowo tak nie latały. Warbird malowany na 33 Sqn ma granatowe litery, a Techmod dał czarne. Trudno być wyrocznią, ale być może dogrzebali się do czegoś, co im dało prawo widzieć tam granatowe litery, albo po prostu ładniej im wyglądały. Nie potrafię rozstrzygnąć. Wybrałbym granatowe. 

Namawiałem AH na zrobienie takiego z 33 Sqn, z białymi, albo dwukolorowymi literami, ale raczej nie będzie. 

Jest jeszcze jeden film, gdzie widać tę maszynę. 

https://film.iwmcollections.org.uk/record/41432/media_id/12484

 

Na pierwszy rzut oka widać, że wygląd liter trochę inny, niż u Techmoda. 

 

 

No i mam swoje Hurricane 1/48, dziś przyszły. Wygląda obłędnie.  

Edytowane przez letalin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Entuzjazm w komentarzach francuskich sklejaczy adekwatny do zawartości pudełka i nikt nie narzeka na cenę:).   Jeden z nich ma rację, że AH 1/48 jest lepszy, niż nowy Revell 1/32.  Drugi, że to najlepszy Hurri we wszystkich skalach. Wg mnie jeden z najlepszych zestawów jakie kiedykolwiek się pojawiły. 

Mam nadzieję, że AH da radę utrzymać ten poziom:) 

Od wczoraj mam u siebie to cudo i chociaż mam rozgrzebanych dziesiątki modeli, to tego zacznę zaraz po powrocie z urlopu. I skończę😎

Edytowane przez letalin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Twoja propaganda jest żałosna. Od dawna nikt nie pisze o cenie, a ty ciagle.

Po  drugie z tego co powszechnie wiadomo, to za bardzo budować modeli nie potrafisz. To jaką wartość mają twoje zapowiedzi?

Po trzecie, zawsze będzie pewna liczba ludzi, którzy kupią nowy  model za niemal każda cenę. I co z tego? Naprawdę uważasz i wierzysz, że ten model będzie się sprzedawał masowo? Jesteś naiwny. Sklep w Uk wystawił ten model za ~44£ jednocześnie obniżył na ~40. To jest ~ 3£ drożej niż w Hannantsie. Mieli ich 19 na teraz mają 10. Chcesz mi powiedzieć że idzie jak woda? Nowości zawsze ktoś kupuje, każde.

Chce sobie Arma wydawać najdroższe modele na rynku niech sobie to robią, ale nie wmawiaj, że to będzie hit nad hity. Zapewniam Cię, że wbrew bajkom i wzmożeniu wielbicieli tak się nie stanie.

Edytowane przez Petee
  • Confused 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nadal, mimo Twoich osobistych ocen ( chociaż pewnie mnie z kimś mylisz) jest fenomenalny model. Jeśli musisz tak, to trudno. Nic na to nie poradzę.  Ja po prostu się cieszę  i tego samego życzę. No i witam nowego użytkownika forum. Fajnie, że się zarejestrowałeś.

Edytowane przez letalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Petee napisał:

Ta Twoja propaganda jest żałosna. Od dawna nikt nie pisze o cenie, a ty ciagle.

Po  drugie z tego co powszechnie wiadomo, to za bardzo budować modeli nie potrafisz. To jaką wartość mają twoje zapowiedzi?

Po trzecie, zawsze będzie pewna liczba ludzi, którzy kupią nowy  model za niemal każda cenę. I co z tego? Naprawdę uważasz i wierzysz, że ten model będzie się sprzedawał masowo? Jesteś naiwny. Sklep w Uk wystawił ten model za ~44£ jednocześnie obniżył na ~40. To jest ~ 3£ drożej niż w Hannantsie. Mieli ich 19 na teraz mają 10. Chcesz mi powiedzieć że idzie jak woda? Nowości zawsze ktoś kupuje, każde.

Chce sobie Arma wydawać najdroższe modele na rynku niech sobie to robią, ale nie wmawiaj, że to będzie hit nad hity. Zapewniam Cię, że wbrew bajkom i wzmożeniu wielbicieli tak się nie stanie.

Lulian ty masz  Petee na drugie imię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doog Models na YT zamieścił recenzję modelu. Wiarygodną, bo po pierwsze Matt skleił zestaw, a po drugie, jest to gość o niewyparzonej gębie, który nie ma żadnych oporów aby zjechać coś co mu się nie podoba. I na pewno nie jest jakimś bezkrytycznym fanem Army. Np. na P-51B nieco marudził. W podsumowaniu stwierdził krótko - miłośnicy Hurricane "muszą" kupić ten model, a pozostali powinni. Bo to jest najlepszy model samolotu śmigłowego w skali 1/48 jaki się ukazał do tej pory. Może nieco przesadza, ale wydaje mi się, że Hurri z Army osiągnie status taki jak Spitfire z Eduarda. Modelu do którego będzie się porównywać nowe zestawy przez następne lata.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Petee napisał:

Po  drugie z tego co powszechnie wiadomo, to za bardzo budować modeli nie potrafisz. To jaką wartość mają twoje zapowiedzi?

Ja wiem, że konfrontacja rzeczywistości z własnymi oczekiwaniami może budzić frustrację, ale takie teksty są wyjątkowo słabe. 

Natomiast nie wiem, jaki jest poziom modelarstwa letalina, lecz to bez znaczenia. Żeby fachowo oceniać modele, nie trzeba być mistrzem modelarstwa. Podobnie jak oceniając książki, filmy, czy mecze piłkarskie nie trzeba być pisarzem, filmowcem itd.

Edytowane przez HKK
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, HKK napisał:

Żeby fachowo oceniać modele, nie trzeba być mistrzem modelarstwa. 

to specjalny przypadek, niewielu wie o nim więcej ode mnie. Długo uczestniczyłem w powstawaniu tego modelu i cieszę się, że się ludziom podoba, bo to najlepsza nagroda.  O trudności dogodzemia wszystkim: Na BM właśnie się ktoś skarży, że nie da się zbudować z zamkniętym podwoziem. Tak, w oryginale osłony podwozia były większe, niż otwory w skrzydłach i to odwzorowano, ale nie da się zrobić z plastiku brzegów osłony tak cienkiej jak w oryginale dzielonej przez 48. Kompromisów tego rodzaju jest trochę w tej niemal doskonałej miiniaturze. Świetnie wygląda na ramkach, składa się prosto, merytorycznie jest bliski ideału. Problemy są, dla mnie kanały wlewowe nie pasują do reszty, to nie jest najnowsza japońska technologia, ale na to chyba AH nie miała wpływu. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanały wlewowe, jest jedna rada: cążki dspiae. Uniwersalne rozwiązanie. Przydaje się też do edka bo tam tez potrafią niespodziankę zrobić przy kanałach.

niezastąpione zwłaszcza przy odcinaniu skrzydeł na końcówkach- tam wlew wchodzi na gorną powierzchnie i nity wypukłe są dosłownie tuż obok.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Petee napisał:

Zapewniam Cię, że wbrew bajkom i wzmożeniu wielbicieli tak się nie stanie.

Oj Luljan Luljan...

 Z tego co powszechnie wiadomo, to za bardzo biznesmenem nie jesteś. To jaką wartość mają twoje oceny?

 

11 godzin temu, Petee napisał:

ale nie wmawiaj, że to będzie hit nad hity.

Nie wiem jak będzie biznesowo bo nie jestem taki mądry jak ty, ale bez wątpienie AH zrobiło nowy level. I mam nadzieję, że teraz jakieś firmy będą chciały dorównać.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Qz9 napisał:

Na kanały wlewowe, jest jedna rada: cążki dspiae. Uniwersalne rozwiązanie. Przydaje się też do edka bo tam tez potrafią niespodziankę zrobić przy kanałach.

W idealnym zestawie dwa prostopadłe cięcia dobrymi cążkami powinny wystarczyć do odseparowania kanału od części. Wiem, że tak miało być, ale jak wspomniałem technologicznie jeszcze polskiej fabryce trochę brakuje do japońskich (np. Gundam, Tamiya, Bandai są perfekcyjne pod tym względem i tam już zwykle  nie potrzeba dodatkowej obróbki) . Ludzie w AH dążą do perfekcji i to się kiedyś stanie. Świadomość problemu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą w głowie się nie mieści, że dożylem czasów, w których anglosascy modelarze cmokają nad polskimi zestawami (nie tylko AH oczywiście) i wzdychają "dlaczego tak u nas nie można"?

30 lat temu myśmy tak cmokali nad modelami Accurate, Monograma i Airfixa ale nawet nie pytaliśmy dlaczego nie u nas. Wszyscy wiedzieli - syf, malaria, korniki i 100 lat za murzynami. Się porobiło...

Edytowane przez HKK
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, letalin napisał:

technologicznie jeszcze polskiej fabryce trochę brakuje do japońskic

A jak oni to robili w.Matchboxach 50 lat temu? Tam części same wypadały z ramek.

Edytowane przez HKK
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.