Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Qz9 napisał:

Doświadczenie....

Myślę, że masz bardzo wysokie oczekiwania co do modelarskich produktów.

 

Moim zdaniem aplikacja nitów HGW to najwyżej średnia wyzwań jakie towarzyszą budowie modelu. Owszem część nitów z linii potrafi odejść przy nakładaniu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by je uzupełnić. Nieregularność kształtów - nie dyskutuję, skoro piszesz to pewnie jest. Jednak dowiedziałem się o tym teraz , od Ciebie. Nakładając je na mojego Spita (galeria na forum) nijak tego nie zauważyłem, więc śmiem twierdzić, że wada nie jest szczególnie istotna. Używałem nitów w różnych skalach by zaprezentować różną wielkość nitów wypukłych stosowanych na ogonie Spitfire.

Oczywiście mogę gorzej widzieć, zaniżać standardy, albo mieć niższy próg ratowania rzeczy przed śmietnikiem ;).

To na ogół są rzeczy indywidualne.

 

Dzięki za odpowiedź.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, arhtus napisał:

Jeszcze wracając do tego.

Zwróć uwagę, że głównym problemem jest tutaj położenie kalkomanii które odwraca uwagę od reszty. Nie wiem, czy to kwestia kalkomanii, czy modelarza, ale zawsze można użyć masek.

Druga sprawa to czarny wash który optycznie je powiększa, a rozjaśnienie nitów powinno je optycznie pomniejszyć.

Mam wrażenie, że po logicznym pomalowaniu będą one ładną ozdobą podkreślającą charakterystykę samolotu.

 

 

sss.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greatgonzo napisał:

Myślę, że masz bardzo wysokie oczekiwania co do modelarskich produktów.

To na ogół są rzeczy indywidualne.

 

Dzięki za odpowiedź.

Nie wiem czy mam wysokie oczekiwania, na pewno nie lubię marnować pieniędzy  na średniej jakości produkty, tym bardziej, że te wszystkie dodatki są dzisiaj przeraźliwie drogie. 
Jakieś 10 lat HGW było jedyne, dzisiaj są dużo lepsze rozwiązania dostępne. AH ma zrobione te nity bardzo delikatnie i ostro, HGW w porównaniu z nimi wygląda „brutalnie”.

Nie zrobisz nimi tej jakości detalu jaki jest w Hurrim od ręki dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RogerM napisał:

Ostatnie zdanie nie należy do pana Ziobera (Ziobra).

Oczywiście, że nie należy do niego, bo to nie on buduje mój model, tylko ja.

Pan Andrzej zawsze był dla mnie wielką inspiracją, ale zawsze starałem się uczyć od niego sposobu myślenia/rozwiązywania problemu, a nie jakiejś szczególniej recepty typu zrób A i B i będzie C (ok tego też, ale kładłem na to mniejszy nacisk). Ja się zastanawiam, jak "ukryć" te nity na błyszczącej powierzchni mojej planowane wyścigówki #41 i nikt mi  na to pytanie nie odpowie, sam coś muszę pokombinować. I to jest coś, co mnie nakręca w tym hobby, ale jestem pewnie w mniejszości :mrgreen:

(jeśli wychodzę na fan boya to w sumie jestem:szczerbol:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BRAVO112 napisał:

nie wiem, czy dobrze widzialem, ale na Babarybie ( chyba ) dodatki z druku 3D byly po 10 zl....

ale ja nie pisałem o dodatkach 3D jakie AH robi.

pisałem o nitach.

HGW zaczynało od ~32PLN za komplet dawno dawno temu dzisiaj to jest ~100PLN i więcej.

O nitach od Edka to już w ogóle nie ma co gadać, cięzko je znaleźć za mniej niż 250 PLN

Zresztą w dyskusji o cenie zestawu temat "dodatków" u Edka był poruszany. Często nie da się bez nich zbudować dobrze wyglądającego modelu - pisze dobrze a nie poprawnego bo to nie zawsze idzie w parze - dodatki nie zawsze są poprawne merytorycznie, zdarzają się kiksy.

 

 

 

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lord_karton napisał:

sam coś muszę pokombinować. I to jest coś, co mnie nakręca w tym hobby, ale jestem pewnie w mniejszości :mrgreen:

Nie ważne czy jesteś w mniejszości czy większości tylko czy sprawia Ci to radość 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BRAVO112 napisał:

no a ja nie bylem i nie nabylem 😞

A ja nie byłem i nabyłem 😀

Dzięki Marek !!!

 

Mam nadzieje, że w przyszłym roku ekipa Army zawita we Wrocławiu na WMS, oczywiście z jakąś gorącą premierą.

 

EDIT -》znalazłem takie cos:

https://www.mojehobby.pl/products/Hawker-Hurricane-PR-Mk.IIC-RAF-Service.html

Ten z szachownica i oznaczeniem "H" to serio nasz ?

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, martinello napisał:

 

Ten z szachownica i oznaczeniem "H" to serio nasz ?

tak, ze szkoły techników w Egipcie. Sa zdjęcia i sylwetka kolorowa w Polish Fighting Colours ze Stratusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, jmx62 napisał:

Ale szachownicy nie ma na arkuszu kalkomanii.

Arkusik na drugim zdjęciu rzeczywiście nie ma oznaczeń ani szachownicy, natomiast arkusik na pierwszym i owszem :hmmm:

Takie "czary z mleka" :mrgreen:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Qz9 napisał:

tak, ze szkoły techników w Egipcie. Sa zdjęcia i sylwetka kolorowa w Polish Fighting Colours ze Stratusa.

No to jest propozycja malowania, jeśli Arma wyda Hurricane Mk.IIb (i doda mały element "bombla na aparaty")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, martinello napisał:

No to jest propozycja malowania, jeśli Arma wyda Hurricane Mk.IIb (i doda mały element "bombla na aparaty")

"bomble" to problem. Nie ma dobrej dokumentacji. Każdy wydaje się trochę inny. Zdjęcia z jednego boku, to mało.

Mk.IIA był zwykle bazą do budowy PR i to następny problem, bo raczej wybiorą Mk.IIB, a zalepianie tych paneli będzie niemożliwe, ze względu na fakturę. Słabo to widzę. Prędzej 1/72, gdzie tolerancja na drobne odstępstwa większa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobre😁 zwłaszcza gdy spojrzymy na to w jakim otoczeniu znalazł się na tej liście Hurri..

Coś mi tu pachnie badaniami na podstawie, których wyliczany jest średni koszyk zakupowy w naszym kraju i określana wg tych danych wysokość inflacji 😂

Ciekawe jak dużo tych kół do tego Posejdona  z drugiego miejsca się sprzedaje....🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, arhtus napisał:

Ciekawe jak dużo tych kół do tego Posejdona  z drugiego miejsca się sprzedaje....🤣

Też mnie to dziwi, ale najwyraźniej cieszyły się zainteresowaniem, bo już wyprzedane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest topka sprzedaży NOWOŚCI z ostatniego tygodnia 

Po pierwsze, to jak tam jest zdefiniowana nowość? Po drugie, na liście z modeli znalazł się tylko Edkowy Mesiek w dualu, który już trochę na rynku jest? A reszta to dodatki do modeli i wątpię, że ich sprzedaż jest tak strasznie duża, żeby się ekscytować, że nowy model Hurka sprzedał się w większej ilości i zajmuje pierwsze miejsce... 

Takie tabelki nam tyle mówią o realnej sprzedaży Hurka co i nic, po prostu wśród ślepych jednooki  królem 😁 tyle z tego można wywnioskować...

A jeśli  Hannasts miał na stanie 10szt i wyprzedał wszystkie, pokonując te koła do Posejdona, których sprzedało się 7szt to faktycznie sukces 😂 Oczywiście to moja czysta symulacja, no ale chyba wiecie co mam na myśli, jak takie tabeli nam dużo mówią 😁   

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.