Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, letalin napisał:

 Jeden to zapowiadany P-51D.

to niech się chłopaki pośpiesza bo dzisiaj Kniaż juz zrobił rozpiske kiedy ich mały kucyk ujrzy świat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kucyk od AH jeśli nie wyjdzie przed tym od Edka to raczej nie będzie hitem sprzedażowym. 

Przy tej polityce cenowej AH, raczej mało kto się skusi na dwa razy droższy model, przy porównywalnej jakości...

Edytowane przez arhtus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, arhtus napisał:

Kucyk od AH jeśli nie wyjdzie przed tym od Edka to raczej nie będzie hitem sprzedażowym. 

Przy tej polityce cenowej AH, raczej mało kto się skusi na dwa razy droższy model, przy porównywalnej jakości...

Z całą pewnością. Rynek jest mimo wszystko dość płytki. To nie lata siedemdziesiąte XX wieku, gdzie sprzedawano w setkach tysięcy. I jeszcze dochodzi uproszczony kucyk z  Airfixa zapowiadany na ten rok.  Co do cen: Ten zestaw z sowieckimi, dwa kompletne modele z wydrukami i maskami kosztuje w preorderze 148 zł.  Podobny z Dieppe wydany latem 2022 był droższy, chyba prawie 200. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jak AH utrzyma cenę jak do tej pory, czyli okolice 120zł to będzie konkurencją dla Kuca od Eduarda, ale tego w skali 1/48 😁 baaa, weekendy w 48 będą tańsze od 72 AH..

Eduard w 72 będzie kosztował zapewne poniżej 70zł za profipacka.

Jeśli będzie tak jak wyżej, no to powodzenia w sprzedaży życzę....

Może AH z cenami w końcu zejdzie na ziemię 😄

Edytowane przez arhtus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie zeszli z ceny i to dość istotnie, na przykładzie Dieppe i tego sowieckiego, to różnica jest 25%. Ja jednak nie doradzam im w sprawach biznesowych, a jedynie przy malowaniach. Gdybym ja prowadził AH, to byłby i Lublin R-XIII i PWS-10, oraz Czapla. I oczywiste bankructwo😆 zaraz po tym. 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są przykłady jakiś promocyjnych zestawów już dłuugo po premierze i w duopackach. Standardowa cena AH dla nowości w 72 to ponad 100zł, jeśli zejdą do okolic 80zł to będzie realna konkurencja dla Eduarda, w innym przypadku ich Kucyk będzie leżał na sklepowych półkach, a już na pewno nie będzie trzydziestu pudełek, jak z Hurkiem😄 

Podobna sytuacja jest z ich P.11c w 72, po pojawieniu się modelu od IBG, o wiele tańszego i moim zdaniem lepszego, AH zostawiła w ofercie jedno pudełko, zapewne tak, żeby mieć w portfolio..

Strasznie się teraz będą musieli kryć z tematami na nowości przed Edkiem 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, arhtus napisał:

 

Strasznie się teraz będą musieli kryć z tematami na nowości przed Edkiem 😁

To nic nowego, to ukrywanie planów. Wszyscy to robią.  Edek zapowiada natomiast wiele i nie wiadomo kiedy się z obietnic wywiąże. Ja np. nie za bardzo wierzę w Hurricane 48 i 72 od Vlada w tej dekadzie. Chlapnął, bo może ktoś uzna, że opłaci się poczekać na czeskiego, ale praca nad nim nie będzie miała u nich priorytetu, a poprzeczka wysoko. Tym bardziej, gdy AH skompletuje wersje 48, te podstawowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, letalin napisał:

Greckie, egipskie, portugalskie, perskie, irlandzkie, amerykańskie, holenderskie, japonskie, belgijskie, włoskie, jeszcze raz francuskie, no i nasze polskie. A potem jeszcze raz i jeszcze. 

Zapomniałeś o Jugosłowiańskich ale  tam to nowe skrzydło i śmigło jest potrzebne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Xmen napisał:

Zapomniałeś o Jugosłowiańskich ale  tam to nowe skrzydło i śmigło jest potrzebne.

no nie tylko skrzydło, bo i kadłub i osłona kabiny i w zasadzie Mk.IV nie miałby wiele wspólnego z tym co już jest. Niestety na uczciwe Mk.IV nie ma co liczyć, ale Jugole mieli zwykle Mk.IIC użyte do szkolenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o Mk.I.

Najciekawsze.

Zwłaszcza te produkowane na licencji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xmen napisał:

Ja pisałem o Mk.I.

Najciekawsze.

Zwłaszcza te produkowane na licencji.

Zapomniałem, bo szmacianego skrzydła na pewno nie zrobią, tym bardziej, że wczesne Mk.I to też inny kadłub, niż to co jest zestawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, letalin napisał:

szmacianego skrzydła na pewno nie zrobią, tym bardziej, że wczesne Mk.I to też inny kadłub, niż to co jest zestawie. 

I nad tym bardzo ubolewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, letalin napisał:

Zapomniałem, bo szmacianego skrzydła na pewno nie zrobią, tym bardziej, że wczesne Mk.I to też inny kadłub, niż to co jest zestawie.

Dokładnie, musiałby powstać całkiem nowy model. Ale z drugiej strony posprzątaliby z tematem na długie lata. Rynek zbytu byłby spory wink4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, barszczo napisał:

Dokładnie, musiałby powstać całkiem nowy model. Ale z drugiej strony posprzątaliby z tematem na długie lata. Rynek zbytu byłby spory wink4.

Tym bardziej że konkurencji praktycznie nie ma.

Tylko model Airfixa bo AZ nie liczę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sprzedali w tym roku 100000 zestawów Hurri, to może poszliby i w szmaciaka i Mk.IV.  Nic jednak tego nie zapowiada. Renesans modelarstwa plastikowego jest jakościowy, a nie ilościowy. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, letalin napisał:

Renesans modelarstwa plastikowego jest jakościowy, a nie ilościowy. 

Ilościowy też. Tyle, że klientem teraz musi się dzielić kilku producentów. Hurricane, Spitfire, Messerschmitt itp to są "samograje" i trzeba je mieć żeby być na rynku, ale z drugiej strony dla większości klientów nie ma znaczenia która to będzie wersja. Chodzi o nazwę bo ten renesans nie zawdzięcza się przedziałowi wiekowemu 40-70.  Z drugiej strony AH swoimi cenami raczej celuje właśnie w ten starszy target więc nie byłoby dziwne gdy się szarpnął na szmaciaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, arhtus napisał:

Kucyk od AH jeśli nie wyjdzie przed tym od Edka to raczej nie będzie hitem sprzedażowym. 

Przy tej polityce cenowej AH, raczej mało kto się skusi na dwa razy droższy model, przy porównywalnej jakości...

Preorder u edka zaczyna sie 29 marca i potrwa do 8 kwietnia…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Xmen napisał:

Zapomniałeś o Jugosłowiańskich ale  tam to nowe skrzydło i śmigło jest potrzebne.

 

Można pójść krok dalej i zrobić Hurricane'a z DB601. Jeden powstał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, arhtus napisał:

No to nie wiem co AH musi wymyślić w tym swoim Mustangu, żeby go jakoś sprzedać 

Wiadomo, że Eduard będzie żonglował ramkami i wypuści modele różnych wersji, uwzględni różnice pomiędzy samolotami z Inglewood i Dallas. A Arma będzie tłuc jedne ramki, w dodatku za "golasa" licząc sobie drożej niż Eduard za profipacka. Co może pójść nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Botan napisał:

 

Można pójść krok dalej i zrobić Hurricane'a z DB601. Jeden powstał.

Ale po co?

Hurricane w Jugosławii były użyte bojowo.Krótko bo krótko ale były.Nawet parę sztuk trafiło  z Jugosławii do Rumunii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
48 minut temu, Xmen napisał:

Ale po co?

Hurricane w Jugosławii były użyte bojowo.Krótko bo krótko ale były.Nawet parę sztuk trafiło  z Jugosławii do Rumunii.

 

Bo skoro rozmowa jest o tym, ile można wersji Hurricane natłuc i doszliśmy do Hurricane'ów jugosłowiańskiej produkcji, to kolejnym logicznym krokiem na tej drabinie eskalacyjnej jest jugosłowiański prototyp Hurricane z DB601. Chociaż jak na szybko sprawdziłem, to miał to być przerobiony  egzemplarz z skrzydłami krytymi płótnem, więc to już lepiej Airfixa przerabiać.

 

A co do cen Army, jedyne co ma sens to kupowanie zestawów kilku modeli z ich strony  po niższej cenie i z darmową wysyłką, jak się akurat trafi w zestawie co się chce.

Edytowane przez Botan
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
18 minut temu, Botan napisał:

A co do cen Army, jedyne co ma sens to kupowanie zestawów kilku modeli z ich strony  po niższej cenie i z darmową wysyłką, jak się akurat trafi w zestawie co się chce.

 

To mnie właśnie fascynuje w tej firmie 😁

Kupiłem sześć Huraganów, żeby wejść w posiadanie dwóch P.11c w 1/48 i dwóch Hurków z dodatkami w sensownej cenie.

Czy ktoś kupuje jeszcze modele AH w regularnych cenach? Czemu nie ustalą standardowo bardziej przyziemnych cen?

Ten szumnie zapowiadany Kucyk to będzie dla AH klęska sprzedażowa, jeśli od razu nie zaczną konkurować ceną z Edkiem.

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.