Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witajcie,

 

zastanawiam się nad zakupem kompresora oraz aerografu i chciałbym zapytać się was co sądzicie o :

 

http://chematic.com.pl/home/854-mini-kompresor-adler-ad-4000.html

http://chematic.com.pl/aerografy-i-kompresory/7189-aerograf-adler-ad-7704-z-dysza-02mm03mm.html

 

ewentualnie czy coś doradzicie w podobnych przedziałach cenowych ?

 

Pozdrawiam,

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bengal

Kompresor Adlera odradzam z powodu ceny i braku butli, ja używam tego co w linku.http://skleptechniczny.pl/wydajny-kompresor-do-aerografu-z-butla-3l-as-186-p3891.html

Jest naprawdę niezawodny i ma butle dzięki której ciśnienie stałe i nie grzeje się, bo nie musi pracować non stop,a sporo maluje w skalach 1/48 i 1/35 czasem i większe.

Co do aerografu myślę że za tę cenę znajdziesz dużo ciekawszą ofertę zwłaszcza że możesz zaoszczędzić na kompresorze

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bez wątpienia lepszy jest od tego Adlera. Tu jest wielu użytkowników Ultry niech oni się wypowiedzą. Sam jestem w trakcie wyboru nowego aerografu, jeszcze się waham miedzy tymi

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-evolution-silverline-solo.html

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-paasche-talon-solo.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bengal

Co do aerografu myślę że za tę cenę znajdziesz dużo ciekawszą ofertę ...

Na przykład jaką?

Miałem (a nawet jeszcze mam Adlera 7790) i uważam, że jest bardzo dobry. Choć niepotrzebnie przepłaca się za drugą dyszę, bo zabawa z częstą wymianą dysz prowadzi tylko do rozkalibrowania aero. Oczywiście lepiej kupić Ultrę, ale to już inna cena.

 

Odnośnie kompresorów. Kolega Cassino ma rację, ze cenę wzięli z kosmosu. W sklepie MAR kosztuje 339, czyli i tak ok. 100 zł za drogo.

Miałem MAR-3000, teraz mam AS-186. MAR ma lepszą wydajność. Wada jak pisał kolega to brak butli i chyba to częste włączanie i wyłączanie się spowodowało, że po 2 latach dostał zwarcia na uzwojeniu. AS-186 jak dla mnie ma za małą wydajność. Przy dużych powierzchniach nie jest w stanie dobić butli i pracuje cały czas, więc też się grzeje. Gdybym dzisiaj miał kupować, to kupiłbym AS-a, ale dwutłokowego.

PS. Być może załatwiłem MAR-a kupując wężyk z odwadniaczem, który (jak się potem okazało) stawiał bardzo duży opór w przepływie powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.

A możecie mi powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy ultra a silverline solo ? Oba mają dyszę 0,2mm i taki sam zbiorniczek.

Czy to jest różnica w jakości materiału ?

Czy warto dopłacić do silverline/talon - czy jako laik zobaczę różnice w malowaniu ?

 

Pozdrawiam,

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku można znaleźć na allegro wiele ciekawych ofert ostatnio ultra stan idealny za 150zł była.A Adlera 7790 miał mój chrześniak i średnio mu się malowało sprzedał i kupił taki wynalazek i jest bardzo pozytywnie zaskoczony.http://skleptechniczny.pl/aerograf-z-profesjonalna-dysza-05mm-bd-320-p3877.html tylko on ma z inną dyszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest inne niż większości Polaków, lepiej zainwestować i kupić raz a porządnie, niż kupić słaby potem lepszy i jeszcze lepszy.Jak oczywiście kogoś stać to lepiej kupić coś sprawdzonego i wysokiej jakości w miły sposób się uczyć.

Czy odczujesz różnice w malowaniu miedzy nimi, na początku pewnie nie ale z czasem gdy już się podszkolisz to tak. Oczywiście to tylko moje zdanie i to Ty decydujesz

Co do różnic między nimi musisz poczytać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

coś mnie tchneło i postanowiłem posklejać i pomaować trochę samolotów w skali 1:144 pierwszy samolot A 380 prawie na ukączeniu malowany pędzelkami to jest mój trzeci samolot odkąd żyję

chciałbym ułatwić ( chyba ) swoją pracę zakupem jakiegoś AEROGRAFU dla kompletnego niewiedzy w tym temacie na czymś się trzeba nauczyć

może pomożecie coć wybrać raczej nie za duże pieniądze kompresor jakiś najtańszy , a co do AEROGRAFU to pojęcia nie mam jaki bym miał kupić bo tyle tego jest a jak wiadomo co drogie to nie zawsze dobre

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aero drogie jest lepsze. Ale na początek dobry tłuczek za jakieś 150 znajdziesz. Fajny jest Adler 7700 czy jakoś tak. Osobiście posiadam i jakoś idzie. A kompresor zrobisz sam:] Wyprawa na złomowisko i wrócisz z całym potrzebnym materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam H&S evolution z dysza i iglica 0,2mm , malowanie dużych powierzchni zaczyna być uciążliwe , pytanie który zestaw do H&S pozwala na malowanie z większym rozpyleniem farby ? mam na oku takie coś 126783.JPG czy ta przystawka do tego służy ? jeśli nie to która ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ktoś już kupował o-ringi które są przy dyszy (nie zestawy modelarskie) nie wiem czy dobrze zmierzyłem czy one są 1,5x0,5 niestety zaginęła mi w czeluściach kurzu podczas pomiarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ktoś już kupował o-ringi które są przy dyszy (nie zestawy modelarskie) nie wiem czy dobrze zmierzyłem czy one są 1,5x0,5 niestety zaginęła mi w czeluściach kurzu podczas pomiarów

Nie w każdym aero są jednakowe. Raczej trochę większy, bo 1,5 x 0,5 to otwór byłby 0,5 mm. Chociaż prawidłowo przy oringach jest podawanie średnicy zewnetrznej i grubości to podawaj w sklepie obie średnice bo różnie hurtownie podchodzą do tych wymiarów czyli np. 2,0/1,0 x 0,5.

Wątpię czy taki o-ring gdzieś dostaniesz luzem bo kiedyś znalazłem hurtownię w Krakowie, wysłałem maila i zwrotny mail dostałem (z Niemiec) po niemiecku, że owszem o-ring 8 euro za sztukę + wysyłka 40 euro.

Koledzy tu pisali, że zastępowali ten o-ring maskolem, ale trzeba uważać, aby za głęboko dyszy nie wkręcić. Ja kupiłem w MAR Łódź cały zestaw uszczelek, chyba za 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ktoś już kupował o-ringi które są przy dyszy (nie zestawy modelarskie) nie wiem czy dobrze zmierzyłem czy one są 1,5x0,5 niestety zaginęła mi w czeluściach kurzu podczas pomiarów

Nie w każdym aero są jednakowe. Raczej trochę większy, bo 1,5 x 0,5 to otwór byłby 0,5 mm. Chociaż prawidłowo przy oringach jest podawanie średnicy zewnetrznej i grubości to podawaj w sklepie obie średnice bo różnie hurtownie podchodzą do tych wymiarów czyli np. 2,0/1,0 x 0,5.

Wątpię czy taki o-ring gdzieś dostaniesz luzem bo kiedyś znalazłem hurtownię w Krakowie, wysłałem maila i zwrotny mail dostałem (z Niemiec) po niemiecku, że owszem o-ring 8 euro za sztukę + wysyłka 40 euro.

Koledzy tu pisali, że zastępowali ten o-ring maskolem, ale trzeba uważać, aby za głęboko dyszy nie wkręcić. Ja kupiłem w MAR Łódź cały zestaw uszczelek, chyba za 20 zł.

Marak podaje się średnice wewnętrzną znalazłem w necie sklep (http://www.oring.pl/public.php/catalog?id=1), nic kupie kilka róznych i zobaczymy który uszczelni najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.