Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli z tego wszystkiego rozumiem, że niniejszy aerograf mogę spokojnie brać

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-evolution-silverline-solo.html

 

Czy lepiej pójść na całość i kupić ten

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-infinity-cr-plus.html

 

Różnica w cenie spora. Ale może lepiej raz a dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

Różnica w cenie spora. Ale może lepiej raz a dobrze?

 

Istotne jest jak dużą wyrwę w budżecie zrobi ten wydatek. Różnica w komforcie malowania między Infinity, a Evo będzie minimalna, o ile w ogóle będzie. Wątpię by była. Różnicy w uzyskiwanych efektach na modelach nie będzie żadnej.

Idealnie byłoby, gdybyś miał możliwość zgadać się z kimś i spróbować samemu.

 

Ogólnie zasadnicze elementy aerografów H&S są wymienne między modelami. Ewentualne różnice w możliwościach sprzętu będą odwrotnie proporcjonalne do wzrostu ceny. To typowe dla wszelkich urządzeń. Wśród lepszych modeli aerografów różnice te mogą w ogóle nie występować w temacie malowania modeli, gdzie pryskamy na podłoża w ogóle nie chłonące farby, a także ze względu na specyfikę używanych tu lakierów.

 

Satysfakcja związana z posiadaniem 'najwyższego modelu' też się liczy, ale mniej niż realne przekonanie, że zostanie się z modelarskim hobby na dłużej. Bez tej pewności lepiej wybrać tani aerograf, o ile kwoty o których mówimy mają znaczenie.

 

Z kolei lepszy sprzęt pomaga także w tym, że wiadomo, iż ewentualne niepowodzenia w malowaniu nie są winą jakości sprzętu.

 

Każdy aerograf dość łatwo uszkodzić rozkalibrowując dyszę.

 

Jedyną istotną różnicę między Infinity, a Evo stanowi, o ile się nie mylę, obecność 'pamięci' blokady odciągnięcia dyszy. Gadżecik do dokupienia do Evolution.

 

Uwaga, by nie brać dyszy 0,15 i wymienić ją na 0,2 jak najbardziej słuszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś próbował tuningu taniego aerografu - drobny papier ścierny, pasta polerska + mikro "beret" filcowy. Mój Adler na początku chodził jak inwalida. Kilka godzin z papierem 2500, pastą polerską + mikro "beret", szkło powiększające + nudny film w TV i teraz śmiga jak "profi". Centrowanie dyszy za pomocą podkładki tworzywowej z kapsla od piwa. Znaczy ... pijesz piwo (doznania przyjemne), demontujesz kapsel i centrujesz dyszę. Przyjemne z pożytecznym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie konkretne bez podtekstów. Kilkanaście lat używam Badger-a 100 GXF. Mam praktyczną potrzebę posiadania drugiego aerografu który ładnie rozpyli większe plamy ale nie zdenerwuje przy wężykowatym kamuflażu.

Czy ktoś ma doświadczenie w pracy z takim aerografem???

http://www.aerograf-fengda.pl/pl/p/Aerograf-natryskowy-pistolet-Fengda-BD-310-z-dysza-0,3-mm/2975

Dziękuję za ewentualną pomoc w podjęciu decyzji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest dwufunkcyjny

jeśli angielski znasz lub niemiecki to wejdź sobie na stronę producenta to są również instrukcje w pdf.Można poczytać o konkretnym modelu tj charakterystyki,sposób użytkowania,objawy uszkodzenia itp

 

http://www.harder-airbrush.eu/

 

http://www.harder-airbrush.eu/ultra/index.php

 

ps.

 

osobiście bardzo polecam.

odkąd zakupiłem zero stresu przy malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co sądzicie o tym aerografie: http://allegro.pl/aerograf-tg130-dysza-0-3-mm-z-regulacja-du30-ab130-i4711225599.html czy to dobry wybór jako pierwszy aerograf? Składam głównie 1:35 i 1:48. Czym rozcieńczać akryle firmy tamiya,pactra do malowania aero? Czym najlepiej czyścić aerograf? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jednego aerografu nie powinno sie uzywac do malowania, nakladania sido, i surfacera, w związku z tym czy

http://allegro.pl/aerograf-do-duzego-kompresora-airbrush-80ml-0-8mm-i4705384055.html to będzie się nadawało do nakładania surfacera i sido?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Używam pseudo iwaty od roku i mam już jej dość ciągle się zapycha itp. Nadszedł czas na zakup czegoś lepszego i tu mam do was prośbę możecie doradzić i opisać wasze doświadczenia z tymi modelami bo miedzy nimi się miotam,Paasche Talon solo lub EVOLUTION SILVERLINE solo. A może coś innego doradzicie. Maluje pancerkę w 1/35 i lotnictwo 1/48.Używam farb Vallejo Air.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz zmiany aerografu to zacznij używać porządnych farb i rozcieńczalikow , bo jeżeli myślisz , że nowy aerograf rozwiąże Ci problem zasychania farby w aerografie to jesteś w błędzie .

Kup sobie H&S 'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz zmiany aerografu to zacznij używać porządnych farb i rozcieńczalikow , bo jeżeli myślisz , że nowy aerograf rozwiąże Ci problem zasychania farby w aerografie to jesteś w błędzie .

Kup sobie H&S 'a

 

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do farb to nie wiem czego chcecie od vallejo ładnie się nimi maluje tylko o podkładzie trzeba pamiętać, jakie to niby są te porządne farby ? bo wszystkie testowałem i zostałem przy vallejo i tamiyi. Tamiya używana jest u mnie pod pędzel. I wiem ze trzeba nawet airki vallejo potraktować opóźniaczem talensa. Prosiłem o jakieś opinie co do aerografów. a usłyszałem kup H&S.

Wiem że nawet super aerograf nie zrobi ze mnie mistrza. Prosiłbym o rozwinięcie czemu H&S.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o rozwinięcie czemu H&S.

 

Mają najlepszy stosunek jakości do ceny , używając porządnych farb i rozcieńczalników można malować bardzo precyzyjnie na niskim ciśnieniu , jest bardzo dobry dostęp do części zamiennych i akcesoriów ...

 

Co do farb to nie wiem czego chcecie od vallejo ładnie się nimi maluje

 

Czyżby ? Ile czasu jesteś w stanie malować nieprzerwanie model ( z naciskiem na "model") do momentu kiedy farba przestaje lecieć ? Ile razy musisz go przedmuchiwać , ile razy parchnie , prychnie , zatka się , strzeli itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do farb to nie wiem czego chcecie od vallejo ładnie się nimi maluje

Czyżby ? Ile czasu jesteś w stanie malować nieprzerwanie model ( z naciskiem na "model") do momentu kiedy farba przestaje lecieć ? Ile razy musisz go przedmuchiwać , ile razy parchnie , prychnie , zatka się , strzeli itp ?

Nie jestem miłośnikiem Vallejo, wręcz są na mojej liscie 3 farb których nie kupuję, bo mi nie leżą, ale pisać o vallejo air, że to nie są porządne farby, to już gruba przesada. Ich wada to słaba przyczepność (i dlatego ich nie kupuję), ale są to farby z drobnym pigmentem, fabrycznie odpowiednio rozcieńczone, pięknie kryją i należą obok Gunze i Tamiyi do farb z górnej półki.

Konkretnie, to pomalowałem nimi 1 model (samolot w 1:72, aero adler 7790 z dyszą 0,3). Nie dawałem opóźniacza, ani rozcieńczalnika. Cały model był najpierw pomalowany białą błyszczącą, potem pasy niebieskie i czerwone. Ani razu farba nie zaschła mi w dyszy i nic się nie przytkało.

Więc jeśli kolego Cassino masz problemy z malowaniem, to w tym procesie biorą udział 3 czynniki: człowiek, aero, farby. Wykluczając więc winę farb i człowieka przyjrzyj się aero. Najczęstszy chyba błąd z tymi pseudoiwatami to zbyt głęboko (za mocno) wkręcona dysza lub dysza krzywo wkręcona. Potem brudna dysza. Ja bardzo się zdziwiłem, gdy Pan w sklepie udowodnił mi, że moje aero zużywa zbyt dużo farby i za szybko maluje bo dyszę mam częściowo przytkaną. A jeśli jesteś zdecydowany zakupić coś lepszego, wejdź w kontakt ze sklepem fine-art z Wrocławia. Mają kilka typów aero i kompetentną wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marak dzięki za odpowiedź, skontaktuje się z nimi i zobaczymy co polecą.Sprawdzę też jeszcze tę pseudo iwatę będzie do podkładów i sido .

Bożo wpożo malując Gunze i Tamiyą miałem podobnie jak z Vallejo urok akryli.

Znajomy wpadł do mnie i miał takie same problemy z mym aero a on długo maluje, więc to nie moje złe mieszanie. On używa Iwaty i nią to bez niczego maluje Vallejo Air ( zazwyczaj on maluje gunze tamiyą i jakimiś wynalazkami ). Nie może mi doradzić w sprawie aero bo jest wyznawcą Iwaty więc was o pomoc proszę. Farby to ogólnie temat rzeka znam takich co Agamą i Pactrą super malują a to wiadomo najniższa liga farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożo wpożo malując Gunze i Tamiyą miałem podobnie jak z Vallejo urok akryli.

W tym miejscu już nie wytrzymię i napiszę.

Jeśli malując gunze "zapychała Ci się dysza", to zaryzykuję stwierdzenie, że nawet zakup "Iwaty Kustom" za 2K PLN nie rozwiąże Twojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić solidny łatwy do czyszczenia i przyjazny w obsłudze aerograf na lata. Bo życie nauczyło mnie że na sprzęcie do nauki i nie tylko, nie oszczędzaj bo 3 razy tyle stracisz i za wiele się nie nauczysz. Ja wiem że Gunze uchodzi za ideał farby ale mi ona nie pasuje, wolę Tamiye i Vallejo Air. Po prostu kupując dobrej klasy aero wiem że długo nie wykorzystam jego potencjału,ale nauka będzie milej przebiegała, aż osiągnę zadowalający mnie poziom. A kupując dobrej klasy aero mam sporą szansę że wystarczy na czas nauki a może i dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro solidny, łatwy w czyszczeniu i obsłudze, to chyba tylko H&S.

Nie do zdarcia.

Pytanie ile pieniędzy chcesz wydać.

Minimum to Ultra za nieco poniżej 300 zł, ale to już jest świetny aerograf.

Prosty jak budowa cepa, niesamowicie wygodny.

Można też i droższe tej firmy, ale warto zastanowić się czy warto, bo ich cena rośnie w postępie geometrycznym, a wzrost korzyści dla użytkownika jest znacznie mniejszy.

Ale także na pewno warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.