Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

panowie mam delikatny problem otóż dzisiaj pierwszy raz włączyłem kompresor, podłączyłem aerograf i usłyszałem szum powietrza i znalazłem gdzie ucieka. niezaleznie od tego który koniec przykręcam do kompresora to ucieka tędy.

 

WP_20150411_10_43_46_Pro_zpsvyv7eh4k.jpg

 

wina fabrycznego wężyka dołączonego do fengdy 130K? da się to jakoś załatać czy gra nie warta świeczki i lepiej kupić porządny wężyk. kompresor to AS 186F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam delikatny problem otóż dzisiaj pierwszy raz włączyłem kompresor, podłączyłem aerograf i usłyszałem szum powietrza i znalazłem gdzie ucieka. niezaleznie od tego który koniec przykręcam do kompresora to ucieka tędy.

 

WP_20150411_10_43_46_Pro_zpsvyv7eh4k.jpg

 

wina fabrycznego wężyka dołączonego do fengdy 130K? da się to jakoś załatać czy gra nie warta świeczki i lepiej kupić porządny wężyk. kompresor to AS 186F

 

 

sprawdź uszczelki, może tam jest coś nie tak. daj przy kompresorze nawet 2 gumowe - powinno doszczelnić i dokręć dobrze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wina fabrycznego wężyka dołączonego do fengdy 130K? da się to jakoś załatać czy gra nie warta świeczki i lepiej kupić porządny wężyk. kompresor to AS 186F

 

 

sprawdź uszczelki, może tam jest coś nie tak. daj przy kompresorze nawet 2 gumowe - powinno doszczelnić i dokręć dobrze. Pozdrawiam

 

normalnie jestem pełen podziwu dla hobbysta.pl wczoraj wieczorem napisałem do nich z reklamacją o nieszczelny wężyk a dzisiaj wchodze na pocztę i w poniedziałek wyślą mi za free nowy wężyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wina fabrycznego wężyka dołączonego do fengdy 130K? da się to jakoś załatać czy gra nie warta świeczki i lepiej kupić porządny wężyk. kompresor to AS 186F

 

 

sprawdź uszczelki, może tam jest coś nie tak. daj przy kompresorze nawet 2 gumowe - powinno doszczelnić i dokręć dobrze. Pozdrawiam

 

normalnie jestem pełen podziwu dla hobbysta.pl wczoraj wieczorem napisałem do nich z reklamacją o nieszczelny wężyk a dzisiaj wchodze na pocztę i w poniedziałek wyślą mi za free nowy wężyk

musze powiedzieć ze ten sklep jest super jesli chodzi o realizacje zamówień,szybko, i bez żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem tu nowy to na wstępie witam wszystkich.

Planuję zacząć przygodę z aerografem i zastanawiam się nad wyborem kompresora.

Od kilku tygodni "szperam" w sieci i coś udało mi się już dowiedzieć ale mam jeszcze wiele wątpliwości.

Chciałem zapytać czy ktoś ma doświadczenie z tymi kompresorami i czy w ogóle do czegoś się nadają. Przypuszczam ze ten tańszy to albo starsza wersja albo wyrób innego producenta oparty na tym samym bazowym sprzęcie ale może ktoś bardziej doświadczony mnie oświeci.

http://allegro.pl/kompresor-do-aerografu-aerograf-manometr-3-i5058498376.html

http://allegro.pl/cichy-kompresor-do-aerografu-waz-odwadniacz-as176-i5255411358.html

Oczywiście zdaję sobie sprawę że to nie jest super sprzęt jednak na początek nie chciałbym wydawać zbyt wiele. Wolałbym najpierw na czymś tańszym sprawdzić jak to wygląda w praktyce i czy będzie to dla mnie przydatne.

Malować będę głównie figurki do gier bitewnych w skali 28mm (raczej pojedyncze sztuki lub niewielkie oddziały). Mieszkam w bloku więc głośność kompresora też ma duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponuje ktos z forumowiczow wiedza na temat tego aerografu?

 

http://www.rctrax.pl/ab133-aerograf-025mm-zoty/100933/

 

Cześć, ja mam od kilku lat i cały czas używam mimo tego, że w między czasie nabyłem inny, lepszy aerograf. Ze złotym nie obyło się bez wymiany dyszy na początku współpracy, ale to wina moja (zamiast się zastanowić dlaczego nie idzie, to może lepiej pomóc sobie młotkiem). No i szybko przestałem używać tego kluczyka do głowicy - da się obsługiwać ręcznie i generalnie wszystko działa i nie było żądnych wypadków. Nie mam problemów z uszczelkami czy uciekaniem powietrza bokiem. Jak go potrzebuję to biorę i działa.

 

Ale ten sprzęt nie jest do wszystkiego, nie ma precyzji ani wygody użytkowania droższych braci. Do podkładów, lakierów, malowania podstawek czy modeli w jednolitym kolorze jest w porządku. Ale zapomnij o bardziej precyzyjnej pracy.

 

P.S. moim zdaniem on jest wart tak w okolicach 100 złotych - http://www.mojehobby.pl/products/Aerograf-AB-133.html - tutaj jest za 119 złotych. Spojrzałem na szybko i ceny na poziomie 180 - 190 - 200 złotych to według mnie przesada.

 

Powyższe to tylko moje opinie po kilku latach użytkowania. Na początku jak zaczynałem malować (to był mój pierwszy aerograf) i korzystałem z farb pactry to parę razy chciałem go zezłomować. Częściowo była to kwestia farby (u mnie pactra się nie sprawdziła), częściowo brak doświadczenia z aerografem jako narzędziem (nie wina tego modelu, wbrew temu co sobie myślałem przeklinając siarczyście).

 

Pozdrawiam,

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie dlaczego przy 0,25 walą taką beczkę na farbę na górze 2 ml. by wystarczyło spokojnie- ale to widocznie norma. ktoś kto nigdy nie malował aero zalewa całość i jedzie z malowaniem a tu kurde wszystko pomalowane a beczka do połowy jedynie zużyta i co kurde robić z tą farbą, przecież rozcieńczona ???? trzeba dodatkowe pojemniki kupić czy wylać ??? i interes się kręci wg mnie pojemniki na farbę 2-3 ml powinni robić bo te przeszkadzają jedynie ale kto co woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest problem żeby rozrobić sobie tyle farby ile trzeba? Baniak może mieć nawet litr, ja wlewam tyle ile potrzeba, a jak zostaje to z powrotem do sloika

 

fakt że mi zbiornik nie przeszkadza w dozowaniu farby, choć jeśli ci to bardzo przeszkadza to są przecież areografy z małym zbiornikiem lub odkręcanym, a jeśli chodzi o wlewanie farby (rozcieńczonej) z powrotem do pojemnika to nie jestem przekonany czy jest to dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Powitać

Czytam wątek raz,drugi i ciągle nie mogę się zdecydować.Co byście polecili-Evolution solo czy H&S Ultra 2w1.

Dodam że od dobrych dwóch lat maluję pseudo-iwatą i decyzję o nie tanim przecież zakupie podjąłem z myślą że zakupiony sprzęt ma wystarczyć na kilka następnych lat.

 

Pozdrawiam,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co byście polecili-Evolution solo czy H&S Ultra 2w1...

Jeśli na "placu boju" zostały te dwa, to weź evolution solo. Za jakiś czas dokupisz (jeśli będziesz miał taką potrzebę) drugą dyszę i iglicę i zrobisz sobie evolution 2w1.

Ja mam evolution 2w1 i wszystko maluję dyszą 0,2. Dyszy 0,4 nie miałem jeszcze potrzeby zakładać mimo, że maluję duże ciężarówki.

Teraz żałuję, że nie wziąłem infiniti solo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam, psze Państwa

Mam takie techniczne pytanko na temat zestawu Technica, warto zakupić?

http://skleptechniczny.pl/aerograf-130k-kompresor-mini-zestaw-do-malowania-p4160.html

Mam podobny zestaw, ale kompresor ze zbiornikiem 3l. Wg zaawansowanych forumowiczów warto kupić kompresor ze zbiornikiem, mi też tak doradzono i potwierdzam tę opinię. Tylko że taki zestaw/kompresor jest o ok. 100zł droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, psze Państwa

Mam takie techniczne pytanko na temat zestawu Technica, warto zakupić?

http://skleptechniczny.pl/aerograf-130k-kompresor-mini-zestaw-do-malowania-p4160.html

Mam podobny zestaw, ale kompresor ze zbiornikiem 3l. Wg zaawansowanych forumowiczów warto kupić kompresor ze zbiornikiem, mi też tak doradzono i potwierdzam tę opinię. Tylko że taki zestaw/kompresor jest o ok. 100zł droższy.

 

i nie pożałujesz - jedynie aero będziesz zmieniał w miarę upływu czasu, możliwości finansowych i chęci do dalszych prac. Dbaj o tego 3-litrowca.

 

ale nadal uważam że dla nas do domu i do pracy najlepszy jest :

 

http://magma.sklep.pl/product-pol-1198-ZESTAW-DO-PRZEDMUCHIWANIA-CZYSZCZENIA-KOMPUTERA-KOMPRESOR-MINI-KOMPUTEROW-liczarek-6-BAR-sprezarka-dwutlokowy.html

 

i na tego odkładam właśnie bo mam AD-4000 za te same pieniądze kupione :( i mi nie pasuje ale jeszcze działa - więc niech działa dopóki nie nazbieram na wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panie i Panowie potrzebuję rady:

 

mam "aktualnie i jeszcze" kompresor AD-4000 i po zmianie aero z pseudoiwaty na neo for iwata kompresor szaleje. Kompresor przy pseudo trzyma ciśnienie jakie mu ustawię do pracy cały czas, zaś przy neo for iwata spada nie trzyma nastawionego ciśnienia pracy cały czas. spada do 0,7 i doładowuje do 1,5 i znowu to samo- pompka. Po prostu nie trzyma ciśnienia zadanego. Co może być przyczyną ???

 

Może ktoś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie potrzebuję rady:

 

mam "aktualnie i jeszcze" kompresor AD-4000 i po zmianie aero z pseudoiwaty na neo for iwata kompresor szaleje. Kompresor przy pseudo trzyma ciśnienie jakie mu ustawię do pracy cały czas, zaś przy neo for iwata spada nie trzyma nastawionego ciśnienia pracy cały czas. spada do 0,7 i doładowuje do 1,5 i znowu to samo- pompka. Po prostu nie trzyma ciśnienia zadanego. Co może być przyczyną ???

 

Może ktoś pomoże

Mnie na AD-3000 też się tak zaczęło dziać po pewnym czasie, bez względu na rodzaj aero. Potem było coraz gorzej bo spadało do zera i dopiero się włączał. Wbrew pozorom czyszczenie zaworów i wymiana czujnika ciśnienia nic nie dała (jakbyś chciał sprawdzić to mam zbędny). Pomogła wymiana kondensatora rozruchowego na większy, ale wtedy kompresor się przegrzewa i termik wybija po 10-15 min. Pan z przewijalni silników twierdzi, że to są objawy zwarcia na uzwojeniu. Czy ma rację nie wiem? Kupiłem nowy kompresor z butlą, chociaż trochę mi żal, bo AS-186 wyraźnie jest słabszy od AD-3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie potrzebuję rady:

 

mam "aktualnie i jeszcze" kompresor AD-4000 i po zmianie aero z pseudoiwaty na neo for iwata kompresor szaleje. Kompresor przy pseudo trzyma ciśnienie jakie mu ustawię do pracy cały czas, zaś przy neo for iwata spada nie trzyma nastawionego ciśnienia pracy cały czas. spada do 0,7 i doładowuje do 1,5 i znowu to samo- pompka. Po prostu nie trzyma ciśnienia zadanego. Co może być przyczyną ???

 

Może ktoś pomoże

Mnie na AD-3000 też się tak zaczęło dziać po pewnym czasie, bez względu na rodzaj aero. Potem było coraz gorzej bo spadało do zera i dopiero się włączał. Wbrew pozorom czyszczenie zaworów i wymiana czujnika ciśnienia nic nie dała (jakbyś chciał sprawdzić to mam zbędny). Pomogła wymiana kondensatora rozruchowego na większy, ale wtedy kompresor się przegrzewa i termik wybija po 10-15 min. Pan z przewijalni silników twierdzi, że to są objawy zwarcia na uzwojeniu. Czy ma rację nie wiem? Kupiłem nowy kompresor z butlą, chociaż trochę mi żal, bo AS-186 wyraźnie jest słabszy od AD-3000.

 

ale dziwi mnie to że pseudo iwacie jest ok :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

 

Temat walkowany juz wiele razy ale mimo wszystko wole poprosic o rade niz kupic zly sprzet.

Chodzi mi o przyzwoity aerograf oraz kompresor. Do niedawna uzywalem smiesznego zestawiku z allegro za 100zl ktory skladal sie z pospolitego aerografu i elektrycznej pompki, ktora bardziej przypominala napowietrzacz do akwarium

Aerograf zaczal pluc, byc moze jest w tym troche mojej winy mimo ze staralem sie go czyscic po kazdym malowaniu.

 

W chwili obecnej maluje glownie czolgi wiec jakis super precyzyjny sprzet raczej mi nie jest potrzebny.

 

Zastanawiam sie nad ponizszym kompresorem

 

http://agtom.eu/pl/kompresory/307942-kompresor-tg-212k-do-aerografu-zbiornik-30l.html

 

ewentualnie

 

http://www.mojehobby.pl/products/MINI-KOMPRESOR-ADLER-AD-4000.html

 

oraz jakims aerografem w przedziale cenowym 100-200zl (tutaj licze na wasze propozycje, najlepiej dostepne w powyzszych sklepach).

 

Aerograf ktory zarznalem czyscilem rozpuszczalnikiem ale nie wiem czy to byl dobry pomysl. Teraz zainwestowalbym w jakis porzadny plyn do konserwacji aerografu + zestaw szczotek.

Czy potrzebuje cos wiecej aby przedluzyc jego zywotnosc?

 

Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompreso z butlą 3L jest chyba jednym z najlepszych wyborów. Jeśli chodzi o aero jest wiele możliwości, ale za 200 zł nie wejdziesz jeszcze na poziom porządnych aero. Harder & Steenbeck i Neo for Iwata kosztują od 270 zł i jeśli inwestować to w któreś z tych dwóch. O tańszych się nie wypowiadam bo nigdy nie miałem styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zainteresowal mnie taki aerograf ze spustem. Czy to dobry wybor?

 

http://skleptechniczny.pl/aerograf-z-dyszami-02-03-05-mm-hs-116-p4397.html

 

Poprzednie aero mial spust u gory i nie pracowalo mi sie zbyt komfortowo. Czasem bolal palec od duszenia spustu

 

Co do kompresora to wlasnie bardziej sklanialbym sie do takiego z butla chociaz czytalem ze ten Adler tez sie wylacza ale czasem nie podaje plynnie powietrza.

Inna opcja jest takie cudo w mysl zasady "g musi byc dobre, miliony much nie moga sie mylic" na allegro duzo ludzi go kupuje

 

http://skleptechniczny.pl/wydajny-kompresor-do-aerografu-z-butla-3l-as-186-p3891.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kompresor jak najbardziej w porządku, sam taki posiadam. Dokładnie ten zestawik:

 

http://allegro.pl/kompresor-z-aerografem-do-malowania-as-186-k130k-i5206223351.html#tabsAnchor

 

Aerograf jak dla mnie dobry, nie mam z nim żadnych problemów, bardzo przyjemnie się maluje i czyści. Nie trzeba od razu wywalać 1k zł, żeby móc ładnie malować. Bo w zasadzie wszystko sprowadza się do wygody użytkowania i trwałości, samo malowanie się nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor ok ale aero już mniej. 6 lat pryskałem p-iwatą. Ostatnio kupiłem H&S Evolution Silverline Solo i jest kolosalna różnica! Precyzja i wygoda użytkowania + dużo łatwiejsze czyszczenie. Dodatkowo brak problemu z uszczelką dyszy. Adlery i reszta są dobre do podkładu bądź dużych powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.