Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam.

Mam pytanie do właścicieli H&S Ultra i wogóle aerografów.

 

Mam problem z precyzyjnym malowaniu.Farba ma bardzo duży rozprysk i nie mogę nałożyć cienkich linii czy konturów plam maskowania.

Aerograf dobrze wyczyszczony ,iglica prosta dysza ok.

 

Co prawda używam do zasilania inhalatora więc może ciśnienie jest mocno zmienne i spada.Może tu tkwi problem.Podobne historie miałem już z chinolami choć na początku przygody z Ultrą mogłem dość precyzyjnie pracować.Muszę też prawie całkiem otworzyć spust by poleciała farbka.Gęściejsza nieco nie leci,rzadsza mocno rozpryskuje i robi zacieki.

Może konsystencja farby jest do bani choć używam Vallejo Air i AK Interactive oraz Lifecolor więc raczej dedykowane do aerografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, żeby malować cienkie linie, musisz mieć najlepiej jak najniższe ciśnienie (ja stosuję nawet ciśnienie poniżej 0,5 bara).

Pryskająca farba, jeśli dobrze Cię zrozumiałem, może oznaczać że po prostu farba jest zbyt gęsta i aerograf "pluje".

Miewam także takie przypadki, że aby poleciała farba muszę maksymalnie odciągnąć spust - jest to raczej spowodowane tym, że farba zasycha w dyszy i ją z automatu zapycha, a przy niskim ciśnieniu nie może się automatycznie "przepchać". Ale takie sytuacje mam najczęściej z metalizerami Alclada.

Upewnij się także, czy nie masz jakiś luzów wokół wylotu dyszy, bo ja swego czasu przez pomyłkę używałem air-capa 0,4 mm przy dyszy 0,2 mm i miałem dokładnie takie problemy jak u Ciebie.

Z reguły jednak niskie ciśnienie i stosunkowo rzadka farba (tak gdzieś 1:3 w przypadku Gunze) pozwalało na spokojną pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że tak jest.

Do czyszczenia używam wyciorów do aerografu.Może podczas czyszczenia ten otwór nico się "rozjechał"...w takim razie chyba czeka mnie zakup nowego capa.

Od czegoś trzeba zacząć...dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie sądzę żebyś wyciorkiem powiększył ten otwór, przecież to stal.

Zresztą chyba wyciorem nie mogłeś czyścić tego otworu w air-capie, bo tam się żaden wycior nie zmieści.

Żeby był jasność: ja nie mówię o otworze w który wkładasz dyszę, tylko o tym malutkim otworze, przez który wylot dyszy wychodzi z samego aerografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie sądzę żebyś wyciorkiem powiększył ten otwór, przecież to stal.

Zresztą chyba wyciorem nie mogłeś czyścić tego otworu w air-capie, bo tam się żaden wycior nie zmieści.

Żeby był jasność: ja nie mówię o otworze w który wkładasz dyszę, tylko o tym malutkim otworze, przez który wylot dyszy wychodzi z samego aerografu.

 

 

dokładnie rozumiem o co chodzi.W zestawie tych wyciorów są też cienkie spiralne pręciki ,które mieszczą się w otworek.Zaś spiralność tych prętów moglo zadziałać jak pilnik....sam już nie wiem...na szczęscie ten korpus dyszy hs126753 bodajże jest dostępny w powietrzny.com za jedyne 44zł plus wysyłka :(

 

zamówię i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kompresor-mini-pompa-powietrza-z-aerografem-tg-130-i4963532243.html Hej co myślicie o tym zestawie nadaje się on w ogóle do modelowania?

Nie powiem, że się nie da bo się da, ale to nie będzie komfortowa praca, co kilkanaście minut trzeba będzie robić przerwę. Ja wolałbym odłożyć trochę kasy i kupić przynajmniej kompresor solidniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęscie ten korpus dyszy hs126753 bodajże jest dostępny w powietrzny.com za jedyne 44zł plus wysyłka :(

zamówię i zobaczymy.

 

Zanim wydasz pieniądze po prostu zerknij czy tam jest szpara czy nie, wokół wyjścia dyszy.

Zrób np. zdjęcie macro i obejrzyj na ekranie, wtedy widać wszystko dokładnie.

Ja naprawdę byłbym zdziwiony, gdybyś rozwiercił tę dziurkę w sposób jak to opisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten już jest lepszy. Nie pracowałem z takim, ale patrząc po parametrach do niezbyt wymagających zadań powinien się nadać.

Oczywiście bardziej optymalny i przyszłościowy byłby kompresor z butlą np.

http://allegro.pl/kompresor-do-aerografu-z-butla-3l-6bar-aerograf-4-i5021431828.html

No, ale kosztuje znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to kupuj tylko coś takiego jak pokazał JanuszF. Patrz przyszłościowo! Nie kupuj chłamu z napisem "preffesional" Już nawet taki szczegół świadczy o "wartości" tego sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy ktoś myślał o kupnie myjki ultradźwiękowej do czyszczenia aero i innych naszych narządzi? Czy warto wywalić prawie 400 pln na to ??? i to pytanie kieruję do wszystkich ponieważ się przymierzam do powyższego ... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu ultry....

 

sprawdzając empirycznie igłami do strzykawek nie wchodzi igła 0,9 ( bo taką mam ) ale jest już dosłownie niewiele większa więc wylot ma zapewne średnicę 0,7 mm.

 

zrobiłem zdjęcie makro jak radziłeś Solo...wylot jest większy od dyszy ....dużo za duży niż powinno być więc jednak zakup nowego korpusu.

 

Mierzu z gęstościami próbowałem efekty opisywałem powyżej.

Ciśnienia niestety nie mogę sprawdzić bo pracuję na inhalatorze ,który daje w porywach 1,3 bar. Od butli typy Humbrol itp różni się tylko tym,ze się nie kończy

mam kupiony używany kompresor Mar ale póki co jest w naprawie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukręciłem gwint tej małej dyszy w moim TG130 i teraz mam dylemat. Chciałem kupić tą dysze 20-30zł szt. , nowy tg130 to koszt 50 zł ale... żona zaproponowała prezencik na walentynki do 400 zł i jaki aerograf kupić ? Na razie na oku mam H&S Ultra 2in1 . Chciałbym szybko się dowiedzieć jak komfort używania, czyszczenia itp. Czytałem dużo pozytywnych opinii , na plus to ,że nie da się tam ukręcić gwintu bo nie ma. Ale jak to wygląda z wyciąganiem dyszy i zbiorniczka? Czym czyścicie aero , bo cleanlux dobrze czyści ale np surfacer stawia opór i niszczy powłokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj się tylko kupuj, skoro możesz.

Odpowiem na szybko.

 

Komfort używania: gdzieś tak 10/10.

Czyszczenie: ja płuczę po malowaniu acetonem technicznym, raz na jakiś czas Tool Cleanerem Gunze.

Raz na parę dni przecieram iglicę.

Ukręcić się gwintu nie da, bo dysza jest wkładana do takiego metalowego air-capa, który się wkręca do korpusu (nie wiem ile trzeba by mieć siły żeby to uszkodzić), przez co dochodzi do automatycznego centrowania dyszy na iglicy.

Wyciąganie dyszy i zbiorniczka: odkręcasz air-cap i wyjmujesz z niego dyszę, czas trwania: 3 sekundy; zbiorniczek - po prostu łapiesz go i wyciągasz, czas trwania: 0,1 sekundy.

Rozkręcenie całego aerografu na części to jakieś 15 sekund.

 

Jak masz pieniądze to po prostu kupuj, nie słyszałem o lepszym sprzęcie w tej kategorii cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukręciłem gwint tej małej dyszy w moim TG130 i teraz mam dylemat. Chciałem kupić tą dysze 20-30zł szt. , nowy tg130 to koszt 50 zł ale... żona zaproponowała prezencik na walentynki do 400 zł i jaki aerograf kupić ? Na razie na oku mam H&S Ultra 2in1 . Chciałbym szybko się dowiedzieć jak komfort używania, czyszczenia itp. Czytałem dużo pozytywnych opinii , na plus to ,że nie da się tam ukręcić gwintu bo nie ma. Ale jak to wygląda z wyciąganiem dyszy i zbiorniczka? Czym czyścicie aero , bo cleanlux dobrze czyści ale np surfacer stawia opór i niszczy powłokę.

Ukochaj małżonkę! Gdy weźmiesz do rąk Ultrę, stwierdzisz że do tej pory malowałeś tylko czymś areografopodobnym. Sama dysza jest nie do ukręcenia, bo dysza nie ma gwintu, a dodatkowo ma teflonową uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.