Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam słowa poprzedników. Bierz i się nie zastanawiaj, ten sprzęt to jest mistrzostwo w porównaniu do pseudo-Iwat. Jeśli masz wątpliwości - przejrzyj fora, 99% pozytywnych mówi wszystko.

 

Czyszczenie i rozbieranie to też jest poezja w porównaniu do chiniaczy. Wszędzie łatwo się dostać i trwa to bardzo krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przemyśl, czy nie możesz trochę dołożyć i kupić evolution solo. Ultra 2w1 kosztuje (w fine-art) 375, evolution 468 zł. Różnica 93 zł. A może wytargujesz jakiś rabat?

Według mnie opcja 2w1 jest trochę przereklamowana, bo miałem ją poprzednio w Adlerze i teraz w Evolution i nigdy z niej nie korzystam. Maluję dyszą 0,2.

A jak przejrzysz ofertę sklepu, to zobaczysz, że drugą dyszę, iglicę czy zbiorniczek możesz zawsze dokupić i zrobić sobie 2w1. Wcześniej dokupiłbym jednak skrobak do czyszczenia dyszy i dekielek do zbiorniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym evo rozni sie od ultry? Systemem kontroli farby? Do czego to sie przydaje? Bo jesli nie oplaca sie ultry 2in1 to wezme zwykla i dokupie zbiornik 5ml . Dekielek mialem przy tg i nie uzywalem ^^

Nie chcę się wymądrzać bo aż takiego doswiadczenia nie mam. Ja jednak np. żałuję, że mając ok. 600 zł kupiłem evolution 2w1 zamiast infinity solo. Dlatego zabrałem głos. Proponuję zadzwonić do Fine-Art (Sprzedawca służy dokladną pomocą), lub jeśli wybierasz sie do Bytomia, na miejscu wypróbować oba aero (Myślę, że w tym roku znów uruchomią stoisko, gdzie będzie można pobawić się każdym aero).

Przyznaję, że ja z wrodzonego lenistwa też rzadko zakładam dekielek, a to jednak błąd. Rozpuszczalnnik cały czas odparowuje i zmienia się gęstość farby. Ponadto w przypadku farb szybkoschnących np. Gunze, farba zasycha na ściankach zbiornika, a potem taka już zużytą farbę ponownie rozpuszczam z kolejną porcją.

PS. Gdy przeczytałem Twoje pytanie, od razu przypomniała mi się scenka sprzed lat, gdy kupilem auto wartburg. Przyleciał sąsiad (posiadacz syrenki) i zaczął porównanie. Wyszło mu, że syrenka jest lepsza bo też ma cztery koła, cztery biegi, silnik 3-cylindrowy, jest na 5 osób, a poza tym ma tylko dwoje drzwi więc mniej części do zepsucia i jest 3 razy tańsza. Z tym, że ja wartburgiem jeździłem, a on syrenkę ciągle naprawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie szczegółami. Ten system to ogranicza ruch spustu. Kiedyś malowałem bez tego, teraz na starość korzystam. Zależy jak masz wyrobioną rękę.

W ultrze zbiornik jest na wcisk a w evo wkręcany. Podobno zdarzają się tu jakieś nieszczelności.

Gniazdo zbiornika w ultrze jest znacznie węższe i w związku z tym trochę gorzej się to czyści.

Kiedyś ultra miała gorsze uszczelki. Nie wiem jak jest teraz ale można było dokupić uszczelki teflonowe.

Tyle pamiętam z okresu gdy sam 2 lata temu wybierałem aero.

Kupiłem evolution silverline 2w1 i jestem zadowolony. Taraz jedynie bym kupił wersję solo ponieważ nigdy nie użyłem dodatkowej dyszy jak też i zbiornika 5ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super byloby wyprobowac aerograf przed kupnem jednak troche daleko mam do Bytomia, wiec musze poszukac u siebie lub powaznie przemyslec sprawe . Zadzwonie do tego sklepu . Bede musial jeszcze poczytac o roznicach miedzy ultra a evo. Wkrecany zbiornik lepsze rozwiazanie niz wciskany tak? Dysza w evo tez wciskana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręcany zbiornik to dobra rzecz.

Gdy kiedyś używałem Ultra, to parę razy wypadł mi z farbą, bo był za słabo wciśnięty.

Nie muszę pisać jakie to dawało efekty wizualne na biurku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
(...) Z myciem tych lepszych aero jest trochę kłopotu bo mają też bardziej delikatne uszczelki. Chińczyka myłem płynem do mycia pędzli z marketu i było OK. (...)

 

Hmmm... te słowa dały mi do myślenia. Czy w ogóle jest sens bym w moim przypadku kupował aerograf dobrej firmy za kilkaset zł.? Czy nie lepiej jest kupić jakiegoś MAR'a lub "Chińczyka" za 140 - 160 zł z dyszą 0,2 mm ? Artystą plastykiem przecież nie jestem. Sztuki malowania aerografem oraz sztuki dbania o sam aerograf będę się dopiero uczył. Może to rzeczywiście nie ma sensu w moim przypadku? Wybaczą Państwo głupie pytanie ale w jakich momentach podczas malowania modelu czołgu lub samolotu odczuwamy różnicę między chińszczyzną za 150 zł a takim dajmy na to H&S za około 400 zł ?

Z góry bardzo dziękuję za zrozumienie i wyprowadzenie ze złej drogi.

 

 

Nie na początek kup sobie TS lub TG 135 i będziesz zadowolony --- naprawdę (kosztuje ok 80,- pln). Miałem mam go i maluje do dziś od 2 lat. Lecz dbam o niego --- drapię za uchem, głaszczę itp . Naprawdę polecam - mały zbiornik na farbę i styknie, ale raz na 5 dni czyszczę dokładnie bardzo, parę uszczelek wypadło dawno lecz zastąpiłem je nicią teflonową, myję wodą destylowaną oraz "wamodem do farb .... i tych i tych w zależności". Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie za jakieś 2 tygodnie (czekam na wypłatę) kupuje sikawkę i pompkę. Jak na pierwszy sprzęt to nie oczekuję cudów więc wymyśliłem taki zestaw. Co o nim sądzicie?

 

http://www.hobbysta.pl/aerograf-130k-double-action-komplet-p-31974.html

http://www.hobbysta.pl/mini-kompresor-aerografow-p-28671.html?osCsid=ki2o6dr8kfkifleokok3ltsk01

 

ewentualnie jestem skłonny dołożyć do tego kompresora

 

http://www.hobbysta.pl/mini-kompresor-186-zbiornikiem-aerografow-p-28670.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz coś mieć na długo i to bardzo długo to polecam :

 

http://magma.sklep.pl/product-pol-1198-ZESTAW-DO-PRZEDMUCHIWANIA-CZYSZCZENIA-KOMPUTERA-KOMPRESOR-MINI-KOMPUTEROW-liczarek-6-BAR-sprezarka-dwutlokowy.html

 

Pozdrawiam.

 

p.s. a aero dobierzesz sam dla Siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panie/ Panowie szybkie pytanie uzbierałem 470 zł na aerograf , czy w tej cenie dostanę coś lepszego niż H&S Silverline Solo? Najpierw chciałem Ultrę ale wołałem dołożyć , jak wcześniej polecaliście ale może coś jeszcze jest na rynku ...

I jeszcze jedno, mój stary aerograf TG 130 posiada gwint 1/8" do silverline wężyk będzie pasował?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie/ Panowie szybkie pytanie uzbierałem 470 zł na aerograf , czy w tej cenie dostanę coś lepszego niż H&S Silverline Solo? Najpierw chciałem Ultrę ale wołałem dołożyć , jak wcześniej polecaliście ale może coś jeszcze jest na rynku ...

 

ponoć Tamka robi dobre lecz nie próbowałem, polecam H-S-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie/ Panowie szybkie pytanie uzbierałem 470 zł na aerograf , czy w tej cenie dostanę coś lepszego niż H&S Silverline Solo? Najpierw chciałem Ultrę ale wołałem dołożyć , jak wcześniej polecaliście ale może coś jeszcze jest na rynku ...

 

ponoć Tamka robi dobre lecz nie próbowałem, polecam H-S-a

 

 

ja bym nie eksperymentował używam H&S Evolution Silverlain od trzech lat jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie/ Panowie szybkie pytanie uzbierałem 470 zł na aerograf , czy w tej cenie dostanę coś lepszego niż H&S Silverline Solo? …
Wczoraj na tym forum była oferta sprzedaży Badger Renegade Velocity za 320 zł. Nie kupisz ty to kupię ja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie/ Panowie szybkie pytanie uzbierałem 470 zł na aerograf , czy w tej cenie dostanę coś lepszego niż H&S Silverline Solo? Najpierw chciałem Ultrę ale wołałem dołożyć , jak wcześniej polecaliście ale może coś jeszcze jest na rynku ...

 

ponoć Tamka robi dobre lecz nie próbowałem, polecam H-S-a

 

 

ja bym nie eksperymentował używam H&S Evolution Silverlain od trzech lat jestem zadowolony.

Mozesz napisac jak i czym czyscisz aero? Przepuszczasz przez aero plyn czyszczacy (uszczeki nie puchna?) czy rozkrecasz? Wczesniej uzywalem cleanluxa ale uszkodzil powloke wewnatrz zbiorniczka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczę acetonem, nie zawsze go rozbieram w całości podczas jednego posiedzenia jestem w stanie umyć go kilkanaście przepłukują razy po zmianie kolorów i/lub substacji, jeśli maluję tylko farbami (używam Gunze) to nie rozkręcam go nawet kilak dni, gruntowne mycie funduję mu z reguły po użyciu zróżnicowanych chemikaliów np kilka razy farba, surfacer, sidolux, wtedy z reguły na igle zbiera się gruba warstwa syfu i wtedy czyszczę całość

 

przepłukuję zatykając dyszę a następnie rozpylając aceton kilkakrotnie, środek wymywam patyczkiem do uszu,

 

aceton moim zdaniem jest idealny ponieważ nie jest tak 'silny' jak nitro dlatego nie uszkadza uszczelek, nie ma tez problemu z natychmiastowym używaniem aerka po myciu, jest tani w porównaniu do płynu Gunze (poza tym wydaje mi się skuteczniejszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aceton moim zdaniem jest idealny ponieważ nie jest tak 'silny' jak nitro dlatego nie uszkadza uszczelek, nie ma tez problemu z natychmiastowym używaniem aerka po myciu, jest tani w porównaniu do płynu Gunze (poza tym wydaje mi się skuteczniejszy)

 

Śmierdzi bardzo? Pytam, bo nie wiem już czego używać do mycia po pactrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aceton moim zdaniem jest idealny ponieważ nie jest tak 'silny' jak nitro dlatego nie uszkadza uszczelek, nie ma tez problemu z natychmiastowym używaniem aerka po myciu, jest tani w porównaniu do płynu Gunze (poza tym wydaje mi się skuteczniejszy)

 

Śmierdzi bardzo? Pytam, bo nie wiem już czego używać do mycia po pactrach.

 

 

znośnie, mniej niż Gunze i nitro oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie.Jako iż zbliżają sie moje 30 urodziny czas na zakupy :] Szukam aerografu w cenie 400-600zł.Puki co mam tani aerograf ale jestem całkowicie zawiedziony.Cały czas coś nie tak.Albo sie zapcha albo przerywa.Ogólnie masakra.Czas na zakup czegoś lepszego. Dużo czytałem na forum i zastanawiam nie nad H&S Czy możecie coś mi doradzić.Jaki model wybrać i jakiś sklep co wysyła do irlandi. Dziekuję bardzo za dobre rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam aerografu w cenie 400-600zł. … zastanawiam nie nad H&S …
Kolega dorian1997 ma na sprzedaż bardzo dobry Badger Renegade Velocity.

Ja jestem bardzo zadowolony z Paasche TG Talon. W tej cenie Amazon ci sprzeda w zestawie ze wszystkimi dyszami.

Kolega od Badgera twierdził, że aerografy Gunze pracują jeszcze płynniej, natomiast tutaj zachwalają Tamiya.

 

Jestem przekonany, że dystrybutora każdej z tych marek znajdziesz bezpośrednio w Irlandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H&S w tej cenie zmieścisz starczy na model Evolution, oczywiście kolega kjp_a_man poleca również areografu Paasche ja również dużo dobrego o nich słyszałem dlatego też zamówiłem sobie VJR z najcieńsza dyszą ponoć rewelacyjny do wąskich linia - mala plamka - trzyma wymiar przez cały proces malowania ponoć równie bezproblemowy w myciu; niestety jeszcze go nie używam i to tylko przekaz innych osób które mi poleciły ten sprzęt, natomiast z H&S Evolution korzystam od przeszło 3 lat i jestem zadowolony;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.