Skocz do zawartości

PZL W-3RM Anakonda "First Version" - Answer - 1/72


Kon_Bar

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, filipsg napisał:

 

W jaki sposób wolno krytykować polskie modele, żeby nie zostało to uznane za gównoburzę? Bo ja już nie wiem. Uprzejmie proszę o jasne instrukcje.

 

Widzę po prostu, ze na polskie firmy wylewa się więcej hejtu niż na firmy zagraniczne produkujące modele...

Jakoś nie widzę 10 stron dyskusji na temat wydawnictw np kinetica itp.

Każdy wydany model Arma Hobby to niekończące się dyskusje na tym forum od wysokości ceny po ilość nitów.

Jakoś tak zażartych dyskusji nie widzę odnośnie modeli firm zagranicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bart207skw napisał:

 

Widzę po prostu, ze na polskie firmy wylewa się więcej hejtu niż na firmy zagraniczne produkujące modele...

Jakoś nie widzę 10 stron dyskusji na temat wydawnictw np kinetica itp.

Każdy wydany model Arma Hobby to niekończące się dyskusje na tym forum od wysokości ceny po ilość nitów.

Jakoś tak zażartych dyskusji nie widzę odnośnie modeli firm zagranicznych.

Czyli oprócz "gównoburzy" mamy jeszcze "hejt". Mhm...

Dlaczego więcej rozmawia się u nas o modelach polskich producentów, niż o zagranicznych? Z dwóch zasadniczych powodów:

1. Wiedza i dokumentacja na temat "poloników" jest... w Polsce, więc to jasne, że to na polskich forach podchodzimy do nich najbardziej krytycznie. A to właśnie "poloniki" (czy to polskiej konstrukcji, czy tylko "z plusem za polskie malowanie") są najczęściej robione przez polskie firmy i ściągają najwięcej komentarzy. O zagranicznych modelach zagranicznych maszyn zwykle nie ma sensu się rozpisywać, bo są rozbijane na części pierwsze na zagranicznych forach przez ludzi mądrzejszych od nas, więc wystarczy się powołać na "znane problemy z..."

2.  Dlatego, że ani do Kinetica, ani nawet do Airfixa czy jakiejkolwiek innej obcej firmy zwykle nie da się zastosować "argumentów", z jakich składa się większość tych dyskusji:
- "gównoburza"
- "zrób lepszy"
- "to pokaż swoje modele"
- "przecież to short run"
- "da się skleić"

Gdyby je wyciąć, to każdy wątek o polonikach skurczyłby się minimum o połowę.

Jeżeli każda dyskusja o jakości modelu jest "gównoburzą/hejtem" to trzeba usunąć działy inboxowe na tym forum, i będzie spokój. Przecież ostatecznie nawet Sokół z AJ-Model jest okej, bo to niepokalany polski short-run, którego "da się skleić".

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się ale się wypowiem.

Każda polska konstrukcja wydana jeszcze przez rodzimą firmę cieszy 😀

No ale...

Popieram kolegę @filipsg.

W latach 20-tych XXI wieku, w dobie programów i druków 3D mamy prawa oczekiwać produktów lepszej jakości niż na początku lat 90-tych XX w.

Nie wiem dlaczego Answer został porównany do short-runa.

Jeśli firma wypuściła wersję cywilną w przyzwoitej jakości, to co się stało z kadłubem Anakondy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Answer nie jest porównywany z shot runami Answer jest firmą produkującą modele w technologii shot run. Porównywanie tych modeli do Airfixa, IBG, Army, czy Hesegawy z lat 80 nie ma wielkiego sensu. Przede wszystkim dlatego, że wymienione firmy mają o wiele większe doświadczenie na rynku. Zwyczajnie wsadzacie kierowcę po egzaminie na prawo jazdy do bolidu F1 i się dziwicie, że nie wygrał wyścigu. Ja się nie dziwię, jak kibicuję, jak się postara, to za kilka lat wygra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie mogę się zgodzić z Lordem Karton ÷Answer świadomie zleca temat poddostawcy,  tak jak i Revell na przykład ...nie uczy się technologii sam tylko teoretycznie robią to fachowcy...z punktu widzenia PTS to nie jest czepianie, tylko po prostu wtrysniety na szybko wyrób beż KJ-tu... to nie jest żadne F1 tylko niestety podstawy procesowe,  sorry nie wymądrzam się ale 25 lat w tym siedzę...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mysiek13 napisał:

25 lat w tym siedzę...

ale nie każdy z nas to fachowiec, a Ty tu z takim słownictwem...

Rozwikłasz poniższe skróty?

Bo ja się nie znam... :stolek:

19 minut temu, mysiek13 napisał:

z punktu widzenia PTS to nie jest czepianie, tylko po prostu wtrysniety na szybko wyrób beż KJ-tu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2023 o 18:18, Kon_Bar napisał:

Porównanie kadłubów

 

1977780142_anakondavssok.thumb.jpg.3cedd5c4f46cb0961351214b07301493.jpg

 

11 minut temu, lord_karton napisał:

Jak już Answer zrobi tyle zleceń zewnętrznych co Revell to wtedy można robić porównania.

Mnie interesuje to porównanie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, burzatg napisał:

 

Mnie interesuje to porównanie.

 

To jest przełomowa technologia! Nowe formy, które dziedziczą stopień zużycia po starych - dzięki temu firma zachowuje ciągłość i tradycję :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, burzatg napisał:

 

Mnie interesuje to porównanie.

To jest doskonały przykład. Jeden element jest sfotografowany w płaszczyźnie ostrości a drugi poza nią. Co nam to daje? Ano daje nam to gówno burzę. Nawet jeśli w rzeczywistości różnica nie jest duża, to na tym zdjęciu jest dramatycznie wyolbrzymiona. Wiem, że to nie twoja fotka, pewnie była robiona na szybko i pewnie w emocjach. Na pewno kryje się za tym brak doświadczenia, a nie celowe działanie, bo autor fotki jest zaprawiony w sklejaniu bardziej niż w narzekaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lord_karton napisał:

Nawet jeśli w rzeczywistości różnica nie jest duża, to na tym zdjęciu jest dramatycznie wyolbrzymiona.

I tu się niestety mylisz.

Wystarczy zestawić ze sobą dwie fotki samych kadłubów. Różnica jest znacząca

Edytowane przez burzatg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wymysl napisał:

Jak współcześnie definiuje się short runa?

Nie znam się na tym, wiem tyle, ile przeczytałem w necie. Shot run 10 000 kopii. Airfix na swojego Spita 1/24 ma gwarancję od producenta form na 500 000 kopii. Eduard z pierwszych form FW 190 1:48 wyprodukował ponad 100 000 kopii. Osoba bardziej siedząca w temacie mogłaby coś dodać, albo zrównać mnie z ziemią:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mysiek13 napisał:

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych

Takie proste... a ja to już kombinowałem jakiś "Plastic Training System" :szczerbol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lord_karton napisał:

Nie znam się na tym, wiem tyle, ile przeczytałem w necie. Shot run 10 000 kopii. Airfix na swojego Spita 1/24 ma gwarancję od producenta form na 500 000 kopii. Eduard z pierwszych form FW 190 1:48 wyprodukował ponad 100 000 kopii. Osoba bardziej siedząca w temacie mogłaby coś dodać, albo zrównać mnie z ziemią:haha:

Na jakiej podstawie odróżniasz w tym względzie Answera od Army?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mysiek13 napisał:

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych 😉

Piękny Ten Szortran :szczerbol:

Tymczasem "gównoburzy" ciąg dalszy:
https://www.kfs-miniatures.com/1-72-pzl-w-3sp-anakonda-answer/

Porządne zdjęcia mówią same za siebie. Porównanie kadłubów wrzucone wyżej jest jednak dość miarodajne, a kadłub Anakondy to niczym nieuzasadnione mydło.

 

3 minuty temu, Wymysl napisał:

Na jakiej podstawie odróżniasz w tym względzie Answera od Army?

O ile się nie mylę, Arma w przeciwieństwie do Answera od początku robi swoje modele w formach stalowych, więc faktycznie jest to różnica. Z tym, że ta różnica nijak nie powinna wpływać na skazy w owiewkach ani na złą jakość odlewów z nowych form.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lord_karton napisał:

To jest doskonały przykład. Jeden element jest sfotografowany w płaszczyźnie ostrości a drugi poza nią. Co nam to daje? Ano daje nam to gówno burzę. Nawet jeśli w rzeczywistości różnica nie jest duża, to na tym zdjęciu jest dramatycznie wyolbrzymiona. Wiem, że to nie twoja fotka, pewnie była robiona na szybko i pewnie w emocjach. Na pewno kryje się za tym brak doświadczenia, a nie celowe działanie, bo autor fotki jest zaprawiony w sklejaniu bardziej niż w narzekaniu.


Po to wrzuciłem też osobne fotki kadłubów.

Fotki robiłem smartfonem jak wszystkie inne foty moich modeli. Musisz mi zaufać, że jest mniej ostry detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci ufam:mrgreen:. Ale sam widzisz, jeden powołuje się na jeden zdjęcie, drugi na inne zdjęcie. Ja piszę, co widzę na zdjęciu z jednej odpowiedzi, inni piszą o innym zdjęciach i tak to się kręcić. Taka natura internetowej debaty.:szczerbol:

Model się nie udał Answerowi tak jak pierwszy niestety. Jednak nadal twierdzę, że to nie jest zamierzony sabotaż wymierzony przeciwko "polskiemu modelarzu" ale zwyczajny brak doświadczenia. 

43 minuty temu, Wymysl napisał:

Na jakiej podstawie odróżniasz w tym względzie Answera od Army?

Napiszę dzisiaj po pracy do Answera i ich zapytam. Jak odpowiedzą to dam znać i będzie informacja z pierwszej ręki. W sumie sam jestem ciekaw co mi napiszą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipsg napisał:

 

W jaki sposób wolno krytykować polskie modele, żeby nie zostało to uznane za gównoburzę? Bo ja już nie wiem. Uprzejmie proszę o jasne instrukcje.

To jest problem. Ja wychodzę z założenia, że nawet głupiec ma swoją opowieść i warto go wysłuchać, chociaż niekoniecznie z nim dyskutować:)  Nie widzę powodu, żeby w jakikolwiek sposób ograniczać krytykę. Zarzut siania gównoburzy jest dla mnie taką próbą zamykania możliwości wypowiedzi. I ważne: Krytyk ma też prawo się mylić. Jeśli towar jest dobry, to znajdą się argumenty na jego obronę. Jeśli nie, to nawet ktoś, kogo uważamy za złośliwego mistrza gównoburzy,  może mieć niestety rację. A produkty Answera? Jakie są każdy widzi. Mnie nie zachęcają. Już jestem za stary, za leniwy i short runy na poziomie końcówki XX wieku mnie nie podniecają. Mam setki lepszych i setki ciekawszych zestawów. 

 

4 godziny temu, bart207skw napisał:

I mam w nosie czy dany model jest spasowany czy nie, czy ma blaszki, druki 3d - sklejam to co chcę mieć na półce i co mi się podoba - tyle.

Tylko od moich umiejętności i warsztatu zależy jak wyjdzie gotowy model.

OK, masz prawo mieć w nosie, ale szanuj, że inni chcą czegoś innego. O ile nikomu nie przeszkadza świetnie spasowany zestaw, to jednak rynek na modele z wrodzonymi zaburzeniami jest zdecydowanie mniejszy:)  Jeśli producent chce działać tylko w  niszy dla takich, co nie klękają przed A-Modelem, to nie widzę tego dobrze i przyszłościowo. Przylgnie łata do Answera, że są kontynuacją tradycji A-Modela i będzie im trudno.  Jednak czekam na Biesa, wierząc, że czytają najbardziej krytyczne nawet wpisy i robią wszystko, żeby było ich jak najmniej. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie ta skala, ale temat na czasie więc zapytam tutaj.

Czy aktualnie już wszystkie "nowe" wypraski Sokoła w 1/48 mają się gorzej niż te wydane na początku, czy dotyczy to tylko nowych wersji np. W-3RL ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.