Skocz do zawartości

PZL W-3RM Anakonda "First Version" - Answer - 1/72


Kon_Bar

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Mitrandir napisał:

Może Ci od razu szarlotkę zrobić

Na zagrychę będą 'śledzie" :wink:

Wy w tej stolicy to jakieś dziwne zwyczaje macie - pić pod szarlotkę  - koniec świata :benc:

Edytowane przez abtb
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mitrandir napisał:

Rozumiem i szanuje Twoje zdanie... masz do niego prawo, ale nie masz prawa nikogo obrażać.

Staram się być obiektywny i neutralny... ludzie którzy mnie poznali na tym  forum o tym wiedzą.

 

Nie rozumiem Twojego ataku i tyle. Przekazałeś własne zdanie i nie musisz już go co chwila powtarzać.

Ja czekałem na taki model sokoła 20 lat i jak dla mnie jest przyzwoity.

Ne wiem czemu tak zajadle ich krytykujesz, nie podoba ci się lub nie jest do przyjęcia to nie kupuj.

 

 

Ani mojego zdania nie rozumiesz, ani nie szanujesz. Nie obchodzi mnie to, chcę tylko stawiać sprawy uczciwie. No i widzisz, Sokoła kupiłem. Spodziewałem się tylko, że w następnej edycji poprawią to, co spieprzyli w pierwszej. Nie zrobili tak  i tego już ani zrozumieć, ani wybaczyć nie mogę. Wypuszczanie na rynek produktu, o którym z góry wie się, że jest żałośnie niedopracowany świadczy o braku profesjonalizmu, ale i o czymś gorszym - kompletnym braku szacunku dla własnych klientów. Nie pozwalam sobie na takie postępowanie, chociaż na pewno jest tak o wiele łatwiej. Nie toleruję też tego u innych. Badziewie zawsze nazywam badziewiem, a czy się to komuś podoba, czy nie - zwyczajnie mnie nie obchodzi. Nikogo nie obrażam, nazywam takim imieniem, na jakie sobie zasłużył. Na reputację zawodową trzeba sobie zapracować. Nie mówię, że to łatwe, wręcz przeciwnie. Sam to przeszedłem. I też miałem po drodze falstarty, ale miałem też dość przyzwoitości, by wziąć je na siebie i nie powtarzać.

Edytowane przez Jostein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kopernik napisał:

Kupiłem według opisu bezbarwną, okazała się jasnożółta

gdzies na forum pokazalem formy do kabiny Iskry - grubosc ok 10mm zrobione wlasnie z Epodexu  i ok

Przy sciance ok 0,5mm powinno byc jeszcze lepiej

Moj epodex jest dobry, tyle tylko, ze utwardza sie tydzien 😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BRAVO112 napisał:

gdzies na forum pokazalem formy do kabiny Iskry - grubosc ok 10mm zrobione wlasnie z Epodexu  i ok

Przy sciance ok 0,5mm powinno byc jeszcze lepiej

Moj epodex jest dobry, tyle tylko, ze utwardza sie tydzien 😞 

Matko i córko! Grubość 1cm i ok? Dla mnie nie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jostein napisał:

Ani mojego zdania nie rozumiesz, ani nie szanujesz. Nie obchodzi mnie to, chcę tylko stawiać sprawy uczciwie. No i widzisz, Sokoła kupiłem. Spodziewałem się tylko, że w następnej edycji poprawią to, co spieprzyli w pierwszej. Nie zrobili tak  i tego już ani zrozumieć, ani wybaczyć nie mogę. Wypuszczanie na rynek produktu, o którym z góry wie się, że jest żałośnie niedopracowany świadczy o braku profesjonalizmu, ale i o czymś gorszym - kompletnym braku szacunku dla własnych klientów. Nie pozwalam sobie na takie postępowanie, chociaż na pewno jest tak o wiele łatwiej. Nie toleruję też tego u innych. Badziewie zawsze nazywam badziewiem, a czy się to komuś podoba, czy nie - zwyczajnie mnie nie obchodzi. Nikogo nie obrażam, nazywam takim imieniem, na jakie sobie zasłużył. Na reputację zawodową trzeba sobie zapracować. Nie mówię, że to łatwe, wręcz przeciwnie. Sam to przeszedłem. I też miałem po drodze falstarty, ale miałem też dość przyzwoitości, by wziąć je na siebie i nie powtarzać.

Bardzo zaciekawiłeś mnie swoim spojrzeniem na takie modele. Może napiszesz, jaki model polskiego producenta spełnia Twoje oczekiwania bez zastrzeżeń. Jeśli takiego nie ma, podaj przykład zagraniczny. Dzięki temu może i inaczej spojrzę na modle. Z góry dziękuję, za konkretną odpowiedz. Model i producent, nic więcej. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kopernik napisał:

Bardzo zaciekawiłeś mnie swoim spojrzeniem na takie modele. Może napiszesz, jaki model polskiego producenta spełnia Twoje oczekiwania bez zastrzeżeń. Jeśli takiego nie ma, podaj przykład zagraniczny. Dzięki temu może i inaczej spojrzę na modle. Z góry dziękuję, za konkretną odpowiedz. Model i producent, nic więcej. 

Nie wiedziałem, że chęć wykonywania swojej pracy jak tylko można najlepiej jest tak ekstraordynaryjną sprawą. Dla mnie to oczywiste, głównie z miłości własnej, przyznaję. Chcę się chwalić swoją pracą.  Niezbyt szlachetne, ale chyba akceptowalne. Nie rozumiem też, dlaczego niby do modeli miałbym podchodzić inaczej? Jesteś fotografem, czy robisz złe zdjęcia i wciskasz je klientom, tłumacząc, że nie powinni cię krytykować, bo to twoja praca i niech sami zrobią sobie lepsze, jak i się nie podobają - jak to jest w zwyczaju na tym forum argumentować za skopanymi modelami? Pisałem też parę razy, że uproszczenia są nieuniknione, ale co innego uproszczenia, a co innego błędy wynikające ze słabej znajomości pierwowzoru i niechlujne wykonanie. Dwóch ostatnich ani tolerować, ani chwalić nie mam zamiaru.

Zastrzeżenia będą więc zawsze, pytanie jest tylko, czy są one istotne, czy nie. Otóż niechlujstwo producenta zawsze oznacza dla mnie zastrzeżenia istotne.


Renault FT Flyhawk (a nie: Meng, dziękuję za zwrócenie uwagi) 1:72 - model mały, ale przyjemny w wykonaniu. Inteligentnie zaprojektowany, dobrze spasowany, wygląda jak oryginał. Jak-1b 1:72 Arma Hobby - jedyny udany w ich stajni.  HMMWV T-Model 1:72 - takich powierzchni i takiego detalu skala 1:35 by się nie powstydziła. Rodzina czołgów lekkich typ 95 Ha-Go i średnich typ 89 od IBG w 1:72. Wymagające, ale znów widać przemyślany projekt. PZL P.24 1:72 IBG. Ma wady, ale łatwo jest je usunąć, a piękna imitacja powierzchni krytych blachą drobnożłobkowaną i podział technologoczny, pozwalający bawić się w wychylanie lotek i sterów bez cięcia i sztukowania brył lotek i sterów zawsze mile widziane
Wystarczy?

Edytowane przez Jostein
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jostein napisał:

Renault FT Meng 1:72 - model mały, ale przyjemny w wykonaniu. Inteligentnie zaprojektowany, dobrze spasowany, wygląda jak oryginał.


Drobna uwaga - Flyhawk, nie Meng. Swoją drogą, większość pojazdów z Flyhawka zasługuje na powyższy opis.

  

5 godzin temu, Mitrandir napisał:

Co ty byś zrobił z A modelem... ?😏


Wyrzucił na śmietnik historii, gdzie jego miejsce. Życia szkoda na takie kasztany w sytuacji, gdy na rynku jest wiele dobrych lub przynajmniej przyzwoitych zestawów.

Edytowane przez caughtinthemiddle
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mi się to nie zdarzało, ale muszę się zgodzić z Josteinem - przy czym głównie co do meritum, niekoniecznie co do sposobu jego wyrażania. Sam dalej trzymam kciuki za Armę i Anakondy w 72 kupię, ale...

 

Jak zauważył autor recenzji na KFS, pajączki na szybach to najpewniej efekt zbyt wąskiego kanału wtryskowego w ramce, to by też wyjaśniało, dlaczego Answer tak, a nie inaczej odpowiada na krytykę na FB:

Screenshot_20230329-002658.png.428d25b77d21de1242c625f243bf48cd.png

 

Ale kurczę, czy przy tak długim przygotowaniu tego modelu, i przy postach tego typu pojawiających się już latem:

 

Screenshot_20230329-003115.png.95861a0ff08a8669d4479af23fead489.png

 

Naprawdę nikt nie zauważył wcześniej, że ramka z oszkleniem jest źle zaprojektowana? 

 

Ja rozumiem, że teraz nic już z nią nie zrobią, bo ten projekt prawdopodobnie zeżarł tyle czasu i środków, że nijak by się to nie spinało finansowo - ale to z kolei świadczy o kiepskim pomyśle na biznes... Jeśli w opracowaniu modelu robi się jeszcze takie błędy, to może trzeba było zacząć od czegoś tańszego i mniejszego, a nie od polskiego śmigła w 1/48, czyli czegoś potrójnie niszowego, co potem trzeba dociągnąć za wszelką cenę, nawet kosztem jakości?

 

Póki co wygląda to tak, że nie widzieliśmy jeszcze wielu z obiecanych pudełek z Sokołem w obu skalach, a wypraski - nawet nowe - już wyglądają na spracowane. Polecam poszukać zdjęć W-3RL w skali 1/48, które już latają po fejsie, przecież to wygląda jak model zupełnie innego producenta. I nie, nie kupuję przypomnień o tym, że na Ukrainie jest wojna, bo stamtąd dalej wychodzą modele światowej klasy, pomimo rakiet i blackoutów. W-3 w 1/72 to wyłącznie wojenna produkcja i jakimś cudem W-3A wygląda znacznie lepiej niż Anakonda. Ten mało urodziwy druk 3D to też kwestia rakiet spadających w okolicy?

 

Po takim okresie oczekiwania naprawdę spodziewałem się czegoś dopracowanego, a póki co Answer nie daje żadnych podstaw by zakładać, że dalej będzie lepiej.

 

Poniżej dwa wykluczające się komentarze w sprawie Biesa, które padły na przestrzeni dwóch tygodni. Można je interpretować optymistycznie, a można pesymistycznie, ale ja przejście z "Biesa mamy" do "nad szkłem jeszcze pracujemy" postrzegam jako dowód, że jednak krytyka się czasem przydaje :) Z podejściem "dobry, bo polski" ani my nie dostaniemy dobrych modeli, ani Answer jako firma daleko nie zajedzie.

 

Screenshot_20230329-002821.png.dd37bf939faff08a4fdc8fc98547e413.png

Screenshot_20230329-004528.png.3b354ebdfcdb8367b579fb640ce5e114.png

Edytowane przez filipsg
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, filipsg napisał:

Poniżej dwa wykluczające się komentarze w sprawie Wilgi

Z tego co przeczytałem, rozumiem, że chodziło Ci o Biesa?

 

 

Edytowane przez Grzes
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, caughtinthemiddle napisał:

Wyrzucił na śmietnik historii, gdzie jego miejsce. Życia szkoda na takie kasztany w sytuacji, gdy na rynku jest wiele dobrych lub przynajmniej przyzwoitych zestawów.

Zauważ jednak, że nie wszyscy lubią sklejać dla samego sklejania.

Nie każdego satysfakcjonuje zrobienie Me-109 czy Su-27 tylko dlatego, że jest z przyzwoitego zestawu.

 

Niektórzy tworzą kolekcje tematyczne (np. lotnictwo polskie) i nie ma znaczenia czy wyda to Amodel czy Broplan i ile pracy w to trzeba włożyć.

Ważne jest, że się robi model do swojej kolekcji, którego żadna inna firma nie wydaje i nie wyda.

Ważne jest, że się tworzy miniaturkę, której być może nikt więcej nie będzie miał u siebie na półce...

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie umiem znaleźć linka do FB, ale był pokazany kupiony nowy Sokół wersja wojskowa w 48 z taaakimi nadlewkami , że to o co my tu się denerwujemy to "mikropikuś". Biedny Chłop nie zajrzał do pudełka i dopiero w domu je otworzył...  Chyba Answera na razie bez "pomacania i przejrzenia" zestawu nie ma co brać, raczej nie ze sklepów internetowych, bo dla mnie to szok żeby coś takiego zapakować w pudełko... I argumenty o wojennej produkcji trochę słabo brzmią, po tym co pokazał ukraiński MINIART na Bytomiu... Spore rozczarowanie, pomimo bardzo miłej rozmowy i kontaktu na Bytomiu z ekipa Answera...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lord_karton napisał:

Ale wymagania. Spodziewać się jakości ostatnich modeli np. Tamiyi w modelach firmy startującej w segmencie shot run. To się chyba nazywa bycie roszczeniowym:haha:


Twoim zdaniem nie ma na rynku nic pomiędzy short-runami a nową Tamiyą? I skąd w ogóle pomysł, że ktoś tu oczekuje poziomu nowej Tamki? Na razie nie widzę tu nawet poziomu Hasegawy z lat 80. Jeśli oczekiwanie w miarę stałej jakości wyprasek to już roszczeniowość, to nie wiem po co w ogóle silić się na in-boxy...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, lord_karton napisał:

Ale wymagania. Spodziewać się jakości ostatnich modeli np. Tamiyi w modelach firmy startującej w segmencie shot run. To się chyba nazywa bycie roszczeniowym:haha:


Proszę - short runy. Z Ukrainy, produkcja 2022-2023:
https://www.kfs-miniatures.com/1-72-polikarpov-i-16-type-5-clear-prop/
https://www.kfs-miniatures.com/1-72-xa2d-1-skyshark-clear-prop-models/
https://www.kfs-miniatures.com/1-72-ov-1-a-jov-1a-mohawk-clear-prop-models/
https://www.kfs-miniatures.com/1-35-messerschmitt-bf-109e-4-wingsy-kits/
https://www.kfs-miniatures.com/1-72-heinkel-he-162-captured-special-hobby/
https://www.kfs-miniatures.com/1-72-messerschmitt-bf-109e-1-b-special-hobby/
(jakby ktoś się zastanawiał, co tu robi SH - z moich informacji wynika, że główne wypraski linkowanych tu zestawów również pochodzą z Ukrainy)

Może ktoś powinien zastanowić się nad zmianą podwykonawcy?

  

17 minut temu, mysiek13 napisał:

I argumenty o wojennej produkcji trochę słabo brzmią, po tym co pokazał ukraiński MINIART na Bytomiu...


Akurat MiniArt nie jest tu dobrym przykładem, bo jest to od pewnego czasu polska firma, produkująca w Polsce. Tym niemniej na Ukrainie nadal pozostaje ICM i cała gromadka wytwórców short runów, którzy jakoś trzymają poziom.

Edytowane przez caughtinthemiddle
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mysiek13 napisał:

Grupa prywatna, nic tu nie zobaczymy :) ale pojawiły się też na Polskim Modelarstwie Redukcyjnym, wrzucam tylko jedno, żeby nie robić spamu:
Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Zagadka dla nie-roszczeniowych - gdzie się kończy łopata śmigła, a zaczyna nadlewka? 

 

6 minut temu, caughtinthemiddle napisał:

Akurat MiniArt nie jest tu dobrym przykładem, bo jest to od pewnego czasu polska firma, produkująca w Polsce. Tym niemniej na Ukrainie nadal pozostaje ICM i cała gromadka wytwórców short runów, którzy jakoś trzymają poziom.

 

Polska wyłącznie w znaczeniu produkcji, czy została w jakimś większym stopniu przejęta przez Polaków (IBG)?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, filipsg napisał:

Polska wyłącznie w znaczeniu produkcji, czy została w jakimś większym stopniu przejęta przez Polaków (IBG)?


Przeniosła się do Polski w całości. Nie pierwszyzna to dla nich (przypominam, że oni pierwotnie mieli siedzibę na Krymie), oby nie sprawdziło się powiedzenie 'do trzech razy sztuka'...

Edytowane przez caughtinthemiddle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, filipsg napisał:

Grupa prywatna, nic tu nie zobaczymy :) ale pojawiły się też na Polskim Modelarstwie Redukcyjnym, wrzucam tylko jedno, żeby nie robić spamu:
Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Zagadka dla nie-roszczeniowych - gdzie się kończy łopata śmigła, a zaczyna nadlewka? 


Klasyka w aModelach 😉 Nie jest to samoklik, ale da się skleić (tylko nie w weekend i tyle)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem i się doczekałem - gównoburza.

Jednego nie rozumiem.

Czy na forach wędkarskich czy myśliwskich tez sami malkontenci?

Przecież to jest hobby i ma nam sprawiać przyjemność.

Sam sklejam rożne modele śmigłowców od Mistercrafta przez Amodel po najlepsze np. Dream Model, Academy...

I mam w nosie czy dany model jest spasowany czy nie, czy ma blaszki, druki 3d - sklejam to co chcę mieć na półce i co mi się podoba - tyle.

Tylko od moich umiejętności i warsztatu zależy jak wyjdzie gotowy model.

Czasem mam wrażenie, że najlepiej jakby modele to byłyby już pomalowane snap-kity - aby się nie narobić.

 

Co najlepsze tu i na FB w rożnych grupach modelarskich często do powiedzenia najwięcej mają osoby, które nie pokazują swoich prac - czy to aby nie leczenie jakiś kompleksów?

 

A co do modeli pzl w-3 z answera w 1/72 - długo czekałem na ten model w takiej wersji - w międzyczasie nagromadziłem vacu i żywice tego śmigłowca - cieszę się ze jest i mam zamiar zrobić wszystkie wersje.

Osobiście granuluje im tego, że wydali te modele.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bart207skw napisał:

Czekałem i się doczekałem - gównoburza.

 

W jaki sposób wolno krytykować polskie modele, żeby nie zostało to uznane za gównoburzę? Bo ja już nie wiem. Uprzejmie proszę o jasne instrukcje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.