Skocz do zawartości

"Aringa bianco di Grosseto" - Lockheed F-104G Starfighter, Revell, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny "śledzik" do niedzielnej, porannej  kawy :kawa:

Tym razem F-104G po włosku w spec malowaniu "antybłyskowym"  (lub czasami zwanym "antyradiacyjnym"). W 1963 Włosi testowali na (bodajże) trzech samolotach specjalny typ kamuflażu/ malowania  - górne powierzchnie  pokryto białą farbą mającą na celu "odbicie" fali świetlnej/błyskowej powstałej po wybuchu bomby atomowej.  Samolot (F-104G) po zrzucie bomby miał wykonać manewr gwałtownego wznoszenia wystawiając tym samym górne powierzchnie na działanie fali "błyskowej" eksplodującej bomby, która to miała być "odbita" przez biała powierzchnię.  Testów w rzeczywistych warunkach oczywiście nie przeprowadzono i po kilku miesiącach  samolotom przywrócono oryginalne srebrne malowanie wszystkich powierzchni ( w takim malowaniu dotarły do Włoch z USA pierwsze egzemplarze 104-ek)

Samolot z numerem "4-5" był pierwszym licencyjnym egzemplarzem F-104 wybudowanym przez Fiata. 

Tyle tytułem wstępu i wyjaśnienia zawiłości tematu :wink:

Tera fotki:

- oryginał:

 

I7Zse5U.jpg

 

i moja interpretacja tematu:

F-104G, 4  Skrzydło Myśliwskie    im. Francesco Baracca, lotnisko Grosseta, Włochy, 1963 r.

dw66pXp.jpg

 

cotvKPQ.jpg

 

jIMZIvx.jpg

 

82hdu38.jpg

 

b6cVkzS.jpg

 

qmiMGcw.jpg

 

a59spzS.jpg

 

prqdQOw.jpg

 

7wgJNTW.jpg

 

bINnrz7.jpg

 

c18yOtS.jpg

 

6eE6vyD.jpg

 

R92c3rQ.jpg

 

I małe  podsumowanie zmagań w 1-ym etapie "Opowieści dziwnej treści"

 

eDEHzSz.jpg

 

fGz65U5.jpg

 

I to tyle na dziś :D

Chciało by się na zakończenie napisać, że za tydzień kolejny śledź (wszak trzy kolejne czekają w kolejce) ale chyba będzie galeria w dziale piętro niżej czyli w śmigłowcach :wink:

A teraz zapraszam do komentowania :pif:

:kawa:

 

 

Edytowane przez abtb
  • Like 23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja protestuję.:wpier:

Co to jest za wstawianie galerii w środku nocy?

Jeszcze człowiek dobrze paszczy nie przemyje po wstaniu z łóżka a już coś płetwami z ekranu macha.:mrgreen:

 

Świetna robota Tomek.:super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Włoch.

Jesteś propagatorem efstoczwórek, coraz bardziej podoba mi się ich elegancki, oszczędny kształt. Kropla drąży skałę...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zaruk napisał:

Fajny ten Włoch.

Jesteś propagatorem efstoczwórek, coraz bardziej podoba mi się ich elegancki, oszczędny kształt. Kropla drąży skałę...

Jestem fanem Starfighterów. Uwielbiam ten samolot  i również bardzo mi się podoba ich oszczędna elegancka forma ale kolega abtb w kwestii ilości sklejonych modeli tej maszyny pokonał mnie kilka krotnie :). Jestem pełen szacunku dla kolegi abtb za task piękną kolekcję. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota i piękna kolekcja! Pytanie od początkującego: -Czy pokrywałeś czymś owiewki, żeby uzyskać takie barwne refleksy?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za opinie i uwagi :piwo:

Fajnie, że kolejny (już 27-y :cool:) "śledź" wzbudził spore zainteresowanie i że "Ławica śledzi" jeszcze się nie przejadła :wink:

 

21 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Kalkomanie to jaki zestaw ?

Tak jak w dwóch poprzednich, tak i w tym numer, oznaczenia i godło są malowane od masek zrobionych na moje specjalne zamówienie  (wielkie dzięki @Soris:piwo:). Natomiast napisy eksploatacyjne pochodzą z pudełkowych kalek Hasegawy

 

1 godzinę temu, Yachieku napisał:

Czy pokrywałeś czymś owiewki, żeby uzyskać takie barwne refleksy?

Nie. Owiewki zmywam IPĄ  i naklejam maski. Refleksy to pewnie jakaś fiksacja optyki :D

 

21 godzin temu, zaruk napisał:

Jesteś propagatorem efstoczwórek,

Ja nie,  ale Marcin ( @Staryfajter1954) jak najbardziej :D

 

21 godzin temu, zaruk napisał:

Kropla drąży skałę...

Jeszcze pięć (może sześć ) kropli skapnie do galerii :haha:

 

8 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Jestem pełen szacunku dla kolegi abtb za task piękną kolekcję. 

 

Dziękuję bardzo :piwo:

Na początku miały być tylko trzy "śledzie" , a wyszło 32-a  ( a może 33 :hmmm:?) :haha:

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, dla mnie każdy model Starfightera to

bardzo miły widok. Chętnie zobaczyłbym jeszcze 104 w malowaniach NASA, Starfighters Aerospace (CARACAL robi fajne kalkomanie do tego malowania). Może jakieś inne okazjonalne ? Mam nadzieję zobaczyć Twoje nowe śledziki na żywo jako drugą cześć pokazywanej w Jaworznie kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Tomku, dla mnie każdy model Starfightera to

bardzo miły widok. Chętnie zobaczyłbym jeszcze 104 w malowaniach NASA, Starfighters Aerospace (CARACAL robi fajne kalkomanie do tego malowania). Może jakieś inne okazjonalne ? Mam nadzieję zobaczyć Twoje nowe śledziki na żywo jako drugą cześć pokazywanej w Jaworznie kolekcji.

 

Wg mnie Tomkowych Starfajterow nie mogłeś zobaczyć w Jaworznie....  (w tym roku oczywiscie) .  Tomek robi 72-kę a te co były w Jaworznie to 48-mka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zegeye napisał:

Wg mnie Tomkowych Starfajterow nie mogłeś zobaczyć w Jaworznie

Były w Jaworznie -  w ubiegłym roku - 2022. Całe 15 sztuk (wszyscy użytkownicy) plus jeden "po japońsku" który nieśmiało walczył w konkursie o najciekawszy model w barwach japońskich.

 

1 godzinę temu, lesio-69 napisał:

Coraz ładniejsze te śledzie !!!!!

Po tylu podejściach do  zbudowania tego samego modelu / samolotu zaczyna się osiągać jako takie wyniki :haha:

 

2 godziny temu, Staryfajter1954 napisał:

Chętnie zobaczyłbym jeszcze 104 w malowaniach NASA,

Jednego zrobiłem - i tyle wystarczy :wink:

 

 

2 godziny temu, Staryfajter1954 napisał:

Może jakieś inne okazjonalne ?

Te pozostawiam Tobie i Kamilowi :chytry:

Mnie osobiście malowania okazjonalne zupełnie nie kręcą - samolot bojowy ma być bojowy a nie jarmarczny :haha:

 

1 godzinę temu, zegeye napisał:

Tomkowych Starfajterow

Ja myślę, że można śmiało moje stadko pokazać 1-2 czerwca na stołecznej imprezie modelarskiej Babarybą zwanej. Tylko czy uda się wygospodarować kawałek stołu od IPMS-u Warszawa :hmmm:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abtb napisał:

Kamilowi :chytry:

Coś się zapewne znajdzie/zrobi.

Swoją droga, w niektórych miejscach, zwłaszcza na zbiornikach, średnio podoba się bardziej wyrazisty preshading. Odznacza się o wiele bardziej jak na pozostałych elementach czy samym płatowcu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rudy0007 napisał:

Coś się zapewne znajdzie

W to nie wątpię :mrgreen:

 

16 minut temu, rudy0007 napisał:

Coś się zapewne ............zrobi.

 

Na to liczę :super:

W końcu ileż można kisić pod pierzyną te jedyne i niedostępne wersje :rozga:

 

7 minut temu, rudy0007 napisał:

Swoją droga, w niektórych miejscach, zwłaszcza na zbiornikach, średnio podoba się bardziej wyrazisty preshading.

Zwłaszcza na zbiornikach to wpływ nafty lotniczej, która w owych zbiornikach chlupie i czasami się przelewa przez koreczek :haha:

Mam jeszcze dwa do zrobienia więc jest jeszcze cień szansy że się uda zrobić bez "bardziej wyrazistego presheidingu" :wink:

Aczkolwiek słabo to widzę :benc:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zegeye napisał:

 

Wg mnie Tomkowych Starfajterow nie mogłeś zobaczyć w Jaworznie....  (w tym roku oczywiscie) .  Tomek robi 72-kę a te co były w Jaworznie to 48-mka

Widziałem całą kolekcję w Jaworznie tok temu i jest ona w 72. Natomiast w 48 w tym roku w Jaworznie Tomek Pacan z Kielc pokazał kolekcję ale Migów-21 w barwach indyjskich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • abtb changed the title to "Aringa bianco di Grosseto" - Lockheed F-104G Starfighter, Revell, 1/72
W dniu 12.11.2023 o 00:01, abtb napisał:

Kolejny "śledzik" do niedzielnej, porannej  kawy :kawa:

teraz dopiero obejrzałem bo musiałem się przygotować...

66.jpg.f716171d90ed28d03ab671e463902b9e.jpg

 

67.jpg.19e383a283e4850a8baac700adf549e0.jpg

 

W dniu 12.11.2023 o 00:01, abtb napisał:

A teraz zapraszam do komentowania

 mniam mniam    :super:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, M.A.V. napisał:

musiałem się przygotować...

 

Pół kilo śledzia do filiżanki kawy :kopara: - masz chłopie zdrowie. Ja bym musiał wypić ze dwie :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Staryfajter1954 napisał:

Widziałem całą kolekcję w Jaworznie tok temu i jest ona w 72. Natomiast w 48 w tym roku w Jaworznie Tomek Pacan z Kielc pokazał kolekcję ale Migów-21 w barwach indyjskich. 

Racja, moj bład. To były Migi 21.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.