Skocz do zawartości

1:72 Piaggio Avanti Lotnicze Pogotowie Ratunkowe


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Od dłuższego czasu obserwowałem samoloty Piaggio Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądujące na lotnisku w Poznaniu i chciałem zbudować sobie model takiej maszyny. Krótko po tym, jak Caracal wydał odpowiedni arkusz kalkomanii kupiłem go razem z zestawem firmy Amodel i w 2018 (dawno temu!) przystąpiłem do pracy. Na początku postanowiłem przerobić okna na zrobione z jednego kawałka przezroczystego tworzywa, zacząłem dorabiać wnętrze a także "otworzyłem" drzwi. Taka komplikacja projektu w połączeniu z przeprowadzką wywołała znaczne opóźnienia. Ale na szczęście projekt udało się skończyć.

Tutaj jest link do warsztatu:

Bardzo dziękuję kolegom tu z forum za pomoc przy budowie - zdjęcia dokumentacyjne które od Was dostałem były bardzo pomocne!

A oto zdjęcia gotowego modelu:

 

piaggio01.jpg

 

piaggio02.jpg

 

piaggio03.jpg

 

piaggio04.jpg

 

piaggio05.jpg

 

piaggio06.jpg

 

piaggio07.jpg

 

piaggio08.jpg

 

piaggio09.jpg

 

piaggio10.jpg

 

piaggio11.jpg

 

piaggio12.jpg

 

piaggio13.jpg

 

piaggio14.jpg

 

piaggio15.jpg

 

piaggio16.jpg

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

 

  • Like 24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Amodelem to chyba nieprawda bo model jest zbyt ładny.  Może zbyt "navigovy" jak na mój gust ale się podoba. Ładnie i czysto zrobiony - daję dużego plusa :super: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pmroczko napisał:

Dzień dobry!

Od dłuższego czasu obserwowałem samoloty Piaggio Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądujące na lotnisku w Poznaniu i chciałem zbudować sobie model takiej maszyny. Krótko po tym, jak Caracal wydał odpowiedni arkusz kalkomanii kupiłem go razem z zestawem firmy Amodel i w 2018 (dawno temu!) przystąpiłem do pracy. Na początku postanowiłem przerobić okna na zrobione z jednego kawałka przezroczystego tworzywa, zacząłem dorabiać wnętrze a także "otworzyłem" drzwi. Taka komplikacja projektu w połączeniu z przeprowadzką wywołała znaczne opóźnienia. Ale na szczęście projekt udało się skończyć.

Tutaj jest link do warsztatu:

Bardzo dziękuję kolegom tu z forum za pomoc przy budowie - zdjęcia dokumentacyjne które od Was dostałem były bardzo pomocne!

A oto zdjęcia gotowego modelu:

 

piaggio01.jpg

 

piaggio02.jpg

 

piaggio03.jpg

 

piaggio04.jpg

 

piaggio05.jpg

 

piaggio06.jpg

 

piaggio07.jpg

 

piaggio08.jpg

 

piaggio09.jpg

 

piaggio10.jpg

 

piaggio11.jpg

 

piaggio12.jpg

 

piaggio13.jpg

 

piaggio14.jpg

 

piaggio15.jpg

 

piaggio16.jpg

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

 

Oooo  coś innego :). Fajny model i ciekawy temat :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się :super:

Pamiętam jak go pierwszy raz widziałem go nad głową i się zastanawiałem jak takie coś może latać. Szybko sprawdziłem co to za maszyna i okazało się, że służy do ratowania ludzi.

Taka kombinacja 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Bardzo dziękuję za komentarze i za Wasze miłe słowa!

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za komentarz!

 

Jedna rzecz mi się jeszcze przypomniała - z zestawu Caracala zostały mi pozostałe malowania, gdyby ktoś potrzebował to chętnie się podzielę, proszę o kontakt

 

1080344-12192-69-pristine.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

W przypadku tego samolotu (Piaggio Avanti) to chyba akurat wszystkie alternatywy do Amodelu są gorsze... A i sam Amodel w tym przypadku nie był aż taki zły. Niektóre elementy miały wręcz bardzo ładne linie podziału i inne detale. Oczywiście były tez miejsca wymagające dużo pracy i cierpliwości... Dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam!

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.