Skocz do zawartości

1:72 Piaggio Avanti Lotnicze Pogotowie Ratunkowe


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Od dłuższego czasu obserwowałem samoloty Piaggio Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądujące na lotnisku w Poznaniu i chciałem zbudować sobie model takiej maszyny. Krótko po tym, jak Caracal wydał odpowiedni arkusz kalkomanii kupiłem go razem z zestawem firmy Amodel i w 2018 (dawno temu!) przystąpiłem do pracy. Na początku postanowiłem przerobić okna na zrobione z jednego kawałka przezroczystego tworzywa, zacząłem dorabiać wnętrze a także "otworzyłem" drzwi. Taka komplikacja projektu w połączeniu z przeprowadzką wywołała znaczne opóźnienia. Ale na szczęście projekt udało się skończyć.

Tutaj jest link do warsztatu:

Bardzo dziękuję kolegom tu z forum za pomoc przy budowie - zdjęcia dokumentacyjne które od Was dostałem były bardzo pomocne!

A oto zdjęcia gotowego modelu:

 

piaggio01.jpg

 

piaggio02.jpg

 

piaggio03.jpg

 

piaggio04.jpg

 

piaggio05.jpg

 

piaggio06.jpg

 

piaggio07.jpg

 

piaggio08.jpg

 

piaggio09.jpg

 

piaggio10.jpg

 

piaggio11.jpg

 

piaggio12.jpg

 

piaggio13.jpg

 

piaggio14.jpg

 

piaggio15.jpg

 

piaggio16.jpg

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

 

  • Like 26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Amodelem to chyba nieprawda bo model jest zbyt ładny.  Może zbyt "navigovy" jak na mój gust ale się podoba. Ładnie i czysto zrobiony - daję dużego plusa :super: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pmroczko napisał:

Dzień dobry!

Od dłuższego czasu obserwowałem samoloty Piaggio Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądujące na lotnisku w Poznaniu i chciałem zbudować sobie model takiej maszyny. Krótko po tym, jak Caracal wydał odpowiedni arkusz kalkomanii kupiłem go razem z zestawem firmy Amodel i w 2018 (dawno temu!) przystąpiłem do pracy. Na początku postanowiłem przerobić okna na zrobione z jednego kawałka przezroczystego tworzywa, zacząłem dorabiać wnętrze a także "otworzyłem" drzwi. Taka komplikacja projektu w połączeniu z przeprowadzką wywołała znaczne opóźnienia. Ale na szczęście projekt udało się skończyć.

Tutaj jest link do warsztatu:

Bardzo dziękuję kolegom tu z forum za pomoc przy budowie - zdjęcia dokumentacyjne które od Was dostałem były bardzo pomocne!

A oto zdjęcia gotowego modelu:

 

piaggio01.jpg

 

piaggio02.jpg

 

piaggio03.jpg

 

piaggio04.jpg

 

piaggio05.jpg

 

piaggio06.jpg

 

piaggio07.jpg

 

piaggio08.jpg

 

piaggio09.jpg

 

piaggio10.jpg

 

piaggio11.jpg

 

piaggio12.jpg

 

piaggio13.jpg

 

piaggio14.jpg

 

piaggio15.jpg

 

piaggio16.jpg

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

 

Oooo  coś innego :). Fajny model i ciekawy temat :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się :super:

Pamiętam jak go pierwszy raz widziałem go nad głową i się zastanawiałem jak takie coś może latać. Szybko sprawdziłem co to za maszyna i okazało się, że służy do ratowania ludzi.

Taka kombinacja 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Bardzo dziękuję za komentarze i za Wasze miłe słowa!

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za komentarz!

 

Jedna rzecz mi się jeszcze przypomniała - z zestawu Caracala zostały mi pozostałe malowania, gdyby ktoś potrzebował to chętnie się podzielę, proszę o kontakt

 

1080344-12192-69-pristine.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

W przypadku tego samolotu (Piaggio Avanti) to chyba akurat wszystkie alternatywy do Amodelu są gorsze... A i sam Amodel w tym przypadku nie był aż taki zły. Niektóre elementy miały wręcz bardzo ładne linie podziału i inne detale. Oczywiście były tez miejsca wymagające dużo pracy i cierpliwości... Dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam!

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 15.05.2024 o 21:57, pmroczko napisał:

wszystkie alternatywy do Amodelu są gorsze... A i sam Amodel w tym przypadku nie był aż taki zły

Nie sądziłem, że kiedykolwiek dożyję takich słów...

 

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.