Skocz do zawartości

F-4D Phantom II - 1:72 FineMolds


kelly9mm

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Czołgiem,

Do prezentacji wystawiam F-4D, którego zrobiłem już czas temu, ale nie miałem dobrego momentu, żeby go jakoś sfotografować.

Chyba najbardziej oklepany Phantom USAF z okresu wojny w Wietnamie (66–7463 z 555th TFS), bo największy z niego był zabójca MiG-ów (aż sześć na koncie) 😉. Za wierność historyczną nie odpowiadam, ten okres i związane z nim maszyny to nie mój konik.

 

Model przyjemny w budowie, dołożyłem do niego tylko blaszki w kokpicie i metalowe rurki od Mastera. Kalkomanie -  horror. Grube na palec, żadna chemia nie chciała ich wepchnąć we wgłębienia. Skończyło się na malowaniu numerów i napisach technicznych od Print Scale (badziew, ale przynajmniej na cienkiej folii).

Uwaga: model przychodzi bez żadnego uzbrojenia, są dostępne  ewentualnie osobne pakiety od FineMolds. Żeby być konsekwentnym użyłem takowego (U.S. Air-to-Air Missile Set #2 ('60s-'70s)), szału nie ma, ale na 1:72 wystarczy. Ciekawostką był zasobnik z działkiem SUU-16/A, skorzystałem.

 

Miłego oglądania i krytykowania.

Pozdrawiam,

Marcin

 

AP1GczMB7r7aQjezhiAjEbQk8is2JrTxK0mA2gSR


AP1GczPKTR25Bmd6ZyBGGFo8MjqRfQ6wJQ-Fsrp3


AP1GczPiVc8dVGEObuI4V3Knfttx8CvWXd3DchCM


AP1GczP7m5OxqvzAMDcOgNM8SAtXKslScPlmuL8b


AP1GczPrEoUj-RSW98zJIQxOXX1DiWbNkh5aMLgj


AP1GczOJxM4-syPIaCeXWiRb3QZxZmAtIUgzuFPv


AP1GczMFrgP8YxPIoJhcG-7mZvaayaRF3TwPxJTL


AP1GczOqnJN2jtsPqtGlQDr57G8WBgjrJx02VK6X


AP1GczP9AiXJXt1f99ZVgVR2F0QjvUwMjpy7FXpE


AP1GczMTeGYdnudAfFBgNm0MYt1bgxMp_exeA-aF


AP1GczM3wU4Bu5QF3buYKgzmWNaHib14rIvBoUaG


AP1GczPACmP6Tr3LzJIopNDNxzgPArOX7sm9KKav


AP1GczNA4cWoWjtuBtLewWEAFLbf7CT0aFzWpjNX


AP1GczMsdf3wwIPGHLHyKOWQffAJymDH7Smq6ou1


AP1GczPJJKq4i7PLqmy6YKNPrQdpLvb-obp2e8g5


AP1GczPkcdO1nUYhmfTWgiE6123nOlyhEecxwSKS

 

 

Edytowane przez kelly9mm
  • Like 46
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kelly9mm changed the title to F-4D Phantom II - 1:72 FineMolds
4 godziny temu, mig napisał:

Świetna robota :super:Jedyne czego brakuje to drugiego członka załogi.

Dzięki. WSO jest jeszcze w klopie 😉 
 

1 godzinę temu, barszczo napisał:

Piękny Phantom, kamuflaż SEA robi robotę. Popraw skalę w opisie tylko :D .

Dzięki, korekta zrobiona.
 

Godzinę temu, Woit napisał:

Bardzo mi się podoba malowanie i wykończenie. To tylko aerograf czy stosowałeś jakieś specjalne zabiegi?

Dzięki.

Nieszczególnie specjalne. Malowanie podstawowe i trochę cieniowania to aerograf. Potem obicia pędzelkiem, a następnie trochę zabawy emaliami i olejami - pędzelki i bawełniane patyczki. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wykonany i zmalowany model...podoba sie 🙂

przyznam ze zaskoczyłeś mnie opinią  z kalkami, na arkuszu sprawiają bardzo pozytywne wrażenia...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hellvis napisał:

E no, fajny jest 👍

Dzięki !

 

39 minut temu, Dzejo napisał:

Bardzo fajnie wykonany i zmalowany model...podoba sie 🙂

przyznam ze zaskoczyłeś mnie opinią  z kalkami, na arkuszu sprawiają bardzo pozytywne wrażenia...

Dzięki.

Kalki są bardzo starannie wydrukowane, ale folia jest koszmarnie gruba i nie poddała się żadnej z posiadanej przeze mnie chemii. Żeby je sensownie szlifować musiałem położyć tyle lakieru, że pogubiła się większość detali. W efekcie usunąłem je wraz z całym malowaniem i drugi raz poszedłem w alternatywę. Nie jestem również fanem grupowania wielu napisów na jednej dużej folii, ale to zawsze można obejść.
Cóż, ja nie byłem zadowolony z tych kalek, ale może po prostu brakło umiejętności. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna praca. Trochę odznacza się ta linia pod wiatrochronem schodząca w dół do przodu i wygląda na zdjęciach jakby tam był schodek...

Widać, że trochę posiedziałeś przy nim, by uzyskać taki efekt styrania. Robi wrażenie, świetny model.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety widać ten uskok linii podziału i łączenia elementów pod wiatrochronem, rzuca się to w oczy i szkoda że tego nie zeszlifowałeś.

Całościowo jednak model prezentuje się bardzo ładnie, fajnie zmęczone jest życiem poszycie, a winietka dodatkowo robi robotę 👍

 

Mam sentyment do tej maszyny, kiedyś miałem sklejonych ich kilka, a w szafie wciąż zalega wersja rozpoznawcza starego Esci...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MAREK74 napisał:

Trochę odznacza się ta linia pod wiatrochronem schodząca w dół do przodu i wygląda na zdjęciach jakby tam był schodek...

 

19 minut temu, Rafał B napisał:

Niestety widać ten uskok linii podziału i łączenia elementów pod wiatrochronem, rzuca się to w oczy i szkoda że tego nie zeszlifowałeś.


W realu tego tak bardzo nie widać, ale niestety po prostu przegapiłem to, nie mam usprawiedliwienia 😉 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rewelacja! Mam w planach tego F-4D, ale w wersji Night Attacker też od Fine Molds (jak zdobędę, bo na razie krucho u nas z newsami tej firmy), ale pewnie nawet się nie zbliżę do Twojego wykonania. W każdym razie wzorzec jest 😉.

Uskok, o którym wspominali  koledzy, widać tak naprawdę tylko na jednym ujęciu, pod konkretnym kątem. 

Co do kalkomanii to niestety potwierdziłeś opinię, którą wyczytałem na Britmodellerze. Przy całej rewelacyjności tego modelu Phantoma, kalkomanie to największy minus - łączenie kilku napisów eksploatacyjnych jedną płachtą folii to zły pomysł. Niestety Fine Molds powieliło to również w swoim F-15...

 

Tak czy owak, gratulacje! 👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wygląda dobrze! Dzięki za info o kalkomaniach - chciałem sobie jakiegoś FineMoldsa kupić od jakiegoś czasu, na szczęście zestaw alternatywnych kalek do Phantoma nie jest raczej trudny do dostania... Życzę powodzenia w innych projektach i pozdrawiam

Paweł

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie go zmęczyłeś, całość sprawia doskonałe wrażenie. Podziwiam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.