Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Szkielzu napisał:

Rozumiem ciemnobrązowe washe Niby wykorzystać uniwersalne ale co z czarnymi washami? Do jakich modeli się je wykorzystuje

Do samolotów najlepiej.A brązy do pancerki.Naturalnie i w samolotach tez inne odcienie ale pancerka to trochę inna bajka tu brązy maja jak najlepsze zastosowanie na przemiennie z pigmentami.Jak upierasz się daj czarny przecież i tak sam zobaczysz czy jest ok czy to nie jeszcze co chciałeś uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, push-up78 napisał:

Do samolotów najlepiej.A brązy do pancerki.Naturalnie i w samolotach tez inne odcienie ale pancerka to trochę inna bajka tu brązy maja jak najlepsze zastosowanie na przemiennie z pigmentami.Jak upierasz się daj czarny przecież i tak sam zobaczysz czy jest ok czy to nie jeszcze co chciałeś uzyskać.

a co na przykład z tylnymi kratami silnikowymi, Co zrobić by byłScreenshot_20200426-183153_Chrome.thumb.jpg.3016a27fc908df4fd703cd8876db80c8.jpg taki efekt

Edytowane przez Szkielzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeżeli właśnie masz takie coś,że są odlane tylko jako  imitacja  siatek  i nie masz blaszek to spokojnie można dać ciemny bardzo łosz na to nawet czerń.Potem delikatnie jak to wyschnie jakiś drybrush w kolorze pojazdu.Aby fakturkę siatki uwypuklić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, push-up78 napisał:

Tak, jeżeli właśnie masz takie coś,że są odlane tylko jako  imitacja  siatek  i nie masz blaszek to spokojnie można dać ciemny bardzo łosz na to nawet czerń.Potem delikatnie jak to wyschnie jakiś drybrush w kolorze pojazdu.Aby fakturkę siatki uwypuklić.

Słyszałem że dobry jest tamiya panel Line Accent Color Dark Brown jako uniwersalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, push-up78 napisał:

Jest dobry .Ale jak ze wszystkim  trzeba nauczyć się tego używać aby efekt był zadowalający.

Patrząc na efekty użytku ( grafiki po wykonaniu, albo tutorial) to chyba właśnie wybiorę ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaka lufa będzie odpowiednia do tego modelu -> https://www.scalemates.com/pl/kits/trumpeter-05549-t-90ms-tagil--978428

Bo zarówno Aber jak i Voyager mają po trzy różne do T-90

I czy są jakieś inne dodatki - widzę tylko do wcześniejszych wersji trumpetera lub modeli zvezdy, TM i Menga. Dedykowanych blach nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech co produkuje Aber, myślę, że ta będzie najbardziej odpowiednia  Aber 35L-145 125mm 2A46M-5 Barrel for Russian Tank T-90 T-90A (1:35). Porównując lufę z wypraski od modelu. Zdjęcia ze strony mojehobby.pl. i hobbysta.pl. Co do blach, to wydaje mi się, że w modelu bazowym jest ona wystarczająca.  Lina jest OK - nie trzeba jej zastępować np. Eureką XXL. Ewentualnie można dokupić wyrzutnie granatów dymnych Abera.

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2020 o 11:23, robertmodelarz napisał:

Z tych trzech co produkuje Aber, myślę, że ta będzie najbardziej odpowiednia  Aber 35L-145 125mm 2A46M-5 Barrel for Russian Tank T-90 T-90A (1:35). Porównując lufę z wypraski od modelu. Zdjęcia ze strony mojehobby.pl. i hobbysta.pl. Co do blach, to wydaje mi się, że w modelu bazowym jest ona wystarczająca.  Lina jest OK - nie trzeba jej zastępować np. Eureką XXL. Ewentualnie można dokupić wyrzutnie granatów dymnych Abera.

Dzięki. Kupię lufę voyagera VBS0518 ( http://www.voyagermodel.com/productdetails.asp?itemid=VBS0518 ) - mam od razu lufę, lufę k-emu i wyrzutnie granatów.

Z takiego modelu ( https://www.scalemates.com/pl/kits/trumpeter-05549-t-90ms-tagil--978428 ) chcę zrobić lekkie "what-if" i czołg Indyjski w czterokolorowym kamuflażu, mniej więcej takim :

 PTI1_15_2017_000107A.jpg

Przy okazji (choć to nie ten dział) - jakby ktoś reflektował na figurkę putina z tego modelu to zapraszam na priv.

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-72A Mod 1979 Trumpeter - Nr. 09546 - 1:35. Mam pytanie czy można będzie zrobić model naszego produkowanego w Łabędach i używanego w WP.

Jak wygląda w porównaniu do starej Tamiya?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2020 o 22:59, robertmodelarz napisał:

Trumpeter wydał dokładnie ten model tj. T-72A mod 1979, można zbudować z niego polską 72 np. taką jak na fotce (trzeba wymienić gąsienice na typu Diehl z nakładkami gumowymi)

Foto_0.jpg.eb9edb69a9c53d506a0f8d36a2e520e9.jpgL

Lub nic nie wymieniać i zrobić prosto z pudła oraz wysłać starą Tamiye na zasłużoną emeryturę. Kalki robi Toromodel lufę metalową RbModel a klej Revell......... 

T-72.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gąsienice typu Diehl" - można pobrać z modelu Leoparda ?

Zapewne trzeba wymieniać też koła napędowe...

 

Przy okazji jeszcze jedno pytanie - coś mi się obiło o uszy, że w polskiej produkcji nieco inaczej rozmieszczano wyrzutniki granatów dymnych - prawda to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, martinello napisał:

"Gąsienice typu Diehl" - można pobrać z modelu Leoparda ?

Zapewne trzeba wymieniać też koła napędowe...

 

Przy okazji jeszcze jedno pytanie - coś mi się obiło o uszy, że w polskiej produkcji nieco inaczej rozmieszczano wyrzutniki granatów dymnych - prawda to ?

W topshocie T-72 Kagero jest fotka z ukladem schodkowym Tucha i stosowane tylko w polakich t-72. Nie moge teraz namierzyć książeczki ?

Edytowane przez Zamir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kilka 72 z takim układem z początku produkcji jednak większość miała układ standardowy lub nie miała ich wcale (te miały dorabiane właśnie schodkowe wyrzutniki). 

Co do gąsienic, tylne koło to przeróbka, środek od T-72 z dołożony pierścieniem od Leoparda.

283093_1769907021241_1646201905_31335452_3517271_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomek Mroczkowski napisał:

 Co do gąsienic, tylne koło to przeróbka, środek od T-72 z dołożony pierścieniem od Leoparda.

Tu nasz wątek Flachetego  z Pt-91 Twardy z gąsienicami Diehl -wszystko ładnie  opisane i sfotografowane.

https://pwm.org.pl/viewtopic.php?p=950464

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bulik58 napisał:

zastanawiam czemu uzywa sie nazwy Diehl , rozumie iz od nazwy producenta projektanta, lecz czy widzielisci gdzies aby uzwano nazwy xxxx w modelarstwie , nie latwiej napisac z gasienicami Leoparda ? Nie kazdy wie co to Diehl , ale Leopard tak , 

Bo tak brzmi bardziej naukowo i świadczy o nieprzeciętnej wiedzy piszącego. Jednym słowem "gwiazdorzenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.