Jump to content
Złośliwiec

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.

Recommended Posts

Zestaw był dostępny bardzo krótko. Nawet na eBayu złapać to duża sztuka i duże pieniądze. Życzę powodzenia, ale łatwo i tanio nie będzie. 

Drogi TAW - ie, spieszę Ci odpowiedzieć na Twe pytanie. Otóż dlaczego lufy maluje się na czerwono? Są dwie możliwości. Pierwsza to taka, że czerwony rzuca się w oczy, wiec jak widać czerwony otok lufy, znaczy, że nie ma pokrowca na niej, a skoro nie ma, to czołg może wystrzelić i trzeba uważać. Jest teoretycznie w gotowości. Czyli mamy tu względy bezpieczeństwa. W podobnym celu niektóre Leopardy mają czerwone śruby na kołach jezdnych - żeby były widoczne jak wypadną w trawę; podczas naprawy na skraju pola bitwy. Druga możliwość jest taka, że żeby było ładnie po prostu. A, że nie jest to jakaś częsta praktyka, to pierwszą możliwość bym odrzucił. Pozdrowienia.

• Thanks 1

Hej, poradźcie mi jakie modele czołgow i jakiegoś pojazdu wojskowego zakupić jako pierwszy model dla 6-cio i 8-latki. Chodzi mi o to aby były prosre w budowie (samoskładalne) i raczej małe, skala 1/72 będzie chyba najlepsza. Modele będą malowane pędzelkiem więc to też przemawia za małą skalą. 

Z góry dzięki za podpowiedzi. 

Ja bym polecał T-80 B z Trumpeters. Miły przyjemny bez problemowy.

10 godzin temu, rymulus napisał:

Hej, poradźcie mi jakie modele czołgow i jakiegoś pojazdu wojskowego zakupić jako pierwszy model dla 6-cio i 8-latki. Chodzi mi o to aby były prosre w budowie (samoskładalne) i raczej małe, skala 1/72 będzie chyba najlepsza. Modele będą malowane pędzelkiem więc to też przemawia za małą skalą. 

Może coś od Revell Easykit? https://revell.com.pl/modele-do-skladania/

Trumpeter wszystkie te gdzie gąsienice są odlane jako jeden element idealne na początek.

2 minuty temu, rymulus napisał:

Ciekawa propozycja ale one chcą jak tata sklejać i malować modele. 

To że są samoskładalne, nie znaczy że nie można ich skleić :D Pomalować też można.

11 godzin temu, rymulus napisał:

A ja bym zaproponował może w 1/35 , są większe , łatwiej będzie  je pomalować i obkleić. Jak dla mnie najlepiej Tamiya, jest samoskładalna  ,można je zrobić praktycznie bez grama szpachli , dodatkowym plusem jest to że nie mają niewiadomo ile części , zobacz to:

https://www.mojehobby.pl/products/US-Jeep-Willys-MB-1-4-Ton-Truck.html

https://www.mojehobby.pl/products/US-2-1-2-ton-6x6-Cargo-Truck.html

Pozdr. A,

Ja proponuję cos po środku, jakiś prosty model w 1/48. 1/72 ze względu na rozmiar wymagają precyzji.

W 1:72 z "samosklejalnej" pancerki parę niezłych modeli za tanie pieniądze robi FTF. Np. 7TP w obydwu wersjach w sam raz będzie na początek. I przy okazji "wychowanie patriotyczne" pójdzie.

Pojawił się kolejny model T-72A czyli Trumpeter 09546 T-72 Mod 1979. Mam pytanie dla znawców. Jak się on ma do naszych T-72 używanych w WP?  Dalej dłubać w starej Tamiya czy ten to już nowa jakość i zgodność z realnymi egzemplarzami w PRL (III RP)?

4 godziny temu, czart napisał:

Pojawił się kolejny model T-72A czyli Trumpeter 09546 T-72 Mod 1979. Mam pytanie dla znawców. Jak się on ma do naszych T-72 używanych w WP?  Dalej dłubać w starej Tamiya czy ten to już nowa jakość i zgodność z realnymi egzemplarzami w PRL (III RP)?

Jeszcze go co prawda nie macałem, nie wiem czy ma dodatkowa płytę na przodzie kadłuba, ale jeśli jest tak to stara Tamiya w końcu prawdopodobnie będzie mogła odejść na emeryturę.

Witam Pancerniaków 😀

Jako, że jestem zielony w tym temacie mam do Was prośbę o identyfikację gąsienic. Pochodzą one z modelu Shermana Mid-Production Hobby-Boss 1/48. Z tego co wiem to na tym czołgu stosowano różne gąsienice w kwestii użytych materiałów, czyli w pełni metalowe i częściowo gumowe, a więc jaką wersję przedstawiają, albo do jakiej wersji im bliżej 😀

Pytam tylko pod kątem ich malowania, żebym ich błędnie nie zmetalizował 😄

gąsienice.jpg

Edited by arhtus

12 minut temu, arhtus napisał:

Jako, że jestem zielony w tym temacie mam do Was prośbę o identyfikację gąsienic. Pochodzą one z modelu Shermana Mid-Production Hobby-Boss 1/48. Z tego co wiem to na tym czołgu stosowano różne gąsienice w kwestii użytych materiałów, czyli w pełni metalowe i częściowo gumowe, a więc jaką wersję przedstawiają, albo do jakiej wersji im bliżej 😀

Pytam tylko pod kątem ich malowania, żebym ich błędnie nie zmetalizował 😄

https://www.rcuniverse.com/forum/rc-tanks-369/11623227-wish-list-rc-tank-2.html

Edited by TAW

14 minut temu, arhtus napisał:

Czyli guma?

Po bokach metal a środek to gumowe nakładki po obu stronach.

• Thanks 1

W dniu 8.02.2020 o 22:25, rymulus napisał:

Pewnie już za późno, ale może coś Menga z serii World War Toons? Tam nawet nie trzeba kleju.

Cześć. Orientuje się ktoś może czy jakiś rodzimy producent zrobił trał przeciwminowy tw-92 w skali 1:35? Dostałem model t72 od tamki z takimi trałami i trumnami do rozminowywania terenu. Co do trumien to robił jakiś modelarz z Krakowa po którym ślad zaginął. Ale info o trale nigdzie nie ma. 

Mam pytanie, jaka firma zrobiła Sherman m4a1 w skali 1/72 najlepiej?

Posted (edited)

Jako, że się nie znam na Shermanach to zapytam :)

Do Shermana III z Dragona 6313 jakie mogę dokupić gąsienice? Nie mam zestawowych.

Powinien posiadać gąsienice typu T54E1 czyli co wchodzi w grę? Jakie zestawy będą odpowiednie?

Edited by enten

44 minuty temu, enten napisał:

...Do Shermana III z Dragona 6313 jakie mogę dokupić gąsienice? ...

Sherman miał dużo wzorów gąsienic -> http://the.shadock.free.fr/sherman_minutia/tracks/vvss_tracks.html

I praktycznie każde są możliwe do Shermana III. Najlepiej znajdź zdjęcie tego czołgu który chcesz zrobić i do zdjęcia dopasujemy typ gąsienic.