Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.03.2020 o 19:57, martinello napisał:

Prawda jest ciut bardziej skomplikowana...

Filmowy FURY powinien być w wersji M4A3E8 - bo takiej wersji używali Amerykanie w tym czasie - ale zdjęcia realizowane były z wykorzystaniem znajdującego się w Bovington czołgu M4A2E8. Więc wykonując ten model należy rozważyć samemu dylemat "Prawda czasu czy prawda ekranu" :)

Ja mam przygotowane wszystko do zrobienia tego modelu i planuję zrobić go na kadłubie M4A2.

Rożnica pomiędzy M4A3 i M4A2 jest stosunkowo niewielka i dotyczy płyty nadsilnikowej, tylnej ścianki kadłuba oraz tego, że M4A3 jest dłuższy bo ma bardziej pochyłą tylną płytę kadłuba. Praktycznie przy obładowaniu tyłu "bambetlami" różnicy nie będzie widać...

... teoretycznie najbardziej widoczna różnica pomiędzy FURY na kadłubie M4A3 i M4A2 to rodzaj zastosowanego deflektora w tylnym nawisie.

ze względu na to że w skali 1/72  ogólnie dostępny jest tylko m4a3e8 od trumpeter'a wybiorę wersję "Prawda czasu''. Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może orientuje się jaki typ gąsienic miały wczesne Sd.Kfz. 251/9 Ausf. D? 

No i czy może ma ktoś doświadczenie z gąskami do tych pojazdów od AFV? Warto się z nimi bawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Irgr napisał:

Czy ktoś może orientuje się jaki typ gąsienic miały wczesne Sd.Kfz. 251/9 Ausf. D? 

No i czy może ma ktoś doświadczenie z gąskami do tych pojazdów od AFV? Warto się z nimi bawić?

Ja do 251 D AFV Club zastosowałem takie:

https://www.mojehobby.pl/products/Gasienice-do-Sd.Kfz-251.html

Tworzywo trochę twarde, trzeba uważać przy wycinaniu -może pękać. 

Gumowe zestawowe nie są złe. AFV Club robi gąsienice ruchome do wersji wczesnych i późnych. Praktycznie efekt żaden przy nieruchomych kołach i stałym zawieszeniu. Ponad dwa razy droższe. niewątpliwie ładniejsze.

Do wersji D były już późne:

https://www.mojehobby.pl/products/SDKFZ-251-Track-Latest-Type.html

Tu masz porównanie rożnych gąsek do 251:

https://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/misc/251track.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już zapomniałem jak dużo było na PMMS od 251kach. W sumie najbardziej zastanawia mnie od kiedy były wprowadzone poniższe gąsienice:

https://www.mojehobby.pl/products/Sd.Kfz.251Track-Latest-Model-Rubber.html

Z tego co widzę na PMMS to early mają okropne gumowe nakładki ze szwem który jak się domyślam jest niemal nie do usunięcia, a o alternatywy które i tak nie są wiele lepsze trudno :/

Mogłaby jakaś firma jak Miniart wydać 250/251, bo Pz.IV dobrych jest wystarczająco dużo, a z tymi transporterami jest naprawdę  słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest oferta na tracki do 251 D fajne fotki ze szczegółami:

https://axis-militaria.com/product/ww2-german-wehrmacht-kettenglied-panzer-track-link-sd-kfz-251-11-very-nice/

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak wiele pewnie banalnych pytań zadaje Ale prawdę mówiąc takim bardziej profesjonalnym modelarstwem zacząłem się interesować dosyć niedawno. Chodzi mi o to, do czego konkretnie służy ten cały surfacer. Czy malować nim cały model czy tylko fragmenty, a jak fragmenty to jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Szkielzu napisał:

Przepraszam że tak wiele pewnie banalnych pytań zadaje Ale prawdę mówiąc takim bardziej profesjonalnym modelarstwem zacząłem się interesować dosyć niedawno. Chodzi mi o to, do czego konkretnie służy ten cały surfacer. Czy malować nim cały model czy tylko fragmenty, a jak fragmenty to jakie?

Sufracer to inaczej podkład. Farby akrylowe (wodne), którymi maluje się najczęściej modele maja niską przyczepność do plastiku. Podkład zwiększa przyczepność farby do powierzchni, którą malujesz. Uodparnia również farbę na ścieranie w późniejszych pracach wykończeniowych (weatherning). Podkładem malujemy (nie zalewamy) cały model. Kładziemy kilka cienkich warstw. Po położeniu podkładu zobaczymy lepiej wszystkie wady obrabianej powierzchni - szpary nierówności itp. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, robertmodelarz napisał:

Sufracer to inaczej podkład. Farby akrylowe (wodne), którymi maluje się najczęściej modele maja niską przyczepność do plastiku. Podkład zwiększa przyczepność farby do powierzchni, którą malujesz. Uodparnia również farbę na ścieranie w późniejszych pracach wykończeniowych (weatherning). Podkładem malujemy (nie zalewamy) cały model. Kładziemy kilka cienkich warstw. Po położeniu podkładu zobaczymy lepiej wszystkie wady obrabianej powierzchni - szpary nierówności itp. 

 

Dziękuję bardzo za pomocną odpowiedź. chciałem też poprosić o jakieś wskazówki Jak zrobić dobrze wyglądający model, na przykład jak korzystać z washy lub Jak dobrze cieniować model w małej skali (1/72). Od jakiegoś czasu robię model marder 3 Ausf h. od italeri i chciałam go dobrze wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do modulacji koloru pojazdów niemieckich z II wojny światowej polecam gotowy zestaw farb:

AK Interactive AK-552 SET German Dunkelgelb Modulation

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bengal napisał:

Da się ale lepiej rozcieńczać.

Wszystko się da :)

Jak się kiedyś gdzieś indziej pytałem to mówili że w aerografie stifado powstaną takie dziwne ''gluty''. A jak się da rozcieńczyć tą farbę to w jakich dawkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Szkielzu napisał:

Jak się kiedyś gdzieś indziej pytałem to mówili że w aerografie stifado powstaną takie dziwne ''gluty''.

Sprawdź sam :) zobaczysz co można a czego nie można

49 minut temu, Szkielzu napisał:

A jak się da rozcieńczyć tą farbę to w jakich dawkach?

w odpowiednich - do konsystencji mleka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japończycy nigdy nie posiadali Tygrysów.  Pod koniec wojny jeden z U-bootów przewiózł do Japonii plany tego czołgu. Jeżeli chodzi o czołg z gry to ten:

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.